Skocz do zawartości

Streamy na żywo - obserwacje nieba


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj dokonałem pomyślnej relacji na żywo związanego z obserwacją Jowisza i jego księżyców (https://youtu.be/QDlO0vSmgM8?t=47m28s). Udało mi się opanować mniej więcej program OBS, to teraz mogę przejść do rozwiązywania problemów, które napotkałem w trakcie streamowania. Szata graficzna, dźwięk, przejścia, jakość itp.

 

Zauważyłem, że do obserwacji potrzebuję niewiele więcej, niż sam kabelek do aparatu. I w zasadzie krzesełko, aby nie kucać ciągle, aby coś spojrzeć na ekran. Ostatnio dokupiłem kabelek USB do Virtuoso, do którego wymagany jest też laptop. Ale czemu nie wykorzystać go również do nagrywania na żywo?

 

W większości fotografuję na krótkich czasach. Ale wystarczających, aby na streamie nie wiało nudą (np. stały obraz). Mieszkając na północy kraju, byłaby również szansa nawet do relacjonowania aktualnej aktywności zorzowej. Zamierzam połączyć to wszystko razem z obróbką zdjęć na bieżąco, aby nie oglądać ciągle zaszumiony obraz.

 

Przez długi okres czasu planowałem cele fotograficzne na okres wakacyjny, kiedy będę miał dużo czasu. Postanowiłem wybrać kilka punktów i połączyć je razem ze streamowaniem. Myślę, że niektóre cele zainteresowałyby oglądających, biorąc pod uwagę ich rzadkość pojawiania się na forum.

 

Co o tym sądzicie?

Schedule.png

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#2: 6 kwietnia 2016 roku

Dzienne odkrycie Wenus przez Księżyc

 

Tuż przed godziną 11:00 nastąpi odkrycie Wenus od nieoświetlonej strony Księżyca. Tak się składa, że mam wtedy półgodzinną przerwę między zajęciami, a więc zabiorę ze sobą aparat i obiektyw o ogniskowej 300mm. Jeśli pogoda będzie dobra, to oprócz uzbieranego materiału (da się robić zdjęcia w trakcie nagrywania) będzie można oglądać zjawisko na żywo. Nie stanowi to większego kłopotu, gdyż dodatkowy laptop i kabelki można spokojnie spakować w torbę. A sama konfiguracja trwa do 2-3 minut. Mam nadzieję tylko, że łączność LTE (przenośny router) nie przyczyni się do zacinania się obrazu.

 

Więcej informacji wkrótce!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zacinanie obrazu to wszystko zależy od ustawień streamingu i szybkości uploadu na łączu.

LTE pod tym względem jest bardzo zmienne - zmiennymi są operator, odległość od nadajnika czy dostępna taryfa.

 

Generalnie przy 2,5 Mbit/s uploadu można bawić się już w streaming 720p w 25 fps. A to już całkiem przyzwoicie.

 

Ja transmisje robię już od roku. Będę też robić zakrycie i odkrycie Wenus. Powodzenia :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ujyh52VdxaI

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zacinanie obrazu to wszystko zależy od ustawień streamingu i szybkości uploadu na łączu.

LTE pod tym względem jest bardzo zmienne - zmiennymi są operator, odległość od nadajnika czy dostępna taryfa.

 

Generalnie przy 2,5 Mbit/s uploadu można bawić się już w streaming 720p w 25 fps. A to już całkiem przyzwoicie.

 

Ja transmisje robię już od roku. Będę też robić zakrycie i odkrycie Wenus. Powodzenia :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ujyh52VdxaI

 

Jeśli przy takim uploadzie mamy 25 FPS, to ja nie potrafię sobie wyobrazić jak musiało wczoraj zacinać :) Z tego co pamiętam, odpaliłem na 40 FPS (również 720p) przy 1 Mbit/s. Dlatego zrobię wcześniej parę testów i zobaczymy co się uda zrobić.

 

Ciekawie musi też wyglądać różnica w momencie zakrycia/odkrycia. O ile sekund różni się dla Warszawy i Białegostoku?

