Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

SCT vs RC

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

Rak-photo

Rak-photo

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 40 postów
A mi sie wydaje (bo właśnie najbardziej ostatnio sie zastanawiam nad ta sprawa) ze optymalny jest właśnie 8" a nie 9.25. Bardziej kompaktowe wymiary i znacznie lżejszy. Dzięki temu tez możesz jak mi powiedziano lepiej wykorzystać montaż z zestawu a to daje pare złoty w kieszeni bo montaż VX do zestawu radzi sobie słabo a przy 8" bardzo dobrze. Pomijam cenę i wielkość walizki transportowej. No i różnica w cenie miedzy dwoma SCT jest drastyczna.
0

Maro21

Maro21

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 615 postów

rozumiem ,że piszesz ,iż zestaw c8 i vx radzi sobie bardzo dobrze w astrofoto? Jeżeli tak to :https://www.cloudynights.com/topic/524666-advanced-vx-mount/ 

cytat :Run away while you still can. Don't even THINK about using the 8SE on the AVX. 

Miałem taki zestaw cg5gt z c8 i coś w tym jest .

Użytkownik Maro21 edytował ten post 20 marzec 2017 - 11:42

0

asi178mmc, neq6,ts65q,canon 100d,1000d,450d mod, sct8 

Rak-photo

Rak-photo

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 40 postów
Nie bardzo dobrze ale lepiej niż VX i 9.25 lub 11". widzialem na youtubie porównania. Podobnie jest w wersja evolution gdzie 8" trzyma sie lepiej a montaż jest za słaby na większe. Jest tez o tym kilka filmików.
Wiec logicznym było by stwierdzenie lub chociaż odnotowanie ze lepiej podpiąć pod ten montaż przy amatorskiej fotografii 8"
Popytalen (i poczytałem tez) kilku osób jak spisywał sie ten montaż przy dłuższych zdjęciach. Wniosek był taki ze przy 9.25 gwiazdy czas to około 15-25s a z 8" dochodził nawet do 180-240s. Tu jednak opieram sie na opiniach użytkowników około 8-9 (nie pamietam dokładnie ilu bo to w odstępie miesiąca było)
0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników