Skocz do zawartości

Omegon 126/880 Triplet APO Carbon OTA


Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z powodu braku czasu na astronomię, doszedłem do wniosku, że muszę pozbyć się zalegającego wyposażenia. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafia:

 

Omegon Refraktor apochromatyczny AP 126/880 ED Triplet Carbon OTA

 

Dane techniczne na stronie producenta:

 

http://www.omegon.eu/omegon-apochromatic-refractor-ap-126-880-ed-triplet-carbon-ota/p,21267

 

Jestem drugim właścicielem refraktora. Pierwszy używał go wyłącznie do obserwacji wizualnych. Niestety, mnie ogniskowa oraz gabaryty tej tuby optycznej przerosły i nigdy tak naprawdę nie dojrzałem do jej wykorzystania. Mam nadzieję, że nowy właściciel będzie potrafił wykorzystać możliwości, jakie daje sprzęt tej klasy.

 

W załączeniu zdjęcia oferowanego teleskopu.

 

Niestety, podczas jednej z próbnych sesji, tuba wypięła się ze źle dokręconego uchwytu i upadła na podłoże (styropian pokryty papą termozgrzewalną). Ślady tego upadku widoczne są na odrośniku (zdjęcie). W wyniku upadku doszło do rozkolimowania obiektywu. Od tego czasu tuba daje obrazy, którym daleko do doskonałości. Przykładowe krążki dyfrakcyjne po obu stronach punktu ostrości pokazuję na ostatnim obrazku. Kontaktowałem się z producentem teleskopu i jego kolimacja została wyceniona na 160 EUR (+transport do\z Niemiec). Ponieważ jednak nie dano mi gwarancji, że tuba nie rozkolimuje się ponownie w czasie transportu, z transakcji zrezygnowałem. Oprócz opisywanych usterek tuba praktycznie nie wykazuje śladów użytkowania.

 

Ze względu na opisywaną wadę teleskop wyceniam na okazyjną, myślę, cenę 4000 zł. Wyłącznie odbiór osobisty w Gdyni po osobistym sprawdzeniu sprzętu.

 

Zapraszam zainteresowanych.

 

Pozdrawiam,

Darek (Alex)

IMG_1112.JPG

IMG_1114.JPG

IMG_1116.JPG

IMG_1128.JPG

IMG_1118.JPG

In-Out.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zarezerwowałem Refraktor do Poniedziałku wieczorem i po tym terminie jeżeli dojdzie do zwolnienia Rezerwacji będzie dostępny według kolejności zgłoszeń na PW , tak wynika z rozmowy telefonicznej odbytej dzisiaj z Dariuszem sprzedającym refraktor.

 

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.