 

EDIT: Sprawdziłem w Stellarium dla centrum miast. To około 4 minuty i 2 sekundy.

Edytowane przez LibMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPS generowane przez kamerę to co innego niż FPS generowany przez program do streamowania.

Twój OBS z pewnością nadawał 25 albo 30 fps, niezależnie od tego ile dawała kamerka od planety.

 

Poza tym ważny jest też bitrate - w uproszczeniu oznacza to jak bardzo skompresowana jest każda klatka. Mniejszy bitrate = gorsza jakość.

Edytowane przez Karol Wójcicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie test na speedtest.com i wychodzi, że z centrum Białegostoku mam upload około 5 Mpb/s. No różnie, bo przy pierwszej próbie miałem 0.6 Mpb/s. Czyli rozumiem, że jakość obrazu będzie dużo zależała od zasięgu, gdyż skok jest spory. Zobaczę jeszcze jak to wygląda, kiedy nie mam przekroczonego limitu miesięcznego (obecnie niestety mam przekroczone o kilka GB). Czyli na początku przyszłego miesiąca. Wiem tyle, że mam spowolniony. Ale o ile - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz Karolu, jak to jest z opóźnieniem. Ja również myślę o jakiś transmisjach i robiłem niedawno test. OBS z Youtube. No i opóźnienie sięgało jakiś 10-20s! Net miał upload rzędu 1 Mb, więc bez rewelacji. Zapuściłem optymistycznie FullHD, no ale to chyba powinno tylko powodować zacinanie, a nie opóźnienie.

 

A jak radzisz sobie z przekazywaniem obrazu z kamerki astro? Ja jedyne, co wykombinowałem to odpalenie firecapture i przechwytywanie monitora. No ale do tego trzeba mieć dwa monitory, bo jeden pokazuje obraz, a na drugim sterujemy. A jakbym chciał obraz z wóch kamerek przełączać, to musze mieć 3 monitory. Nie jest to szczyt marzeń takie rozwiązanie. Szkoda też, że OBS nie może streemować bezpośrednio filmów z pliku. Trzeba też przechwytywać monitor, gdzie leci film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie zawsze takie jest. YouTube, Twitch, Hitbox itd.

 

U mnie wygląda to tak, że odpalam EOS Utility. Jedno okienko służy do Live View (przechwytuję tylko potrzebny fragment), drugie do widoku w powiększeniu (5x lub 10x), a trzecie to oddzielne okienko, które pojawia się po wykonaniu zdjęcia. Więc tutaj najlepiej ustawić klawisze na przełączanie scen. Tylko trzeba wiedzieć - nie da się jednocześnie nagrywać w 1x oraz 5x/10x. Jeden będzie działał, drugi obraz się zatrzyma. Luknij na ten fragment: https://youtu.be/QDlO0vSmgM8?t=1h22m18s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli przy takim uploadzie mamy 25 FPS, to ja nie potrafię sobie wyobrazić jak musiało wczoraj zacinać :) Z tego co pamiętam, odpaliłem na 40 FPS (również 720p) przy 1 Mbit/s. Dlatego zrobię wcześniej parę testów i zobaczymy co się uda zrobić.

 

Ciekawie musi też wyglądać różnica w momencie zakrycia/odkrycia. O ile sekund różni się dla Warszawy i Białegostoku?

 

EDIT: Sprawdziłem w Stellarium dla centrum miast. To około 4 minuty i 2 sekundy.

Ogladalem wczoraj chwilę. Wylaczaj audio (lub puść jaka nutę) jeżeli nic nie mówisz. Bardzo przeszkadzają trzaski i piski w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie zawsze takie jest. YouTube, Twitch, Hitbox itd.

