Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei. Czy wcześniej DreamFocuser działał na tym komputerze, a pewnego dnia wyskoczył ten komunikat, czy to się pojawiło świeżo po zainstalowaniu?

Błąd jest po kliknięciu connect? Próbowałeś ponownie wybrać sterownik poprzez opcję Choose?

Taki błąd prawdopodobnie oznacza problem z instalacją i jedynym rozwiązaniem, jakie mogę zaproponować to ponowna instalacja ASCOMa i sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Może ja postaram się opisać całą sytuacje związaną z tym problemem .Poniekąd to moja wina że to się stało ale do rzeczy.Ponieważ już od jakiegoś czasu korzystam z programu SGP i jestem z niego BBBBardzo zadowolony ,poleciłem ten program właśnie Marcelowi a że pogoda ostatnio sprzyja więc była okazja wszystko podłączyć właśnie pod ten program SGP tak aby wszystko super działało . Zanim nastały przysłowiowe egipskie ciemności w obserwatorium zacząłem Marcelowi wszystko co trzeba wgrywać do tego programu i zaczęły się schody ,program nie widział sterowników do Dram foku sera ,próbowałem wszelkich sposobów aby ten SGP w końcu zobaczył tego dramfokusera ,wpadłem na pomysł aby zainstalować najnowszą wersję ASCOMA ale to też nie pomogło więc po długiej walce poddałem się . Kiedy na dobre już się ściemniło Marceli włączył całe oprzyrządowanie do astro foto i w Maxim jak zwykle chciał połączyć się z Dram fokuserem i tu okazało się że zaczął wyskakiwać ten komunikat .Próbowałem wszystkiego co przychodziło mi do głowy włącznie z całkowitym odinstalowaniu wszystkiego co miało coś wspólnego z dram fokuserem i ponownie instalować od zera wszystko z powrotem .Niestety  do dzisiaj jest problem ciągle wyskakuje ten komunikat -dodam że Dram fokuser bez problemu działa bez pośrednio z pilota i wczoraj Marceli ratował się właśnie tym pilotem aby ustawić ostrość na poszczególnych obiektach które focił ,niemniej jednak jest już przyzwyczajony do korzystania z ostrzenia w Maximie więc sam rozumiesz że powrót do  ostrzenia tylko z pilota jest upierdliwe i  nie konfortowe.Marceli jest teraz w obserwatorium - może mógł byś pomóc .Otórz w obserwatorium mamy Internet i program Teamviewer z pewnością ci znany programik - a ponieważ znasz swój produkt od podszewki może się okazać że rozwiążesz ten problem bardzo szybko łącząc się z laptopem Marcelego bez pośrednio do obserwatorium .Byłbym ci niezmiernie wdzięczny . Ja po prostu już nie mam pomysłu co jeszcze można zrobić aby reanimować ten Dram fokuser do stanu użyteczności .

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problem jest bardziej po stronie samego ascoma i tutaj nie bardzo mam pomysł, co jeszcze można zrobić. Proponuję jeszcze raz usunąć mój sterownik, następnie sprawdzić, czy w folderze C:\Program Files (x86)\Common Files\ASCOM\Focuser został usunięty plik ASCOM.DreamFocuser.Focuser.dll. Jeśli nie, to usunąć go ręcznie. I ponowna instalacja. Na razie nie mam więcej pomysłów.

 

Może ktoś spotkał się już z podobnym błędem przy okazji innych urządzeń ascom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .Miałbym gorącą prośbę do ciebie .Itak jak wyżej napisałem z powodu tego że znasz swój produkt czy znalazł byś dzisiaj trochę czasu i połączył byś się z nami w obserwatorium przez Teamviewera .Niestety nie znam się na tyle na komputerze aby grzebać w nim trochę głębiej i usuwać pozostałości po instalacji programów . Z pewnością  zajmie ci to nie zadóżo czasu aby przywrócić Drem fokuser do stanu normalności .

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Marcelego nie łączyłem  jednocześnie w  dwóch programach .Poprosto włączyłem SGP i próbowałem wczytywać CCD, Fokuser ,Koło filtrowe ,Teleskop .Nie mogłem wczytać dwóch rzeczy właśnie fokusera i koła filtrowego .U mnie w moim systemie niebyło żadnych problemów odrazu wszystko zadziałało bez problemu .Na dzisiaj mogę odpoalic równocześnie  Maxima jak również SGP i żaden z tych programów nie gryzie się między sobą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w systemie zrobił się jakiś śmietnik z identyfikatorem sterownika, który się "uszkodził" i nie chciał się usunąć. Zmieniłem sterownik na najnowszą wersję, gdzie identyfikator jest inny i chyba dzięki temu ruszyło. Ale do końca nie jestem pewien, co się stało i w jaki sposób zaszkodził tu SGP. Teoretycznie ascom powinien być niezależny od reszty softu, ale jak widać nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pytania (przepraszam, nie mogę teraz przeczytać całego wątku)

1. Czy DF można aktualnie kupić?

2. Czy są bezpośrednie drivery do INDI?

3. Ile waży ustrojstwo zakładane na teleskop (chciałbym go użyć z dużym teleobiektywem 300 mm)

 

Z góry dziękuję 

N.

