Skocz do zawartości

UWAGA OSZUŚCI NA ALLEGRO!!!


Tomasz6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym ostrzec przed podejrzanymi okazjami na allegro!

Ja wtopilem 3000 zl, sprzetu nie dostalem, sprawa juz jest na policji, ale zeby nikt z Was nie dal sie rowniez naciagnac!

Mnie oszukano na Meade LX200 8", wiec przed tym bezwzglednie przestrzegam. Byl niedawno tez Celestron C9.25 z montazem CGEM i mnostwem akcesoriow za 4000 zl, do ktorego tez sie przymierzalem, ale znalazlem prawdziwego sprzedawce wlasciciela sprzetu i okazalo sie, ze nikt go od niego nie kupil, wiec tamta aukcja jest rowniez oszustwem.

Pozdrawiam i ostroznie, zwlaszcza z "okazjami"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh trzeba pamiętać, tylko pobranie albo odbiór osobisty w takich sporych transakcjach, eh eh - mnie też nabrali raz z drukarką na 1300zł przepadło - życzę ci powodzenia z odzyskiem kasy. Jedynie płatność PayPal jest w miarę OK bo można zażądać zwrotu kasy i to działa. Płaciłeś przelewem czy płacę z allegro?

a może kartą przez płatności allegrowe ?

Jak kartą to miał byś plus bo można udać się do banku i zgłosić brak autoryzacji do transakcji kartowej, i wtedy bank powinien cofnąć środki.

 

Możesz wysłać klientowi pisemko za potwierdzeniem odbioru pocztowym, o tym że zrzekasz się transakcji i prosisz o wpłatę zapłaconej należności na konto, i podaj nr konta, brak zwrotu będzie skutkował bla bla bla. Albo zleć prawnikowi, napisze ci na papierze firmowym, może klient się wystraszy i odda kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra,skoro kupiłes na allegro przez kup teraz lub wygrałeś licytacje to masz dostęp do pełnego adresu na który użytkownik ma zarejestrowane konto,a piszesz że wiesz tylko że jest ze Strzelec,do tej pory nie podałeś linku do aukcji ani nicku allegrowicza,troche to dziwne,bo ostrzegając nas przed oszustem przede wszystkim to jest ważne.No chyba że dogadałeś się z nim poza allegro,ale tu już możesz mieć pretensje tylko sam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując na Allegro warto płacić poprzez PayU a nie bezpośrednio na konto. W przypadku oszustwa wystarczy zgłosić sprawę na Policje i po otrzymaniu dokumentów o wszczęciu postępowania Allegro zwróci nam pieniądze.

A umawianie się poza Allegro- to już niestety na własne ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane są na 99% niepoprawne, bo prawdopodobnie na konto ktoś się włamał. Ale proszę bardzo.

 

Usuń te dane. Nic bardziej mnie nie wkurza niż takie idiotyczne samosądy. Zanim oczernicie osobę niewinną i zszargacie jej opinie warto może poczekać na jakiekolwiek potwierdzenie od osób które w przeciwieństwie do Was znają się na orzekaniu czyjejś winy.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sprzęt rzadko trafia na allegro.

Sam opis "...wizjer..." budzi juz wiele zastrzezen.

 

Watpie, aby ktokolwiek siedzacy w temacie wystawil taki sprzet jedynie na portal z aukcjami.

Przewaznie oglasza sie w dziale gielda na astroforach.

Wtedy masz wieksza kontrole. Widzisz kto i z jaka reputacja na forum chce sie rozstac z teleskopem.

 

Mam nadzieje, ze pieniadze do Ciebie wróca i w koncu kupisz swoj wymarzony setup :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Usuń te dane. Nic bardziej mnie nie wkurza niż takie idiotyczne samosądy. Zanim oczernicie osobę niewinną i zszargacie jej opinie warto może poczekać na jakiekolwiek potwierdzenie od osób które w przeciwieństwie do Was znają się na orzekaniu czyjejś winy.

Idiotyczne samosądy? Krzychu, to są dane osoby, do której należało konto allegro osoby, która mnie oszukała. Nie potrzebuję sądu, żeby stwierdzić, że ktoś mnie okradł z 3000 zł. Chyba, że ktoś lubi, jak ktoś mu mówi, co ma myśleć ;) Jutro ma się okazać czyje jest konto bankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne samosądy? Krzychu, to są dane osoby, do której należało konto allegro osoby, która mnie oszukała. Nie potrzebuję sądu, żeby stwierdzić, że ktoś mnie okradł z 3000 zł. Chyba, że ktoś lubi, jak ktoś mu mówi, co ma myśleć ;) Jutro ma się okazać czyje jest konto bankowe.

 

Domniemanie niewinności ;) Dopóki nie udowodnisz winy, nie masz prawa nazywać kogoś winnym ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne samosądy? Krzychu, to są dane osoby, do której należało konto allegro osoby, która mnie oszukała. Nie potrzebuję sądu, żeby stwierdzić, że ktoś mnie okradł z 3000 zł. Chyba, że ktoś lubi, jak ktoś mu mówi, co ma myśleć ;) Jutro ma się okazać czyje jest konto bankowe.

 

To że konto NALEŻAŁO do jakiejś osoby, nie oznacza że to ona Cię oszukała. Naprawdę nie jesteś sobie w stanie wyobrazić sytuacji kradzieży takiego konta? Póki nikomu niczego nie udowodniono szargasz opinie niewinnej osobie. Co zrobisz jeśli po czasie okaże się że to konto jednak ktoś sobie przywłaszczył? Przeprosisz? Z mojej strony koniec tematu, dane usunąłeś, chwała Ci za to.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.