 

U mnie wygląda to tak, że odpalam EOS Utility. Jedno okienko służy do Live View (przechwytuję tylko potrzebny fragment), drugie do widoku w powiększeniu (5x lub 10x), a trzecie to oddzielne okienko, które pojawia się po wykonaniu zdjęcia. Więc tutaj najlepiej ustawić klawisze na przełączanie scen. Tylko trzeba wiedzieć - nie da się jednocześnie nagrywać w 1x oraz 5x/10x. Jeden będzie działał, drugi obraz się zatrzyma. Luknij na ten fragment: https://youtu.be/QDlO0vSmgM8?t=1h22m18s

Nie do końca ogarniam. Eos Utility pokazuje Ci dwa oddzielne okna, z czego jedno zawiera pełny obraz, a drugie zoom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, z dźwiękiem to prawda. Nie wiedziałem, że mnie nawet prawie nie słychać! W niedalekiej przyszłości planuję zakupić mikrofon, ale na razie puszczę dźwięk nagrany w parku z aparatu. Będzie on normalnej jakości, jakby faktycznie takie warunki były. Czyli bez głosu.

 

MateuszW, tak. Są to oddzielne okna. Nawet gdyby było w jednym, to można załadować te same, ale zaznaczając inne regiony.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zakrycie i odkrycie. Ale zakrycie nastąpi w trakcie moich zajęć, natomiast odkrycie w momencie przerwy między następnymi (wolne między 10:15 a 11:00). Elongacja powinna być wystarczająco duża, aby to zarejestrować. Schowam się tak, aby budynek zakrył Słońce, ale Księżyc i Wenus widoczne przy krawędzi.

 

Jeżeli w nocy z piątku na sobotę utrzyma się dobra pogoda (według prognoz jest ok), to będzie jeszcze wcześniejszy stream związany ze śladem po planetoidzie na Jowiszu (o ile inni potwierdzą to).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna zmiana planów. W nocy z 1 na 2 kwietnia mam mieć pogodę i dałoby się złapać jednoczesny tranzyt cienia Io i Europy na tle Jowisza. Między 21:30 a 23:00 postaram się znaleźć czas. Od razu zestackuje się na żywo materiał robiony w trakcie, aby jakoś ładnie było widać :) Kolejnego dnia można by spróbować uchwycić wyjście Io z cienia Jowisza, ale prawdopodobnie chmury nie pozwolą obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę czasu minęło od napisania tego tematu, a przygotowania nad kolejnymi transmisjami trwają cały czas. Odbyło się ich już kilka, m.in. obserwacje Marsa, Jowisza, Saturna, tranzyt ISS (choć nieudany) czy Merkurego na tle tarczy Słońca. I postaram się w końcu rozwiązać problem nad mikrofonem! Już piszę bezpośrednio do firmy na czym polega problem.

 

Dzięki pomocy kilku osób ws. sprzętowych, mogę w końcu ogłosić jakie są dalsze plany związane ze streamowaniem zjawisk. Już wkrótce powinienem stać się posiadaczem montażu HEQ5 (na który zamierzam postawić GSO 8") oraz kamerę planetarną Altair GPCAM2 IMX224. Ponieważ ona nadaje się lepiej do fotometrii w stosunku do mojego Canona EOS 60D, spodziewam się rozpocząć bardziej zaawansowane projekty związane z tą dziedziną. Od razu dodam, że nie wszystkie projekty da się wykonać - na pewno niektóre są jeszcze poza zasięgiem i wówczas skupię się na innych.

 

Czego możemy się spodziewać?

 

1) Zakrycie Neptuna przez Księżyc (26 VI 2016 roku)

Ponieważ zakrycie Wenus zakończyło się klapą (z powodu pogody), liczę na rekompensatę w postaci okultacji Neptuna przez Księżyc. Nie jest to powszechnie komentowane zjawisko ze względu na małą jasność (8 mag) samej planety. Ze względu na niezbyt dużą fazę (poniżej 70%), odkrycie powinno być widoczne.

 

2) Tranzyty planet pozasłonecznych (różne terminy)

To prawdopodobnie jeden z głównych tematów, o którym pisałem w innym wątku. Ze względu na większe dokładności pomiarowe, liczę na pomyślną obserwację przynajmniej kilku tranzytów egzoplanet.

