Skocz do zawartości

sprzedam teleskop GSO 10" 254/1250mm DeLuxe


michael99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Sprzedam jak w temacie: teleskop GSO 10" (254/1250mm) DeLuxe, taki jak tutaj:

http://www.astrokrak.pl/907-teleskop-10-gso-254-1270-dobson.html
Tyle, że czarny montaż Dobsona i brak kitowych okularów jak i przedłużki 2" i redukcji 2" --> 1,25"
Świetny teleskop do rozpoczęcia przygody astro, nie za drogi, nie za wielki.
Teleskop przeszedł kilka modyfikacji, a konkretnie:
1) szukacz wymieniony na kątowy z obrazem ziemskim, co zdecydowanie ułatwia wyszukiwanie obiektów, bo nie trzeba się wyginać do bardzo czasem niewygodnych pozycji. No i obraz ziemski, nie odwrócony w żadną stronę. Do szukacza dorobiony jest odrośnik, który zapobiega jego parowaniu (a to jest bardzo ważne, czasem po parudziesięciu minutach szukacz potrafi zaparować i koniec obserwacji). Szukacz kupiony w Astrokraku, jest paragon i pudełko.
2) z tyłu jest dorobione materiałowe zakrycie na lustro, żeby się nie dostawało światło i ewentualnie kurz.
3) jest zrobiony specjalny odrośnik, który po pierwsze zapobiega dostawaniu się światła bocznego, a po drugie chroni przed zaparowaniem LW, co jest szczególnie ważne przy obserwacji np. z Bieszczad, sam tego doświadczyłem, bo go nie wziąłem, bo stwierdziłem, że będzie za dużo miejsca zajmował, a potem po krótkim czasie miałem zaparowane LW i po obserwacjach...
4) jest dorobiony klin paralaktyczny, który daje nam możliwość podążania za obiektami zmieniając położenie teleskopu tylko w 1 osi, a nie jak normalnie - w dwóch. Na klinie widać większe ślady użytkowania, duże braki farby. Klin robiony przeze mnie, więc super estetyczny nie jest. Widać na zdjęciach. Do klina są 2 śrubki potrzebne do zamontowania teleskopu.
5) stopka szukacza jest przymocowana lepiej niż fabrycznie, na początku było tak, że nie ważne jak mocno się ją przykręciło to po paru zdjęciach i założeniach szukacza luzowała się. Teraz tego nie ma.
6) z dekielka od wyciągu jest zrobiony kolimator do kolimacji metodą Hamala
7) jest to wersja przeznaczona do astrofotografii, czyli LG jest podniesione tak, aby można było robić zdjęcia z ogniska głównego, bez barlowa.
Stan bardzo dobry, zwykłe ślady użytkowania (na szukaczu większe od śrub, ale to normalne), jakieś małe zacieki i brudki na LG i trochę większe zacieki na LW, można umyć, ale nie przeszkadza to w obserwacjach więc i po co. Jakieś małe otarcia na tubie, Dobsonie czy wyciągu.
Teleskop bardzo dobrze trzyma kolimację, był kolimowany jakieś pół roku temu i nadal jest bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o cenę to biorąc pod uwagę wszystkie modyfikacje, jego stan, a także brak kitowych okularów, myślę, że cena 1850zł będzie OK.
Co do sfinalizowania transakcji, to jednak wolałbym odbiór osobisty w Łodzi, bo to jest jednak duży sprzęt, a jeszcze i klin paralaktyczny i odrośnik. Łódź jest w centrum Polski, więc praktycznie każdemu w miarę blisko :) Ewentualnie mogę podjechać powiedzmy do ok. 80km gratis, a dalej to już z opłatą za paliwo. Można spotkać się po drodze. Nie mam nawet żadnych takich kartonów, żeby to zapakować. Podczas odbioru oczywiście możliwość zerknięcia w niebo. Bardzo bym nie chciał wysyłki, ale jak już to tylko na koszt kupującego i przez zamówionego przez niego kuriera.
W komplecie daję dodatkowo: obrotową mapę nieba, kilka śrub fotograficznych, kluczyk do regulowania środka ciężkości montażu, gruszkę do czyszczenia optyki, baterie do wentylatorka do chłodzenia lustra.
Fotki dodam za kilka dni.
O kontakt proszę na PW lub na maila: michal.kubi99@gmail.com
Proszę zobaczyć inne moje oferty, w zestawie na pewno taniej!

Pozdrawiam i zapraszam!

 

Edytowane przez michael99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.