Skocz do zawartości

NEQ6 Pro - dokumentacja


Gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

I oto nastał ten dzień, gdy stałem się posiadaczem montażu NEQ6 Pro (pozdrawiam, Sławek!). W kupionym używanym zestawie mnie ma jednak żadnej instrukcji, a w sieci znajduję w zasadzie instrukcje do HEQ5/EQ6 Mount i jestem lekko skonfundowany: czy HEQ5 i EQ6 to to samo co NEQ6 Pro? Myślę, że nie.... Jakie są różnice?

Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną wersją elektroniczną instrukcji do NEQ6?

 

Pozdrawiam,

Gajowy

 

Edit: I jeszcze fotki dla pewności o jaki montaż chodzi:

DSC_0003.JPGDSC_0004.JPG

Edytowane przez Gajowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zderzenie mam z próbą upgrade firmware pilota. Mam wersję 3.27 a obecnie na stronach Sky-Watchera dostępna jest 3.37. Niestety, program SynScan Firmware Loader 3.3 (pobrany z ich strony) nie wykrywa pilota. Połączenie z komputerem jednak nawiązywane jest bez problemu jeśli chcę sterować montażem z poziomu SkyCharts czy własnych komunikatów wysyłanych przez RS232. Czy macie pomysł co może być tego przyczyną?

 

Pzdr,

Gajowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A takie rzeczy jak alignacja da się też zrobić bez pilota?

Tak, używając EQModa można robić wszystko bez pilota. Do astrofoto DS to najlepsza opcja. Ale w innych dziedzinach pilot zdecydowanie się przydaje.

 

Hmm, dziwne, że nie możesz się połączyć z loaderem, a inne programy działają. U mnie nie było takich problemów. Zapewne próbowałeś ręcznie wybrać port? Chyba nic innego się tam nie da zrobić... Oczywiście przy upgrade pilota nie używaj PC Direct Mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używając EQModa można robić wszystko bez pilota. Do astrofoto DS to najlepsza opcja. Ale w innych dziedzinach pilot zdecydowanie się przydaje.

 

Pewnie do tego będę zmierzał. Póki co pilot ma tę zaletę, że mam gotową bibliotekę do niego (bo protokół ten sam co do NexStara).

 

 

 

Hmm, dziwne, że nie możesz się połączyć z loaderem, a inne programy działają. U mnie nie było takich problemów. Zapewne próbowałeś ręcznie wybrać port? Chyba nic innego się tam nie da zrobić... Oczywiście przy upgrade pilota nie używaj PC Direct Mode.

 

Tak, porty wybierałem i ręcznie i automatycznie. Próbowałem łączyć się standardowo (? - pilot po RJ45/RS232 podłączony do montażu i stamtąd bierze zasilanie, oprócz tego RJ12 przez USB, albo bezpośrednio - mam fizyczny port COM - do PC-ta) oraz PC Direct (? - pilot podłączony do zasilacza i kabelkiem RJ12 przez USB lub bezp do kompa). Czemu nie używać drugiej metody?

 

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, porty wybierałem i ręcznie i automatycznie. Próbowałem łączyć się standardowo (? - pilot po RJ45/RS232 podłączony do montażu i stamtąd bierze zasilanie, oprócz tego RJ12 przez USB, albo bezpośrednio - mam fizyczny port COM - do PC-ta) oraz PC Direct (? - pilot podłączony do zasilacza i kabelkiem RJ12 przez USB lub bezp do kompa). Czemu nie używać drugiej metody?

Nie wiem, czy mnie zrozumiałeś. PC Direct Mode to jest taka funkcja w pilocie (utulities), która służy głównie do pracy pod kontrolą EQModa. Tej funkcji nie należy aktywować do aktualizacji softu pilota. A co do zasilania, to najlepiej podłączyć sam pilot pod zasilacz (tak zalecają), ale zasilanie z montażu też jak najbardziej zadziała. Ogólnie połączenie masz ok.

