Skocz do zawartości

Skorpion z Teneryfy


napoleon

Rekomendowane odpowiedzi

Czarno-białe zdjęcia też mają swój urok. Mozaika skomponowana z 40 ujęć Lum każde po 6min o łącznym czasie ekspozycji 4h obszaru Rho Oph (Skorpion). Materiał zebrany na początku czerwca z obserwatorium polowego na Teneryfie (2150 m n.p.m.).

 

PD_PG_DBE-sign-33.jpg PD_PG_DBE_sign_Annotated.jpg

Edytowane przez napoleon
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gwiazdozbiór Skorpiona z szerokiej perspektywy niemodyfikowanego Canona 6D i obiektywu Canon 50/1.4 ustawionego na 3.2 i ISO800. 21 klatek po 4min. Zdjęcie dobitnie pokazuje degradację jakości nieba nad Teneryfą w wyniku niekontrolowanego wzrostu zaświetlenia. Południowa część nieba do wysokości 10 stopni jest zanieczyszczona światłem lamp, między innymi potężnego oświetlenia lotniska Teneryfa South, do którego z miejsca obserwacji jest ponad 50 km. W związku z niską wilgotnością (<20%) i wysokością 2150 m n.p.m. negatywny wpływ lamp dla amatorów jest wciąż akceptowalny :).

 

crop-final-Annotated-33.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Napoleon a możesz mi powiedzieć , czy nie przeszkadzało Ci położenie tego hotelu ? Ceny faktycznie akceptowalne , ale " ściana lawy " od południowo wschodniej części zabiera ogrom stopni ! To tak jak byś z północnych Włoch fotografował .. pomijając niedościgniętą jakość , ale tracisz mnóstwo obiektów na południu ..?!

22.jpg

 

''''

a mógłbyś skomentować ten wpis z booking..

111.jpg

 

co to za wynalazki oni mają ?

 

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napoleon a możesz mi powiedzieć , czy nie przeszkadzało Ci położenie tego hotelu ? Ceny faktycznie akceptowalne , ale " ściana lawy " od południowo wschodniej części zabiera ogrom stopni ! To tak jak byś z północnych Włoch fotografował .. pomijając niedościgniętą jakość , ale tracisz mnóstwo obiektów na południu ..?!

 

Co prawda nie do mnie pytanie, ale myślałem nad tym chwilę i nie znalazłem żadnego poważniejszego letniego obiektu, który byłby niewidoczny z powodu tej "ściany lawy" ;) Zresztą pisałem Ci o naszych miejscówkach na privie i tam być może zauważyłeś, nasza ulubiona jest właśnie pod tą "ścianą", pod Pico Viejo ;)

 

co to za wynalazki oni mają ?

 

10" Dobsona i 8" Meade LX10.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co prawda nie do mnie pytanie, ale myślałem nad tym chwilę i nie znalazłem żadnego poważniejszego letniego obiektu, który byłby niewidoczny z powodu tej "ściany lawy" ;) Zresztą pisałem Ci o naszych miejscówkach na privie i tam być może zauważyłeś, nasza ulubiona jest właśnie pod tą "ścianą", pod Pico Viejo ;)

 

 

10" Dobsona i 8" Meade LX10.

 

Mnie nic nie przeszkadzało, wynalazki zidentyfikowane prawidłowo. Jedynym "problemem" jest light pollution do wysokości 10 stopni nad horyzontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.