Skocz do zawartości

Nikon TC E-2 jako szerokokątna Lornetka 2 x 53 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się co do wygody obserwowania ze statywu i swojej lornetki 8x używam praktycznie tylko ze statywem przy obserwacji nieba. Tyle, że przy powiększeniu 2x stabilność obrazu jest tak wysoka, że nie jakoś nie bardzo widzę potrzebę używania statywu do tego.

Z drugiej strony można byłoby przerobić projekt tak, aby pasował do śrub 1/4" i tak dobrać długość śruby, żeby nie wchodziła do nakrętki 1/4" do końca co pozwoliłoby na montaż odpowiedniego adaptera.

A jeszcze prościej byłoby zrobić od razu odpowiedni adapter, kończący się stopką w standardzie Arca-Swiss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do wygody obserwowania ze statywu i swojej lornetki 8x używam praktycznie tylko ze statywem przy obserwacji nieba. Tyle, że przy powiększeniu 2x stabilność obrazu jest tak wysoka, że nie jakoś nie bardzo widzę potrzebę używania statywu do tego.

 

Ja to zrobiłbym sobie "gogle" z taką lornetką :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Myślałem o jakimś gwincie w lornetce, do ktorego byłba wkręcana sruba od adapteru. Tak jak w "normalnej" lornetce. Tylko nie wiem czy t akie gwinty są w sprzedaży?

 

tak, i nazywają się nakrętki :)

 

 

 

Ja to zrobiłbym sobie "gogle" z taką lornetką :)

 

http://backyard.c.ooco.jp/mart/T004.html

wbgset.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sytuacja wygląda następująco: jeszcze miesiąc temu były do wyrwania na allegro za około 50zł/szt i nikt ich nie kupował. Na początku akcji z binokonwerterami ich cena wzrosła do 80-100zł. Obecnie przy większej liczbie "polujących" są nieosiągalne nawet powyżej 100zł lub rozchwytywane na pniu. Na ebay'u są od 1-70euro/szt + transport 10-25euro - kilkanaście sztuk z różnych krajów dostępne od ręki.

 

Ostatnio TC-E2 był wystawiony na ebayu jako licytacja od 1 euro. Koszt wysyłki do Polski to było zaledwie 6 euro. Obserwowałem go mając nadzieję na tani zakup. Poszedł za 35,50 euro + 6 euro wysyłka czyli jakieś 185 zeta...

Na allegro czy olx wszystko wykupione, nawet te po 120 zł (+ wysyłka) i droższe. Odkąd pojawił się temat o tych świetnych telekonwerterach na cloudynights to na ebayu można kupić używkę już tylko za minimum 43 dolce z wysyłką czyli ponad 170 zł ...

Czyli żeby kupić komplet to trzeba wyłożyć praktycznie 350 pln-ów...

Szczęśliwi Ci co kupili parkę za 150-200 zł. Farciarze :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update dla tych, którzy zamawiali u mnie obudowy.

Drukowanie zajęło sporo czasu, ale obróbka po drukowaniu jeszcze więcej :(

Dopiero wczoraj, podczas wydruku ostatniej pary wpadłem na sposób osłabienia podpór, tak aby się łatwiej usuwały.

Oprawki mam już wydrukowane wszystkie, większość poskładana i przetestowana. Dzisiaj powinny być wszystkie komplety gotowe do wysyłki, ale czekam na koperty bąbelkowe, bo nie udało mi się ich kupić osobiście. W piątek powinienem je mieć i wtedy będę mógł rozesłać oprawy.

 

PS. Zamówiłem gumowy filament i mam zamiar sprawdzić czy da się z tego wydrukować muszle lepiej blokujące światło z boku. Zresztą, wydrukować pewnie się da, pytanie czy to będzie wystarczająco elastyczne.

Edytowane przez grzybu
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie telekonwertery kupione w komisie foto w USA. Muszę koniecznie wypróbować lornetkę o takich parametrach, już dawno to czymś takim myślałem. Udało się je kupić po okazyjnej cenie, ale koszt przygotowania i przesyłki do Polski (prawie 60 USD) + odprawa celna, trochę zabił tę okazyjność, dlatego wziąłem więcej aby z kimś podzielić się tymi kosztami. Teraz mam 2 sztuki na zbyciu. Konwertery są używane ale sprawdzone i nie widzę śladów używania. Mają dekielki i woreczki. Są jak nowe. Jeżeli ktoś byłby chętny na te 2 sztuki, to mogę odsprzedać - PW. Jeżeli nie, to wystawię na Allegro, pewnie kupiec się znajdzie, bo to towar raczej mocno deficytowy teraz.

 

Nieaktualne.

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wypadałoby wymyślić jakąś oryginalną nazwę własną dla tego nowego typu lornetki NIKON-ATM ;-)

 

 

Uff...

Przesyłki zostały nadane. Jak znajdę chwilę, to wyślę numery przesyłek, ale ostatnio tracking inPost dla listów poleconych jest słaby więc nie wiem czy to ma wielki sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekonwertery właśnie dotarły ze Stanów, zapłaciłem jeszcze 63.80 zł za wysyłkę czyli razem za wszystko 277 zł.

 

I obudowa od lornetki wydrukowana 3D przez kolegę Grzybu też już jest na miejscu. Dzięki ;-)

 

Oki, prześlę info. Tanio nie będzie, na razie 2 telekonwertety razem z przesyłką w Stanach do firmy,

która odeśle je z kolei do Polski to koszt 214 zł.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.