Masz jak sprawdzić to na innym kompie? Bardzo, bardzo dziwne. Jeśli Ci się chce i masz dwa konwertety RS232/USB, to możesz zrobić taki myk, że połącz RSa ze sobą i wsadź obydwa konwertery w PC (taką pętlę zróB). Teraz jednego COMa wybierz w programie do aktualizacji, a drugiego w jakimś programiku typu terminal (do podglądnięcia wysyłanych danych). Teraz spróbuj się połączyć z pilotem w programie (oczywiście pilota nie ma w tym obwodzie) i zobacz, czy na terminalu wyskoczą jakieś sensowne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mnie zrozumiałeś. PC Direct Mode to jest taka funkcja w pilocie (utulities), która służy głównie do pracy pod kontrolą EQModa. Tej funkcji nie należy aktywować do aktualizacji softu pilota. A co do zasilania, to najlepiej podłączyć sam pilot pod zasilacz (tak zalecają), ale zasilanie z montażu też jak najbardziej zadziała. Ogólnie połączenie masz ok.

Masz jak sprawdzić to na innym kompie? Bardzo, bardzo dziwne. Jeśli Ci się chce i masz dwa konwertety RS232/USB, to możesz zrobić taki myk, że połącz RSa ze sobą i wsadź obydwa konwertery w PC (taką pętlę zró B). Teraz jednego COMa wybierz w programie do aktualizacji, a drugiego w jakimś programiku typu terminal (do podglądnięcia wysyłanych danych). Teraz spróbuj się połączyć z pilotem w programie (oczywiście pilota nie ma w tym obwodzie) i zobacz, czy na terminalu wyskoczą jakieś sensowne dane.

 

Sprawdzałem też na kompie z Windows XP i z fizycznym portem COM :(. Spróbuję połączyć 2 kompy jak piszesz.

 

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware Loader z tego co wiem używa trochę szybszej transmisji. Do sterowania montażem wystarcza 9600 bps a do zgrania firmware trzeba co najmniej 115200 bps. Też robiłem kiedyś upgrade pilota Synscan V3 i na oryginalnym kabelku SW poszło chyba za 10 razem i to nie na fizycznym porcie w lapku tylko na którejś przejściówce USB-RS (jednej z trzech). Z tego co pamiętam była to męczarnia, a żadnych realnych zmian w działaniu pilota nie zauważyłem. Wydaje mi się, że fizyczne RS232 w laptopach potrafią mieć mniejsze napięcia niż teoretycznie powinny mieć wg. specyfikacji - a piloty SW są bardzo marudne.

Ogólnie - gra nie warta świeczki. Pilota warto mieć na szybko na wizuala, a do wszystkiego innego jak napisał dużo wczesniej Tyson - EQmod i to najlepiej z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek BT już zamówiony. Skoro nie ma zmian, to z upgrade firmware dam sobie na razie spokój. Mam inne problemy teraz...

Wystawiłem montaż na zewnątrz i próbuję go zmontować. Nie mogę przeskoczyć pierwszego kroku... :( :

1. Czy trójnóg trzeba koniecznie ustawić tak, by bolec (p. strzałka na zdjęciu 1) był ustawiony na północ?

Rys1.jpg

2. Zamontowałem głowicę na trójnogu, patrzę przez lunetkę biegunową i nic nie widzę (dekielki zdjęte ;) ). Szerokość ustawiona prawidłowo (+53 st), wypoziomowane też dokładnie... Może trzeba Polarnej poszukać na prawo lub lewo... Tylko czym wykonuje się te ruchy? Czyżby tymi dwoma pokrętłami (rys.2), trąc płaszczyzną głowicy o płaszczyznę trójnoga??? Pewnie błądzę, trudno mi w to uwierzyć.

Rys2.jpg

 

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma zmian, to z upgrade firmware dam sobie na razie spokój. Mam inne problemy teraz...