 

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Agent Smith napisał:

Trzy pytania (przepraszam, nie mogę teraz przeczytać całego wątku)

1. Czy DF można aktualnie kupić?

2. Czy są bezpośrednie drivery do INDI?

3. Ile waży ustrojstwo zakładane na teleskop (chciałbym go użyć z dużym teleobiektywem 300 mm)

 

Z góry dziękuję 

N.

1. Można kupić

2. Są, ale tylko do starej wersji oprogramowania, niemniej jednak działają

3. Około 0,5 kg, mogę zważyć dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy od rodzaju mocowania, masz wszystko wypisane w pierwszym poście. 

Sterownik indi zrobił użytkownik piod z astromaniaka, zobacz jego post: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&p=382467. Obsługuje on w zasadzie tylko podstawowe funkcje focusera, czyli to co istotne. Szczerze mówiąc, nie pamiętam pod jaką wersję firrmware to było projektowane, może piod coś więcej wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 16.10.2018 o 16:34, MateuszW napisał:

Sterownik indi zrobił użytkownik piod z astromaniaka, zobacz jego post: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&p=382467. Obsługuje on w zasadzie tylko podstawowe funkcje focusera, czyli to co istotne. Szczerze mówiąc, nie pamiętam pod jaką wersję firrmware to było projektowane, może piod coś więcej wie.

To ja - piod z astromaniaka :). Raczej rzadko zaglądam na to forum...

Sterownik do INDI aktualizowałem do nowego, usprawnionego firmware'u w 2017 ale nie śledziłem potem czy coś się jeszcze zmieniło. Nie dodawałem obsługi kilku silników, co do innych usprawnień to jestem otwarty na propozycje... Wersję INDI z moim sterownikiem można pobrać z githuba (trzeba samodzielnie skompilować): https://github.com/pidlug/indi.git.

Jeśli będzie odzew to zrobię pull reqesta i sterownik zostanie dołączony do oficjalnego INDI! Niestety do tej pory zainteresowanie było znikome i nie chciałem zaśmiecac INDI sterownikiem, którego nikt poza mną nie używa :(.

 

 

Edytowane przez Piotr Długosz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży musi być odzew? Ja bym chętnie widział obsługę INDI bo to chyba daje możliwość wykorzystania DreamFocusera w licznych linuxowych i nie tylko rozwiązaniach  typu Asiair ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kliknąłem i skopiowało poprzedniego posta, musiałem edytować...

Dokładnie, sam używam INDI razem z EKOSem (plate solving, DreamFocuser, guiding, mapa nieba Kstars - czyli wszystko co potrzeba), na takim małym komputerku podobnym do maliny - NanoPi M4.

Edytowane przez Piotr Długosz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Długosz

Wydaje mi się, że zainteresowanie linuxem rośnie :) Nie pamiętam dokładnie, ale ze 3-4 osoby na pewno się już o indi pytało. Myślę że trzeba chyba będzie o tym pomyśleć :) Podeślę Ci w najbliższym czasie info o nowym firmware, bo na pewno nie masz ostatniej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotr Długosz napisał:

Jednak zrobił się niesamowity wysyp tanich komputerków typu RPi, można je zaprząc do całej masy roboty a windowsa nie uciągną...

Do windowsa też jest wysyp :) Takiego sam używam: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-mini-pc-kiano-slimstick-2-0. Odrobinę droższe od Raspberry, a parametry lepsze, USB3 pod ASI, mniejszy rozmiar. Dla każdego jest ciekawa opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, Windows 10 + masa niechcianego softu? ;) To co jest fajne w RPi i podobnych to wbudowana masa portów: ethernet, wifi, USB, COM, GPIO, PWM i inne. Dzięki temu da się dużo upchnąć w jednym pudełku, bez przejściówek, rozdzielaczy, kilku zasilaczy... Można kupić gotowe rozwiązania jak StellarMate albo sie pobawić jak ktoś lubi majsterkować. Co do oprogramowania to się zgodzę że w windzie jest więcej i lepszej jakości ale już są dostępne alternatywy na tyle dobrze, że bez windy da się wszystko zrobić. A taki EKOS rozwija się bardzo szybko.

Ja się bawię takim czymś, nie wygląda najlepiej, za to idealnie pasuje do "dziury" po bateriach w moim marnym montażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.