Skocz do zawartości

SW EQ6-R


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-eq6-r-synscan,d4074.html

 

Nowość od SW.

Ktokolwiek, cokolwiek wie?

 

Edit.

Dodam jeszcze instrukcje

http://ca.skywatcher.com/upfiles/en_download_caty01461886602.pdf

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intro-logo_kwkw.gif

 

Tak na oko wygląda jak AZ_EQ6, ale bez funkcji AZ :P Wynikający ze zdjęcia powrót do klasycznych śrub regulacji wysokości wygląda nieciekawie... Poza tym w zasadzie nie widzę większych różnic od AZ_EQ6. Szacuję cenę na 8000-9000 zł, a cena NEQ6 zapewne nie spadnie nawet o grosz, jak to w astro :) Ale te wszystkie wnioski wysnułem na podstawie tego krótkiego opisu z delty, też czekam na jakieś ciekawsze info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azeq5 też ma (nie wiedzieć po co nawet dwa). Ponadto ma też usb - dziwie się że i tutaj nie dodali.

Jakiś czas temu przeczytałem specyfikację i zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie "pointing accuracy"

Neq6: 1arcmin (rms)

Azeq6/eq6r: 5arcmin (rms)

Edytowane przez MrOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kumam :) A taka ciekawostka jeszcze, że nawet w NEQ6, czy HEQ5 można sobie dorobić taki port :) Wystarczy zrobić odpowiedni kabel do złącza RJ12 w pilocie (tego do PC). Tam jest wystawiony sygnał z transoptora. Ale to chyba zadziała tylko w pilotach V4, choć głowy nie dam, może w V3 też.

 

No, USB powinni dać tutaj. Ponownie, skąd info, że go brak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drazac temat.... Czy ze pilot v4 moze być wezykiem?

 

Tak.

Czy mozna go (pilot) uruchomić bez montażu?

 

Nie.

 

Instrukcja synscan v4

http://ca.skywatcher.com/upfiles/en_download_caty01415653194.pdf

Kwestia portu snap jest opisana w 11.4 i 11.8. Piszą nawet o tym podłączaniu bezpośrednio pod pilot.

Edytowane przez MrOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Nie.

A dlaczego nie? Jeśli mnie pamięć nie myli, to po podłączeniu zasilania do samego pilota jest tylko komunikat o braku połączenia, a menu działa normalnie. Mojej pamięci daję 85% pewności :)

 

Drazac temat.... Czy ze pilot v4 moze być wezykiem?

Czy mozna go (pilot) uruchomić bez montażu?

Jeżeli tak to odpowiedni kabelek zalatwilby mi sprawę zakupu wezyka do Canona.

Pilot jest o tyle gorszy, że wymaga zasilania 12V, czyli np 8 baterii AA :) Wężyk programowalny będzie jednak wygodniejszy. No i możesz użyć do tego DreamFocuser :) Choć jak mnie pamięć nie myli, to chyba aparat miałeś nie tak całkiem przy montażu, więc odpada pewnie.

 

Z instrukcji? :)

O kurcze, jest instrukcja :) Jutro się wczytam. Dziwne, że na stronie SW jej nie widzę, a google znajduje.

 

 

Moim zdaniem powinni w tym nowym montażu zrobić jeden, milowy krok - poprawić jakość przekładni ślimakowej. To by na pewno spowodowało burzę wśród astrofotografów i masową wyprzedaż NEQ6 :) Tak to poprawiają różne szczególiki i błahostki. W sumie to nie rozumiem za bardzo celu tego modelu - przecież mamy nowego AZ-EQ6 o prawie identycznej funkcjonalności. To był następca NEQ6. A ten nowy powinien wprowadzić coś rewolucyjnego, jak wspomniane przekładnie rodem z Takahashi na przykład :)

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot synscan v4 niema osobnego gniazda zasilania.

O żesz, zapomniałem :) No ale można zasilanie doprowadzić złączem, które idzie normalnie do montażu. Zagnieść odpowiednio wtyczkę RJ45 i gotowe. Choć ciekawe, co zrobi wtedy pilot. Te moje obserwacje to najwyraźniej było echo przodka V3, którego straciłem na giełdzie ze 2 lata temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W delcie cena 7099

Ciekawe, czyli jednak tańczy o prawie 1000 zł od AZ_EQ6 :) Ale droższy o 1300 od NEQ6. Ciekawe, czy się opłaci. Jakby to była jakaś normalna firma, to wprowadzając nowy model daliby mu cenę starego, a staremu obniżyli. No ale tu jest świat astro... Trzeba się nachapać...

 

I jeszcze ten parszywy dolar... Wszystkie te montaże są droższe o ponad 1000 zł od normalnej ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.