Zmiany są i to zauważalne. Nie wiem, co konkretnie teraz zmieniali, ale jak robiłem wcześnie upgrade to czasem coś fajnego wyskoczyło albo poprawiono jakiś istotny błąd. Ale to nie jest faktycznie priorytetowa kwestia, bo zmiany wielkie nie są.

 

1. Czy trójnóg trzeba koniecznie ustawić tak, by bolec (p. strzałka na zdjęciu 1) był ustawiony na północ?

2. Zamontowałem głowicę na trójnogu, patrzę przez lunetkę biegunową i nic nie widzę (dekielki zdjęte ;) ). Szerokość ustawiona prawidłowo (+53 st), wypoziomowane też dokładnie... Może trzeba Polarnej poszukać na prawo lub lewo... Tylko czym wykonuje się te ruchy? Czyżby tymi dwoma pokrętłami (rys.2), trąc płaszczyzną głowicy o płaszczyznę trójnoga??? Pewnie błądzę, trudno mi w to uwierzyć.

Widzę, że jednak powinieneś tą instrukcję zobaczyć :) Tak, bolec, a więc też otwór lunetki ma być skierowany na północ. Po pierwsze, to aby coś było widać w lunetce, to pręt przeciwwag musi być wysunięty (jest) oraz głowica musi być skierowana w bok (o 90 st w deklinacji). Jeśli głowica jest "prosto", czyli tuba celuje w północ, to otwór jest zasłonięty. Ale już po ustawieniu polarnej, a przed alignacją pilota musisz tubę skierować z powrotem na północ (do pozycji "zaparkowanej").

Druga sprawa to, że w lunetce reguluje się ostrość - kręcąc okularem. Być może jest zła. No i oczywiście, prawdopodobnie nie trafisz w polarną "na pałe". więc trzeba jej nieco poszukać w okolicy (powinna być blisko, jak jesteś dokładny). Montaż przesuwasz lewo-prawo tymi śrubami, co zaznaczyłeś, a góra dół tymi z przodu i z tyłu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak powinieneś tą instrukcję zobaczyć :)

 

Mówiłem! :)

 

 

 

Montaż przesuwasz lewo-prawo tymi śrubami, co zaznaczyłeś, a góra dół tymi z przodu i z tyłu.

Ale to bardzo ciężko chodzi... Tam nie ma żadnego łożyska, ani nawet smaru... A góra dół to musiałem na siłę ustawiać (po poluzowaniu śrub), bo kręcąc samymi śrubami mogłem tylko zmniejszać szerokość geograficzną... Tak ma być?

 

Pzdr,

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z tymi śrubami góra-dół!. Są bardzo ważne, ale górna na początku musi być całkowicie luźna ...Dolnej nie powinno dokręcać się na siłę! W tym montażu bardzo łatwo wygiąć dolna śrubę. Tez mam ten montaż i jak ustawiam polarna tymi śrubami to przy dokręcaniu dolnej (podnoszeniu lunetki do góry) i po poluzowaniu górnej ciągnę delikatnie druga ręka cały montaż do siebie - czyli na południe i do góry. A co do ustawiania polarnej wschód- zachód. Tak to są te śruby ze zdjęciaale one są do dokładnej regulacji. Jak nie widzisz wcale polarnej to musisz kręcić raczej całym montażem - ja biorę za trójnóg od dołu i obracam aż zobaczę polarną w lunetce (kostka brukowa łatwo - na trawie może to być ciężkie)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - teoretycznie te śruby "góra-dół" zmieniają szerokość geograficzną - ale podziałka jest bardzo niedokładna a niewypoziomowanie montażu też robi swoje. Mi łatwiej znaleźć wstępnie polarną na oko patrząc z boku wzdłuż lunetki biegunowej - tym bardziej że Polaris ma jasnego bliskiego towarzysza (SAO209)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Polarną! :przytulasie:

 

 

Po pierwsze, to aby coś było widać w lunetce, to pręt przeciwwag musi być wysunięty (jest) oraz głowica musi być skierowana w bok (o 90 st w deklinacji). Jeśli głowica jest "prosto", czyli tuba celuje w północ, to otwór jest zasłonięty.