 

3) Obserwacje meteorów (Perseidy i nie tylko)

W zestawie z kamerą dostępny będzie obiektyw, który pozwoli na objęcie praktycznie całego nieba w kadrze. Mam nadzieję, że noc Perseidów będzie obfitowała w meteory.

 

4) Zakrycia gwiazd przez Księżyc

Pójdźmy nie w jakość, ale ilość. Zamiast kręcić zakrycia przy wysokim FPS, pójdźmy inną drogą - dajmy bardzo niską czułość, ale długi czas naświetlania. Ile gwiazd (9, 10, 11, 12 mag...) na kolejnych klatkach uda się ukazać po nieoświetlonej stronie tarczy Księżyca w ciągu całej nocy?

 

5) Obserwacje księżyca planetoidy

Prawdopodobnie pierwsze tego typu w Polsce. Spróbujemy zaobserwować wzajemne zakrycia w układzie planetoid, które potwierdzą wystąpienie księżyca.

 

6) Obserwacje zakrycia planetoidalnego - Pluton zakrywa gwiazdkę (14.1 mag)

Dojdzie do tego bodajże 19 lipca 2016 roku w godzinach wieczornych. Spróbujemy zaobserwować delikatny spadek jasności układu dzięki pomiarom fotometrycznym.

 

7) Fotometria księżyców i innych obiektów Układu Słonecznego

Ze względu na rotację obiektów, postaramy się uchwycić zmiany jasności na skutek zmiennego albedo powierzchni. Na krzywej jasności powinny ukazać się wzrosty i spadki jasności - na ich podstawie spróbujemy odczytać jakie szczegóły przyczyniły się do takich zmian jasności. Najważniejszym celem będzie m.in. Iapetus, Neptun i Pluton!

 

8) Obserwacje zakrycia gwiazdy przez pierścienie Urana

Najbliższe kilka lat nie obfituje w zakrycia gwiazd przez pierścienie siódmej planety Układu Słonecznego. Na szczęście, jedno (latem) będzie w zasięgu ręki. Czy pierścienie zakryją blask gwiazdy wystarczająco mocno (i długo), aby uchwycić zmiany jasności? To jeszcze się okaże. 13 mag może stanowić nie lada wyzwanie.

 

Co będzie później? Zobaczymy. Wkrótce będę miał trzy miesiące wakacji i chciałbym ten czas dobrze wykorzystać. Później oczywiście będę dalej puszczał, ale z nieco mniejszą częstotliwością (podobnie jak teraz). Mam nadzieję, że rzadko podejmowane tematy obserwacji (jak wyżej) spowodują wzrost zainteresowania (i to tylko część planów - te łatwiejsze nie zostały już objęte). W razie gotowości, będę do Was pisał :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej nocy planuję zrobić stream powiązany z fotografowaniem Marsa, Jowisza, Saturna i Księżyca. Efekty powinny być dodane do każdego z tematów na forum :)

 

Zainteresowanych zapraszam około godziny 22:30, kiedy Jowisz będzie jeszcze dość wysoko. Po 23:00-00:00 Księżyc i pozostałe planety powinny wyjść poza budynek :) Link jest oczywiście stały, dodam go do stopki.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LibMar,

Masz bardzo ambitne plany i wiesz, że kibicuję Ci z całego serca. Jestem zwłaszcza pod wrażeniem prób zmierzenia słabiutkich wahań jasności podczas zjawisk które wybrałeś. Jeśli Ci się to uda, otworzysz drzwi na de facto nieeksploatowane dzisiaj przez miłośników astronomii pola.

Co do zjawisk zakryciowych - dość istotna jest tu służba czasu, czyli GPS + wysoki FPS. Trudno jednak wysoki FPS (min 25) połączyć z postulatem rejestrowania słabych obiektów (nie sprawdzałem np. ile magnitudo ma zakrywana przez Plutona gwiazdka). Mi przy SCT8" (ogniskowa 2000) udało się mi w trybie 25 fps rejestrować gwiazdy do 10 mag. Ale to była wiekowa kamera. Ciekawy jestem jakie osiągi będzie miał Twój Altair. Sprawdź i napisz koniecznie!

