Skocz do zawartości

RC 6" - kompletnie zestawu


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Z boku to wygląda jakoś tak. Przewywana linia teelskop - montaż dla łatwego ustawienia w czasie podłączania.

Przesunąć wiele go nie trzeba. Ok 8cm.

Moja redukcja ma 30cm i 8 dociskowych śrub M6. Waga tego niecałe 1kg.

Astrohub + kable to 1.1kg, kamera + oag + guider również ok 1kg, silnik DF nie pamiętam ale pewnie z 0,5kg.

Całość 10.8kg więc mniej niż w pełni uzbrojony ED80 w te same graty.

 

Screenshot_20170321-203219.png

Screenshot_20170321-203203.png

20170321_204517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To teraz moja szyna. Jeszcze pomyślę czy tego trochę nie odchudzić. U mnie też brakło ciut ciut.

Pozdrawiam.

Wygląda, jakby ważyła ze 4 kg :) W takim układnie nie lepiej by było wymienić oryginalną szynę, zamiast robić takie monstrualne przystawki?

 

No i ja się pytam, po co RC jest takie krótkie, skoro i tak trzeba je przedłużyć drugie tyle, aby wyostrzyć? Ugięcia są pewne.

 

No i to wszystko na biednym EQ3-2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znalazłem losmandy na taką średnice tuby.

Poza tym w rc jest rant i dłuższej niż jest fabrycznie nie można zainstalować. Przynajmniej ja nie wiem jak to zrobić.

Ja nie odnosiłem się do twojego rozwiązania akurat, ono nieco lepiej wygląda :)

 

Zważyłem. 1,3kg. To chyba nie jest za dużo? Po odchudzeniu ścianek i podstawy zejdzie do 1kg podejżewam. Zostanie jeszcze ewentual długość, czy aby tyle potrzeba.

Tragedii nie ma, choć dodatkowy 1 kg to i tak sporo dla montażu. Myślę, że jakbyś tą nową szynę przeferzował na rant, to i tak byłaby grubsza lub taka sama, jak oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale przeciwwagi znacie prawda?

https://m.aliexpress.com/s/item/32350811913.html?trace=storeDetail2msiteDetail

 

PS. To jest tylko przykład. Różne różniste są gotowce, zrobić coś co zachowa taką funkcjonalność też nie jest specjalnie trudno.

Edytowane przez MrOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale przeciwwagi znacie prawda?

https://m.aliexpress.com/s/item/32350811913.html?trace=storeDetail2msiteDetail

 

PS. To jest tylko przykład. Różne różniste są gotowce, zrobić coś co zachowa taką funkcjonalność też nie jest specjalnie trudno.

No tylko że przeciwwaga to dodatkowa masa dla montażu, lepiej wykorzystać masę, którą mamy, czyli teleskopu. No ale jak dodatkowa szyna waży 1 kg, to na jedno wychodzi :)

 

Przeciwwagi pewnie trzeba 2szt a to już drożej niż szyna.

2szt żeby było symetrycznie obciążone. Tak to czuję.

Hmm, a gdzie ta druga? Jedną byś dał od spodu, od przodu teleskopu. Obie osie będą szczęśliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bylo tak:

tilt adapter w korpus tuby

w tilt wyciag

do wyciagu korektor GSO z DO bez zadnej dodatkowej tuleii

za korektorem oag i kasetka na filtry

na koncu kamera

 

laczny tor optyczny (liczac od konca wyciagu) za korektorem wyszedl ok 91mm. w specyfikacji na stronie DO opisuja, ze:

kor.jpg

wydaje mi sie ze trzeba bedzie zredukowac ta odleglosc o ok 30mm, wtedy zobaczmnymy co i jak...

 

Czy mocowanie tuby optycznej to duzy gwint na jego tylnim korupsie? Rozumiem ze tak. W takim razie do tych 91mm musze doliczyc jeszcze drubosc tilt adaptera i dlugosc wyciagu, a to juz sporo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że w opisie sa pomieszane dwie wartości.

1. Odległość reduktora od korpusu

2. Backfocus reduktora.

Z opisu wychodzi że to to samo, a nie jest przecież.

 

Co autor z DO miał na myśli???

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że w opisie sa pomieszane dwie wartości.

1. Odległość reduktora od korpusu

2. Backfocus reduktora.

Z opisu wychodzi że to to samo, a nie jest przecież.

 

Co autor z DO miał na myśli???

Właściwy dystans powinien być podany jak metal back focus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego wyciagu i twoich rozwiazan, to ja jeste na etapie oczekiwania na przesylke http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5769_TS-Optics-2-5--Rack-and-Pinion-Focuser---holds-Acc--up-to-6-kg---travel-65-mm.html

 

nic innego wg mnie nie ma sensu i jest tylko wyrzuceniem kasy.

moj wyciag najzwyczjniej na swiecie nie jest w stanie wciagnac drawtube na ktorej wisi lacznie 1kg sprzetu - slizga sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego wyciagu i twoich rozwiazan, to ja jeste na etapie oczekiwania na przesylke http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5769_TS-Optics-2-5--Rack-and-Pinion-Focuser---holds-Acc--up-to-6-kg---travel-65-mm.html

 

nic innego wg mnie nie ma sensu i jest tylko wyrzuceniem kasy.

moj wyciag najzwyczjniej na swiecie nie jest w stanie wciagnac drawtube na ktorej wisi lacznie 1kg sprzetu - slizga sie.

Niemożliwe. Dokręcałeś śrubę do regulacji docisku?

Myślałem, że to o ugięcia chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli:

1. Masz setup, w którym to co wisi na wyciągu waży ponad 1.5 kg

2. Korzystasz ze wsparcia układu autofokusa _ Focus Max lub Maxim

3. Nie masz kasy na markowy wyciąg Crayorda

3. Nie lubisz wrzodów żołądka i straty czasu nocą

kup wyciąg R&P.

Mój setup ma na wyciągu 2.5 kg i bez R&P poślizgi powodowały potężna stratę czasu i maksymalne zniechęcenie do astrofoto. A wyciąg miałem Baader Steeltrack. Nie dawał rady, szczególnie w położeniu powyżej 60 stopni podniesienia teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy wyciag, ale zawsze jest jakis problem!!!

F...K!! drawtube jest za dluga i nie chowa sie w calosci, to jeszcze przezyje, ale niestety wystaje az na tyle za duzo ze jestem ok 10mm za ostoscia.

ehhhh, zaraz pojedzie do AK na skrocenie.

 

ciekawe co jeszcze z czasem wyjdzie do modyfikacji ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego wynika, że bez problemów powinien podejść TSFOCR25S?

 

Pozdrawiam.

wlasnie ten kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.