Skocz do zawartości

Mgławice planetarne z CT8


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Ryszardo,

 

Przy okazji załącze moje próby fotografowania Abell 39 z 7.06.2014. Pamiętam, że miałem problem z trafieniem w obiekt z filtrem OIII i znalezieniem gwiazdy guidowania. 1x900s w OIII. Warunki wtedy niestety były bardzo kiepskie, a obiekt był stosunkowo nisko na krakowskim LP. Trzeba przyznać, że Tobie zdjęcie wyszło bardzo dobrze !

 

Pozdrawiam

Paweł

Abell39_Herkules_7.06.2014.jpg

Edytowane przez TUR
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to jakaś taka ciemna okolica i sama mgławica też. Ale Twoje zdjęcie jest bardzo dobre!

P.S.

W zeszłym roku próbowałem ją bez filtra i też miałem kłopoty z trafieniem. Na współrzędnych z CdC była poza polem widzenia. Ale w końcu trafiłem, zapisałem współrzędne z pilota i w tym roku trafiłem co do minuty w centrum pola.

A do guidowania mam Petzvala 152mm, więc zawsze coś jest, tylko problem z ugięciami duży!

Edytowane przez ryszardo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Tym razem spróbowałem sił z mgławicą "Soap" w Łabędziu. Fotka tylko 4x10 min w ha bin 1x. Materiału zdecydowanie za mało, a mój taras ma za duże LP. Przy okazji poraz pierwszy testowałem nowy system guidowania przez OAG. Działa rewelacyjnie po dorobieniu nowych złączek przez Janusza z AK.

Powiedziałbym, że widać niewiele, ale można się domyślić ;) Obiekt jest wyjątkowo trudny !

Chyba spróbuję go kiedyś uwiecznić pod bieszczadzkim niebem :)

 

Pozdrawiam

Paweł

 

soapv1.jpg

Edytowane przez TUR
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamierzam w tym wątku wrzucać co jakiś czas fotki rożnych mgławic planetarnych, które są raczej rzadko fotografowane z racji swojej mniejszej atrakcyjności w stosunku do obszernych eMek.

Fajny projekt Paweł. Wrzucaj co się da, będziemy podziwiać. Tylko to nasze podwarszawskie niebo... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abell 46 wyszedł świetnie! Przymierzałem się do niego wczoraj, ale byłem po długiej podróży i postanowiłem odespać...teraz żałuję!

PS

Twoje zdjęcie będzie bardzo pomocne. Nie mam tego obiektu w bazie pilota, a z CdC nie zawsze trafia. A tu jedno porównanie zdjęć, poprawka i jest! :)

Edytowane przez ryszardo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.