Skocz do zawartości

Sterownik / kontroler GoTo AstroEQ


seg

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam jak w temacie. Całkowicie nowy, wykonany z najwyższą starannością (wrodzone zboczenie na punkcie elektroniki i gadżetów) przeze mnie sterownik GoTo do praktycznie dowolnego montażu o znanych parametrach silników i przekładni. Całość złożona i wstępnie uruchomiona - stan idealny, igła - nieużywany z żadnym montażem. Nowemu właścicielowi pozostaje "wgranie" przełożeń właściwych dla posiadanego montażu i ustalenie prądu znamionowego silników krokowych - banał. Z właściwym (darmowym) oprogramowaniem (np. Stellarium, Cartes du Ciel) kontroler ten stanowi doskonały system GoTo, posiadający cechy, których nie znajdziemy w produktach komercyjnych (możliwość pełnego skonfigurowania "pod siebie"). Cena 400zł + wysyłka. Fotografie przedstawiają przedmiot sprzedaży. Proszę o kontakt przez PW. Zdecydowanie polecam!

ae1.jpg

ae2.jpg

ae3.jpg

ae4.jpg

ae5.jpg

ae6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sądzę, że znalazłbyś sporo chętnych, gdybyś zademonstrował jak to działa. Napisał opis do banalnego "wgrania" przełożeń właściwych dla posiadanego montażu i ustalenie prądu znamionowego silników krokowych. itd :)

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jest do montażu paralaktycznego? Tak się domyślam bo EQ. Do azymutalnego to by mi się przydało.

Co oznacza "ustalenie prądu znamionowego silników krokowych" ? to sygnał prądowy z sterownika wychodzi? Bezpośrednio Podłączamy pod silniczek?

 

Edytowane przez berkut123
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szczerze mówiąc to do uruchomienia ASTROEQ będzie tak czy owak potrzebna podstawowa wiedza z elektroniki, albo dobry i cierpliwy kolega z taką wiedzą. Pomijając mechanikę, trzeba dokupić odpowiednie silniki, podłączyć je, skonfigurować ASTROEQ i wyregulować prądy sterowników.

 

Sam uruchomiłem chyba ze trzy takie urządzenia - w tym jeden kupiony jako KIT (nie polutowany) od użytkownika "seg". Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, ze wszystko działa bez problemu i procki były dobrze zaprogramowane (ufając sprzedawcy wlutowałem je na twardo w płytkę bez sprawdzenia i wszystko działało).

 

Można skomputeryzować prawie każdy montaż, ale niestety trochę na elektronice trzeba się znać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

brak podstawowych informacji ([...] jaka firma itp) dyskwalifikuje dany przedmiot do sprzedaży bez późniejszej aktualizacji opisu.

 

Dobrze prawisz. :)

 

edit: już to sobie wyjaśniliśmy, jeśli sprzedającemu nie zależy, to nie umieszcza pełnego opisu, wolna wola czy ktoś chce sprzedać czy kupić.

 

Jak ktoś jest zainteresowany zakupem a nie komentowaniem, to proszę pytać o konkrety w wątku albo na PW do sprzedawcy, ale bez zbędnych komentarzy.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek posprzątany.

 

Proszę trochę mnie pouczająco-impertynenckiego tonu, jak chcecie sobie coś wyjaśniać odnośnie sprzedawanej rzeczy to na PW, chyba że sprzedającemu zależy na umieszczeniu szerszych informacji w wątku, to wtedy tutaj.

 

Nie ma przymusu ani sprzedać, ani kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.