Skocz do zawartości

[S] Rozsuwana Synta 8"


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Żegnam się nie tylko z okularami (zapraszam TUTAJ), ale także z Syntą 8" Flex. Powód jest banalny - przechodzę na większe lustro.

Jestem pierwszym właścicielem tego teleskopu i mam go (miałem) od nieco ponad roku.

W teleskopie znajduje się też kilka udogodnień, których nie spotkamy w wersji "fabrycznej". Konkretniej, wymieniłem śruby kolimacyjne na wygodne i niewymagające narzędzi bob's knobsy. Natomiast śrubki na korpusie zastąpiłem czarnym imbusami. Dzięki temu, odkręcanie celi z lustrem głównym jest zdecydowanie prostsze (nie rozwiercimy miękkich śrub krzyżakowych Sky-Watcher'a), a tuba "trzeszczy" zdecydowanie mniej. :) Kupiłem także adapter 2" z clamping ringiem, który nie rysuje tulejek okularów. Na koniec, przykleiłem odbojnik zapobiegający uderzaniu tuby w montaż podczas obserwacji zenitalnych.

Lustra umyłem zaledwie raz miesiąc temu, a ze względu na pogodę, od tego czasu nie byłem z Syntą w terenie. Wyglądają więc - bez dwóch zdań - jak nowe. Następnie całość porządnie skolimowałem, więc teleskop jest gotowy do użycia w pierwszą pogodną noc.

Do Synty dołączam pełen zestaw narzędzi i akcesoriów (szukacz 9x50, okulary 25 mm i 10 mm, oryginalne adaptery 2" i 1,25") a także zdemontowane, oryginalne śrubki. Można więc łatwo przywrócić teleskop do pełnego stanu sklepowego. Pytanie czy warto... :)

Teraz łyżka dziegciu. Niestety, nie posiadam już oryginalnych pudeł, dlatego preferuję odbiór osobisty w Krakowie. Mogę także dowieźć teleskop w promieniu 100 kilometrów od stolicy Małopolski. Nie upieram się jednak, więc na życzenie nowego właściciela (i za drobną, umówioną dopłatą) skleję coś solidnego i wyślę całość kurierem.

Cena: 950 zł

 

synta8-flex (1024x575).jpgsynta8-flex2 (1024x575).jpgsynta8-flex-adapter (1024x575).jpgsynta8-flex-bonus (1024x575).jpgsynta8-flex-knobs-LG (1024x575).jpgsynta8-flex-knobs-LW (1024x575).jpgsynta8-flex-LG (1024x575).jpgsynta8-flex-LW (1024x575).jpgsynta8-flex-szukacz (1024x575).jpg

Edytowane przez Snejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.