Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

RC 6" - kompletnie zestawu

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4333 postów

Witam.
To teraz moja szyna. Jeszcze pomyślę czy tego trochę nie odchudzić. U mnie też brakło ciut ciut.
Pozdrawiam.

Wygląda, jakby ważyła ze 4 kg :) W takim układnie nie lepiej by było wymienić oryginalną szynę, zamiast robić takie monstrualne przystawki?

No i ja się pytam, po co RC jest takie krótkie, skoro i tak trzeba je przedłużyć drugie tyle, aby wyostrzyć? Ugięcia są pewne.

No i to wszystko na biednym EQ3-2 :)

0

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3102 postów

Ja nie znalazłem losmandy na taką średnice tuby. 

Poza tym w rc jest rant i dłuższej niż jest fabrycznie nie można zainstalować. Przynajmniej ja nie wiem jak to zrobić. 

0

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

Fotosnajper 12

Fotosnajper 12

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 183 postów
Witam.
Tayson dobrze prawi. Można kupić dłuższą, przefrezować by rant nie przeszkadzał i straci się sztywność. Moja to dopiero przymiarka. Pójdzie do odchudzenia. Eq3-2 z oryginalnymi przeciwwagami w tym układzie jest wyważony. Docelowo przy zastosowaniu korektora 0,75 odpadają tuleje do backfocusa i wtedy mi nie potrzebna dodatkowa szyna. Teraz, na planetach mam taki długi układ i potrzebuję.

Pozdrawiam.
0

Fotosnajper 12

Fotosnajper 12

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 183 postów
Witam.

Wygląda, jakby ważyła ze 4 kg :)

Zważyłem. 1,3kg. To chyba nie jest za dużo? Po odchudzeniu ścianek i podstawy zejdzie do 1kg podejżewam. Zostanie jeszcze ewentual długość, czy aby tyle potrzeba.

Pozdrawiam.
0

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4333 postów

Ja nie znalazłem losmandy na taką średnice tuby. 

Poza tym w rc jest rant i dłuższej niż jest fabrycznie nie można zainstalować. Przynajmniej ja nie wiem jak to zrobić. 

Ja nie odnosiłem się do twojego rozwiązania akurat, ono nieco lepiej wygląda :)

Zważyłem. 1,3kg. To chyba nie jest za dużo? Po odchudzeniu ścianek i podstawy zejdzie do 1kg podejżewam. Zostanie jeszcze ewentual długość, czy aby tyle potrzeba.

Tragedii nie ma, choć dodatkowy 1 kg to i tak sporo dla montażu. Myślę, że jakbyś tą nową szynę przeferzował na rant, to i tak byłaby grubsza lub taka sama, jak oryginalna.

0

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

MrOD

MrOD

Regulus

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPip
  • 136 postów
Koledzy ale przeciwwagi znacie prawda?
https://m.aliexpress...ail2msiteDetail

PS. To jest tylko przykład. Różne różniste są gotowce, zrobić coś co zachowa taką funkcjonalność też nie jest specjalnie trudno.

Użytkownik MrOD edytował ten post 25 marzec 2017 - 17:49

0

Fotosnajper 12

Fotosnajper 12

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 183 postów

Witam.

Ja nie odnosiłem się do twojego rozwiązania akurat, ono nieco lepiej wygląda :)

Tragedii nie ma, choć dodatkowy 1 kg to i tak sporo dla montażu. Myślę, że jakbyś tą nową szynę przeferzował na rant, to i tak byłaby grubsza lub taka sama, jak oryginalna.

Ale ten mont to tylko próba, bo na czymś muszę to sprawdzić. On i tak do pożeniaczki jest, a docelowo wystarczy mi eq5 z napędem na jedną oś.  

Fajna, ale moja nowa szyna kosztowała mnie zero złotych. To, że w zamian koledze od frezarki coś zrobię elektrycznego to akurat nie liczę. Sprawa jest prosta, zostaje w kieszeni 67 baksów. :)

Pozdrawiam.

0

Tayson

Tayson

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 3102 postów

Przeciwwagi pewnie trzeba 2szt a to już drożej niż szyna. 

2szt żeby było symetrycznie obciążone. Tak to czuję. 

0

main setup: SW NEQ6 PRO belt & wedge mod, SW ED80/600+DreamFocuser+SW FF+filter box+QHY8L, AstroHub

guider setup (piggyback): TS60/230+ATIK TITAN

other: Altair Astro RC6"+OAG; SW Adventurer+Canon 50Dmod

dobre checi ;-)

moje ustawenia DSS:    https://www.dropbox.com/s/tqdq85ri50w8pv7/DSS-stackwoanie.mp4?dl=0                                                                                                      

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4333 postów

PS. To jest tylko przykład. Różne różniste są gotowce, zrobić coś co zachowa taką funkcjonalność też nie jest specjalnie trudno.

No tylko że przeciwwaga to dodatkowa masa dla montażu, lepiej wykorzystać masę, którą mamy, czyli teleskopu. No ale jak dodatkowa szyna waży 1 kg, to na jedno wychodzi :)

Przeciwwagi pewnie trzeba 2szt a to już drożej niż szyna. 

2szt żeby było symetrycznie obciążone. Tak to czuję. 

Hmm, a gdzie ta druga? Jedną byś dał od spodu, od przodu teleskopu. Obie osie będą szczęśliwe.

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników