Skocz do zawartości

W Jeziorze Łabędzia


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie, ale.... trochę za mocno odszumione i z gwiazdek zrobiły się mazie, a i troszkę za mocno wyciągnąłeś i się przepaliło. znacznie fajniej wygląda w mniejszej rozdzielczości, jak w wątku, niż jak się włączy pełną rozdzielczość. Pozdrówka.

Edytowane przez ŁukaszRachuna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość już zmniejszona faktycznie oglądało się trudno co do gwiazd jest faktycznie nad czym popracować muszę zrobić łagodne przejście pomiędzy tłem a gwiazdami. Jedyne co z nimi robiłem to zmniejszałem w kanale czerwonym bo zostawiały wyraźne halo. Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki za mod !

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Jak nieco łagodniej będziesz wyciągał tło następnym razem, to wyjdzie naprawdę świetnie.

 

Powiem szczerze ze nigdy nie byłem zwolennikiem wyciągania na siłę detalu preferuję zostawić małą rezerwę tak aby szum nie zaczął wyraźnie wyłazić. Problem w tym ze staram się dopasować jakość i kontrast pod różne wyświetlacze a to już chyba dzisiaj nie możliwe. Zdjęcie wygląda inaczej na 2 laptopach, komputerze stacjonarnym i komórkach od dwóch producentów sic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAak na f4 to po resize gwiazdy wyglądają bardzo fajnie ( wiem to nie FF :) ). Materiału sporo i dobrze. Wydaje mi się że gdzieś uciekł niebieski.

 

Materiału nigdy nie za wiele mimo wszystko to nadal tylko 40 klatek wydaje mi się ze gdyby było 80 czy 100 możliwości wyciągania detalu były by sporo większe. Ilość materiału ograniczona jednak długością nocy. Ekspozycje zacząłem zbierać około północy po godzinie 2 widziałem już wyraźne pojaśnienie klatek i odpuściłem. Oczywiście można próbować dorabiać materiał kolejnej nocy ale od tamtej ie trafiłem bezchmurnej.. Teraz z nowym setupem chyba wrócę do tego pola ale z większą ogniskową 200mm warto przyjrzeć się uważniej Pętli Łabędzia i samej Ameryce Pn. Co do niebieskiego to na własne życzenie zredukowałem go na etapie balansowania koloru tła. Chyba przyczyną było zbytnie opatrzenie się na pierwotną wersję obróbki (załącznik) :) pozdrawiam !

cygnus v1.jpg

Edytowane przez szary19
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.