Skocz do zawartości

13 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Relacja


cmku

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłaszam wyniki konkursu ADEPT:

 

I miejsce - Karolina Niedźwiecka 17/30 / nagroda teleskop Newtona
II miejsce - Michał Kalicki 11 / lornetka
III miejsce - Aleksandra Jackiewicz 8 / lornetka

 

IV miejsce - Michał Kołodyński 7
V miejsce - Basia Żołnowska 6
VI miejsce - Dawid Gędek 4

 

Dziękuję uczestnikom za udział, podziwiam Waszą odwagę, bo pytania nigdy nie były, nie są i nie będą łatwe :D (szkoda, że tak mało uczestników wzięło udział w Konkursie).

Dziękuję sponsorom za nagrody.

 

A sponsorami nagród byli:

Delta Optical

Teleskopy.pl

Astrozakupy.pl

URANIA - Postępy Astronomii

ASTRONOMIA - miesięcznik dla ludzi z pasją

Piotr Grzędzielski

Dariusz Wiatr

Przemysław Rudź

Dominik Woś - projectnature.eu

 

patron medialny - Astropolis.pl, PTMA Lublin

 

I tradycyjnie wrzucam zdjęcia.

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  01.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  02.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  03.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  04.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  05.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  06.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  07.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  08 ADEPT.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  09 ADEPT.jpg

XIII Zlot Miłośników Astronomii - Stężnica 2016  10 ADEPT.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu podkręciłem na maksa ISO w tej puszce :D Dla Nikona D200 (dziesięcioletniego aparatu) ta wartość wynosi Hi1 3200 hahaha. Dobre co? Teraz większość aparatów ma możliwość podkręcenia do miliona jeśli chodzi o czułość, więc jestem sto lat za murzynami :buahaha::blink: Co do wyostrzenia to musiałem wszystkie klatki zsynchronizować, dlatego wolałem jedne prze-ostrzyć, niż innych nie wyostrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu podkręciłem na maksa ISO w tej puszce :D Dla Nikona D200 (dziesięcioletniego aparatu) ta wartość wynosi Hi1 3200 hahaha. Dobre co? Teraz większość aparatów ma możliwość podkręcenia do miliona jeśli chodzi o czułość, więc jestem sto lat za murzynami :buahaha::blink: Co do wyostrzenia to musiałem wszystkie klatki zsynchronizować, dlatego wolałem jedne prze-ostrzyć, niż innych nie wyostrzyć.

 

a możesz mi wysłać surówkę na k_zb@go2.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to był chyba jednak zlot miłośników gastronomii ^^

Jak sobie przypomnę, co wylądowało u nas na stole ostatniego dnia, to mogę tylko potwierdzić. Wszystko, co nie powinno wrócić do domu, chleby, smalec, kiełbasy, konserwy, chipsy, orzeszki i mnóstwo szlachetnych trunków. I wszystko zniknęło.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę, co wylądowało u nas na stole ostatniego dnia, to mogę tylko potwierdzić. Wszystko, co nie powinno wrócić do domu, chleby, smalec, kiełbasy, konserwy, chipsy, orzeszki i mnóstwo szlachetnych trunków. I wszystko zniknęło.

 

Ktoś zapomniał wspomnieć o ogórkach małosolnych :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Cały czas jadę na zlotowej fali radości i miłości :zakochany: To nie jest codzienne doświadczenie spotkać w jednym miejscu tylu życzliwych ludzi, którzy na dodatek podzielają te same gwiezdne uczucia.

Dziękuję Pawłowi - bas.sic - za przywiezienie mnie na Zlot, a M-a-x szczęśliwie przywiózł mnie do domu.

Sorry Bartolini za uprowadzenie Ci rękawiczek pożyczonych na nocnym polu. Oddam.

 

Konkursy AstroŻbik i Hardcore w przyszłym roku - myślę, że to absolutny MUST.

Cieszę się bardzo, że się tak udało i podobało.

W przyszłym roku Hardcore, będzie odrobinę łatwiejszy. :icon_twisted: taki żarcik.

Nie podam całego arkusza z tego roku, bo zgłoszenie się do konkursu jest zdecydowanie aktem odwagi, wartym dodatkowych bonusów np. znajomości stylu pytań i obszaru, którego dotyczy.

Ale żeby nie było, że jestem taki zły wilk.

 

Kilka pytań z Hardcore 2016:

 

__W 1974 roku Hawking założył się z wybitnym astrofizykiem Kipem Thorne’em. Hawking przegrał zakład i Thorne otrzymał roczną prenumeratę erotycznego magazynu Penthouse. Czego dotyczył zakład?

__Została przewodniczącą Rady w największym na świecie laboratorium fizyki cząsteczek CERN.

__Na czym polega Paradoks Olbersa? (5 pkt)

__Jak nazywa się efekt obserwacyjny, który powoduje, że nie można obserwować odległych i słabych obiektów w płaszczyźnie dysku galaktycznego Drogi Mlecznej? (pytanie od Krzysztofa Z. 2 pkt)

__Na czym polega Paradoks Fermiego? (5 pkt)

__Jak nazywała się barka, na której wylądował Falcone 9?

__Jak wysoko poleci balon na hel? (w kilometrach) Dlaczego (2 pkt)

 

Literatura, której używałam podczas układania pytań to: Stephen Hawking. Moja krótka historia.Autobiografia, Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX, Ale kosmos! Jak jeść, kochać się i korzystać z WC w stanie nieważkości?, Tajemnice wszechświata. Jak odkrywaliśmy kosmos, strona www CalTech-u o kosmosie, i odrobina Wikipedii.

 

 

W przyszłym roku będzie też "M" jak Messier, Astro-Pudelek, Czaszka paruje oraz dodam krzyżówkę. :showoff:

 

Buziaczki dla Was 6 X 10 24 kg czyli w masie Ziemi, takie też było pytanie, jedna drużyna (na osiem) podała dobrą odpowiedź. .

 

Edytowane przez Ursula
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs Hardcore pokazał ile, tak naprawdę, wiedzy mamy w głowie, a ile w programach komputerowych i internecie. Bez dostępu do komórki i internetu pytania na pozór banalne okazywały się nie do przeskoczenia. Oj marnie by wyglądało, to nasze astro-hobby bez tych elektronicznych wspomagaczy, gdyby nas teraz ich pozbawiono.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.