Skocz do zawartości

Akcja Promocyjna - kup nową kamerę w super cenie!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Matematyka mówi, że Adam zaoferował obniżkę nawet o 42760 zł gdyby wszyscy rzucili się na najdroższą. Czyli dobre auto nówka :)

W takim kontekście to wstyd brać najtańszą ;)

Jak koleżanki i koledzy wzmocnią się kamerowo to i ja skorzystam bo tutejsze astrofotki podziwiam z przyjemnością a czasem są one dla mnie inspiracją do twórczości takiej czy owakiej tam czy siam ;)

Pozdrawiam

p.s.

Dla pierwszej Kobiety będzie jakiś upuścik ekstra?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ASI034MC nada się do guidingu ? Bardzo proszę o odpowiedź :P

 

Jest bardzo podobna do QHY5R-II i jeżeli użyjesz szukaczoguidera, czy innej tuby bez problemu łapiącej gwiazdy to powinna normalnie pracować. W OAGu pracującym na limicie z dłuższymi ekspozycjami raczej nie będzie aż tak dobra jak dedykowane guidery.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, bo ja nie czaję. Czy to jest ta sama kamera?

http://www.astroshop.pl/aparaty-fotograficzne/zwo-aparat-fotograficzny-asi-1600-mm-mono/p,50240

https://astronomy-imaging-camera.com/products/usb-3-0/asi1600mm/

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8738_ZWO-SW-CMOS-Kamera-ASI-1600MM-Cool---Chip-D-21-9-mm.html

 

Dwa linki tańsze i jeden drogi. Co powoduje różnicę w cenie?

Z Astroshop wynika, że jest dostępna w kilka dni w cenie podobnej do Adama. Z USA także się opłaca, po doliczeniu cła (8%) i VAT-u. (Nie wiem jakie jest cło, założyłem dość wysokie).

Tymczasem w teleskop-express jest droga.

Czy to jest to samo? Skąd te chore różnice w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Hamal je ma to muszą być super!!

Hamal robi fotki światowej klasy ... ja to nawet czasem zastanawiałem się czy on po prostu nie przerabia fotek z HST, NASA, ESO, itp :D

Nawet jego nick nie jest przypadkowy. To jakaś interesująca gwiazda cycóś takiego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szczere gratulacje dla tej promocji, ZWO to chyba najlepszy pomysł jaki można było mieć :)

Żałuję tylko, że akurat żaden z modeli nie trafił w moje preferencje. Myślałem o 178 lub 174 mono bez chłodzenia. A niestety nadal taniej mi wyjdzie kupić 178 bez chłodzenia w normalnej cenie, niż chłodzoną na promocji. Wielka szkoda, bo było tak blisko... Ale z pewnością jest wiele osób, dla których trafiłeś w dziesiątkę i to mnie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia porównanie 1600MM do czegoś na matrycy KAF-8300. Szczególnie biorąc pod uwagę małe teleskopy, typu 65Q.

Trudno, tym razem odpuszczam i skupiam się na polowaniu na montaż w dobrej cenie, czyli pewnie HEQ5.

Też mnie ciekawi takie porównanie. Czy to "już"? Astrofotografia nowej generacji?

A co do montażu, to chyba masz nieaktualną stopkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia porównanie 1600MM do czegoś na matrycy KAF-8300. Szczególnie biorąc pod uwagę małe teleskopy, typu 65Q.

Trudno, tym razem odpuszczam i skupiam się na polowaniu na montaż w dobrej cenie, czyli pewnie HEQ5.

Mówisz masz, jak będę miał kamerę i czas w okolicach września to postaram się coś naskrobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forum Astronomicznym jest wątek o ASI 1600 - takie zebranie ciekawostek i informacji na jej temat.

 

Moim zdaniem to przełom i nie chodzi tu tylko o cene. W sprzęcie o umiarkowanej światłosile (f/5) kamerka daje super efekty przy naświetlaniu klatek po 60 sek. Wynikowo efekt taki sam jak CCD 20 min (przy sumarycznie takim samym czasie naświetlania). Ale wiadomo przy 60 sek klatkach to można mieć 100% uzysku. Do tego mały piksel, wiec do uzyskania dobrej skali nie trzeba dużego teleskopu.

 

Inaczej mówiąc: tania kamerka, która pozwala zastosować tańszy montaż i mniejszy, tańszy teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.