Druga sprawa to, że w lunetce reguluje się ostrość - kręcąc okularem. Być może jest zła.

To było to, obie przyczyny. Dzięki, Mateusz.

Poruszanie tymi bocznymi śrubami też nie jest jednak takie trudne.

 

Teraz poczytam co dalej z tą Polarną zrobić, na pierwszy rzut oka wygląda to skomplikowanie...

 

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardzo ciężko chodzi... Tam nie ma żadnego łożyska, ani nawet smaru... A góra dół to musiałem na siłę ustawiać (po poluzowaniu śrub), bo kręcąc samymi śrubami mogłem tylko zmniejszać szerokość geograficzną... Tak ma być?

No niestety, trzeba trochę siły użyć :) Ale zawsze najpierw luzuj jedną śrubę, a potem dokręcaj drugą. I faktycznie, jak mówi Dexter, uważaj na tą tylną śrubę. Ja ją wygiąłem w pierwszą noc, ale wymieniłem ją na znacznie twardszą i już nie ma problemu (choć nadal ciężko chodzi). W azymucie (lewo- prawo) jeśli chodzi ciężko, to możesz lekko poluzować śrubę, która trzyma głowicę do nóg (tą od dołu). Jak jest za mocno zakręcona, to tarcie rośnie. Niestety, tu nie ma żadnych łożysk i smarów - to robota dla prawdziwego mężczyzny :)

 

Teraz poczytam co dalej z tą Polarną zrobić, na pierwszy rzut oka wygląda to skomplikowanie...

Jeśli chodzi o prawidłowe zorientowanie skali to najprostszą i jednocześnie dokładną metodą jest to: http://astropolis.pl/topic/48799-najdokladniejsza-i-najszybsza-metoda-ustawiania-montazy-sw-synscan-na-biegun/.

 

Albo chwila moment... Czy ty masz nówkę sztukę ze sklepu? Jeśli tak, to być może masz już nową lunetkę, która ma inny rysunek, niż ten w linkowanym artykule. Jeśli tak, to daj znać, a podam Ci jeszcze prostszą metodę, która wykorzystuje zbawienny rysunek nowej lunetki.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie że nie czytałeś moich linków...

Ja u siebie przekrecilem bolec regulacji azymutu na drugą stronę. Jest mi wygodniej ustawiać biegun, ale przez to stworzyło się większe niebezpieczeństwo zderzenia setupu z nogami.

Wszystkie Twoje problemy byly już przerabianie na forum. Jeżeli nie wiesz jak coś zrobić to nic na siłę. Uszkodzić coś łatwo!

Dziwnie wygląda jedna ze srob regulacji wysokosci jak ja nowy sprzęt.

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie że nie czytałeś moich linków...

Ja u siebie przekrecilem bolec regulacji azymutu na drugą stronę. Jest mi wygodniej ustawiać biegun, ale przez to stworzyło się większe niebezpieczeństwo zderzenia setupu z nogami.

Wszystkie Twoje problemy byly już przerabianie na forum. Jeżeli nie wiesz jak coś zrobić to nic na siłę. Uszkodzić coś łatwo!

Dziwnie wygląda jedna ze srob regulacji wysokosci jak ja nowy sprzęt.

 

 

Jak to nie? Czytam linki, które podałeś, linki wychodzące z tamtych linków i tak dalej aż się zakopałem w tym :(. Dodatkowo oglądam filmy na YT i kataloguję wyniki z Google... Ale wiesz jak to jest, jeśli nie znasz podstaw, to trudno czasami zrozumieć o czym mowa :(.

Montaż nie jest nowy - to kupiona używka Śruba duża, ta od północy - była wymieniana na mocniejszą, luzy wyregulowane, smary wymienione.

W lunetce mam rysunek jak w artykule (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.