 

Pzdr,

Gajowy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, Gajowy :)

 

Niestety, w przypadku niektórych zjawisk zakryciowych, będzie trzeba używać czasy naświetlania rzędu 0.3-3s, więc o dokładność czasową będzie ciężko. Do zakrycia gwiazdy oraz Neptuna dn. 26 VI 2016 roku na pewno coś w tym kierunku przygotuję.

 

Swoje cele obserwacyjne wybieram na podstawie danych, które znajduję w internecie + nieco własnego doświadczenia. Skoro spadek jasności w przypadku księżyca planetoidy wyniesie ok. 0.06 magnitudo (przy planowanej dacie, w październiku), pozycja na niebie jest odpowiednia... to czemu nie spróbować? :) Z bezpośrednią obserwacją księżyca planetoidy poczekamy kilkanaście lat. Idealna okazja do zaobserwowania Linusa (księżyca Kalliope) będzie miała miejsce za pół roku... ale mój zestaw nie pozwoli jeszcze na rozdzielenie dwóch składników po 10 i 14-15 magnitudo odległych od siebie o 1.5". Taka sytuacja powtarza się co około 10 lat, więc do tej pory może jakaś porządna kamerka by się znalazła :)

 

I będzie trzeba trochę pozmieniać na liście :) Niestety, trzeba będzie wyrzucić zakrycie gwiazdy przez pierścienie Urana. Pomyliłem się pobierając dane o obiekcie. Gwiazda będzie miała nie 13, ale 14 magnitudo. Z tego powodu byłoby trzeba zwiększyć średnicę (powierzchnia czynna zwiększona 2.5-krotnie), przy czym blask Urana stałby się bardziej przeszkadzający. W naszych warunkach byłoby już raczej niemożliwe.

 

Jeszcze nie wiadomo co z zakryciem planetoidalnym. Gajowy dobrze zwrócił uwagę, że 10 stopni obok będzie znajdował się Księżyc (i to w pełni). Najpierw przeprowadzi się testy, czy uda się osiągnąć 15 magnitudo przy jakichkolwiek ustawieniach (nawet po 2-3s ekspozycji) w takim położeniu.

 

Reszta pozostaje raczej bez zmian. Przypomniało mi się jeszcze o precesji osi Ziemi (kilka streamów), ruchu własnym gwiazd (dwa streamy w jakimś odstępie czasowym - np. rocznym), zjawiskach zaćmieniowych wśród satelitów geostacjonarnych (wrzesień), detekcja najstarszych satelitów na orbicie (tylko 6 obecnie krążących wokół Ziemi zostało wyniesionych w latach pięćdziesiątych XX wieku; reszta to śmieci), obserwacje rotacji planetoidy (prawdopodobnie nie da rady powiązać razem z obserwacją księżyca planetoidy, ze względu na średnią widoczność), obserwacje wielu księżyców Układu Słonecznego, w tym słabych (głównie Urana i Neptuna; na Marsa i Saturna sezon skończy się bardzo szybko, a Jowisz dopiero za kilka miesięcy). Zobaczymy co z tego wyjdzie i jaka będzie kolejność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprzęt już praktycznie gotowy, okres letni też się zbliża. Kamera planetarna doszła, filtr planetarny (do fotografowania w podczerwieni) też, tylko jeszcze reduktor ogniskowej. Pozostało tylko ogarnąć różne problemy podczas transmisji, czyli: zasięg (podobno w mojej lokalizacji jest średnio z LTE), zasilanie (laptop długo nie wytrzymuje bez ładowania) i parę innych drobnostek.

