Skocz do zawartości

[Wyniki] Kamera ASI w podziękowaniu dla społeczności


Adam_Jesion

  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakis sposób powinienem przekaza? kamer??

    • przekazanie jednemu z forumowiczów (macie swoje typy?)
    • konkurs w?ród kilku m?odych obiecuj?cych spo?eczników
    • licytacja i przekazanie kwoty na cel dobroczynny
    • inny (podaj ni?ej w w?tku)


Rekomendowane odpowiedzi

Bellatrix gratuluję Ci nagrody, oby kamera służyła Ci długo i owocnie. Tak nagrody, bo Toją dobrą pracę i zaangażowanie słusznie Adam dostrzegł i nagrodził. Moja rola w tym była marginalna. Mnie urzekło, to że zobaczyłaś i pokazałaś nam coś co wszyscy mieliśmy przed oczami/monitorami, nieraz spierając się i wytykając sobie to czy jest odpowiedni, a mianowicie gwiazdy i ich piękne kolory. A to tylko jeden aspekt twojej działalności tutaj na forum.

Jeszcze raz gratuluję, Piotr.

 

Skupmy się na gratulacjach i celebrowaniu chwili, na sprawy techniczne przyjdzie czas, bo przyjść musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Dziękuję Wam, kochani :)

Hamal, pytłeś o sprzęt: mam newtona S-W 130/900 na montażu paralaktycznym i na statywie EQ2. Wiem, że to niewielki teleskop, ale wbrew pozorom sporo da się z niego wycisnąć. Póki co chcę jeszcze jakiś czas z niego korzystać, a gdy zatęsknię za rozdzielaniem ciaśniejszych układów binarnych, rozejrzę się za kupnem lepszego sprzętu. Zbyt wielki też nie może być, bo nie mam za wiele miejsca. A zresztą, techniczne sprawy omowimy szczegółowo na zlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Bellatrix!

 

Co do montażu, to da się dokupić do niego najprostszy napęd z regulacją prędkości "Napęd ekonomiczny EQ2". Kupowałem taki z drugiej ręki na forum za 60zł (do platformy paralaktycznej).

 

Mam też smutną wiadomość. Zwykle jak ktoś ma nowy sprzęt w kolekcji to ciąży nad nim co najmniej miesiąc chmur i deszczu ;-) Tak więc powodzenia. Ale jak już ta klątwa minie, to mam nadzieję, że zobaczymy zdjęcia nową kamerką :)

Edytowane przez antwito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też smutną wiadomość. Zwykle jak ktoś ma nowy sprzęt w kolekcji to ciąży nad nim co najmniej miesiąc chmur i deszczu ;-) Tak więc powodzenia. Ale jak już ta klątwa minie, to mam nadzieję, że zobaczymy zdjęcia nową kamerką :)

 

To się doskonale składa bo kamera już oficjalnie należy do Bellatrix (czyli zegar już tyka), ale do przekazania i instrukcji obsługi (czyli zlotu) pozostał właśnie miesiąc :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Bellatrix. :) Nikt z nas nie wątpi, że sprzęt trafia do osoby żywo zainteresowanej astronomią. :) W pełni na niego zasługujesz.

 

Pozwolę sobie również w tym miejscu podziękować Adamowi za powiew świeżości i najlepsze możliwe rozwiązanie. Bardzo, ale to bardzo cieszy mnie ta incjatywa, bo pokazuje, że forum żyje i jest dalekie od "drobnych problemów technicznych" :D , (tylko nie popadajmy w samozachwyt :D ) Gratuluję dobrego wyboru.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drobne problemy techniczne" to my tu mamy od samego startu kilkanaście lat temu (2003 rok - swoją drogą, z końcem sierpnia) :) Myślę, że już zawsze tak będzie, coś jak deficyt w gospodarce napędza jej rozwój, tak samo jest u nas.

 

Dziękuję za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drobne problemy techniczne" to my tu mamy od samego startu kilkanaście lat temu (2003 rok - swoją drogą, z końcem sierpnia) :)

 

Może na zlocie zrobimy oficjalne oblewanie 13lecia Astropolis :-)

 

Tylko poczekajcie na mnie, bo będę w piątek wieczorem.

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech zmarnowaliście dziewczynie życie, do tej pory patrzyła i się cieszyła a teraz to już tylko biasy flaty darki sprawności kwantowe wąskie pasma gajdingi ofagi maximy ccdinspektory i inne dzikie węże :Loveit:

Edytowane przez wiatr
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.