 

Co mamy do dyspozycji:

- teleskop GSO 8" na montażu NEQ6 (montaż pożyczony od PTMA)

- teleskop MAK127

- teleskop Synta 8" na montażu Dobsona (będzie kolega z nami)

- teleskop Sky-Watcher ED80 (pożyczony od PTMA)

- kamera planetarna Altair GPCAM2 IMX224

- lustrzanka Canon EOS 60D

- zestaw z guidingiem (pożyczony od PTMA)

- różne akcesoria (barlowy, reduktory, filtry, obiektywy itp.)

 

Teraz będę miał dużo więcej wolnego czasu, a więc częściej będą pojawiały się transmisje. Nasze cele obserwacyjne będą bardzo różnorodne, gdyż lista projektów obserwacyjnych obejmuje około 100 podpunktów. Niektóre z nich będziemy przeprowadzali w częściach, bowiem mogą to być powolne zjawiska (np. ruch własny gwiazd).

 

Aby zwiększyć zainteresowanie, postanowiłem wprowadzić opcję głosowania - widzowie będą mogli sami ustalić co takiego będziemy oglądać wybierając konkretne opcje w formie ankiety. Z poniższego plakatu wyrzuciłem sześć podpunktów, gdyż do nich będziemy mogli powrócić innego dnia. Co więcej, noce są zbyt krótkie, aby wszystko naraz zrealizować. To podwyższy też znaczenie oglądających w przyszłych transmisjach na żywo.

 

Po zakończeniu okresu wakacyjnego, transmisje będą wciąż się pojawiały. Sądzę, że sprzęt powinien być wystarczający, aby pokazać na niebie coś sensownego. Aktualny zestaw powinien bez problemu umożliwić fotografowanie obiektów słabszych niż 18 mag (w postaci długoczasowych zdjęć). Mam nadzieję, że nieco Was zachęciłem i będziecie obecni. Tymczasem zapraszam na pierwsze "oficjalne" obserwacje, gdyż do tej pory prowadziliśmy same testy. Jutro postaram się ogarnąć kamerkę planetarną i przystosować ją do obserwacji.

Reklama A4 #1.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć :)

Chciałbym wrócić do tematu ustawień streamu. Poczytałem sobie Wasze wypowiedzi w kwestii framerate'u, bitrate'u itd. Szczerze mówiąc ja mam bardzo pozytywne doświadczenia (chociaż bardzo skromne) odnośnie wymagań streamu, pozwalających na płynny przekaz w dobrej wg mnie jakości. Ja mam OBS ustawiony na 1000 kb/s, 25 fps w rozdzielczości 1280x720 (720p) i ani razu nie miałem problemu z cięciem streamu, zarówno podczas "balkonowej" transmisji przez router, jak i w terenie w zasięgu H+. H+ to chyba jeszcze nie LTE?

W każdym razie co myślicie o jakości obrazu np. na tym nagraniu?

Wydaje mi się, że wyszło całkiem ok. Na 1080 nie próbowałem streamować póki co, bo uznałem że 720 wystarcza. Czekam na opinie co jest ok, co można by poprawić itp. :)

Edytowane przez Mariusz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze. 1000 kb/s to w zasadzie takie minimum jest, na większości streamów stosują po 1500-2500. W moim przypadku, jak sygnał jest słaby (i mam odrzut klatek), to zamiast pogorszenia jakości na skutek obniżenia bitrate, zmniejszam FPS (np. z 30 na 25). Dźwięk też dobry, tylko chyba ja mam wieczne z nim problemy. Teraz chyba bardziej bym skupił się nad skórką. Zgrabny wygląd zawsze cieszy oko widza.

 

Z drugiej strony, da się streamować w wyższej rozdzielczości niż 720p? Ja kiedyś dałem stream na 4 FPS i 500 kb/s bitrate. Obraz na 720p był bardzo dobry, no ale 1080p nie miałem (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, da się streamować w wyższej rozdzielczości niż 720p? Ja kiedyś dałem stream na 4 FPS i 500 kb/s bitrate. Obraz na 720p był bardzo dobry, no ale 1080p nie miałem (?).

Hmm, dlaczego by się miało nie dać? Ustawiasz 1080 i jest. Najwyżej tnie, jak za słabe łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.