Skocz do zawartości

[Wyniki] Kamera ASI w podziękowaniu dla społeczności


Adam_Jesion

  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakis sposób powinienem przekaza? kamer??

    • przekazanie jednemu z forumowiczów (macie swoje typy?)
    • konkurs w?ród kilku m?odych obiecuj?cych spo?eczników
    • licytacja i przekazanie kwoty na cel dobroczynny
    • inny (podaj ni?ej w w?tku)


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie opcje tylko nie przechodnia kamerka. 1.Różna pora roku to różna długość nocy. 2 potrafi być trzy miesiące bez pogody. 3 zanim dojdzie do kolejnej osoby te kamerki na giełdzie będą chodzić po 300zł. Jeden dostaje i ma na zawsze, nie stresuje się, nie spieszy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opcje tylko nie przechodnia kamerka. 1.Różna pora roku to różna długość nocy. 2 potrafi być trzy miesiące bez pogody. 3 zanim dojdzie do kolejnej osoby te kamerki na giełdzie będą chodzić po 300zł. Jeden dostaje i ma na zawsze, nie stresuje się, nie spieszy.

Tylko nie sprzęt przechodni. To szybka droga donikąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się na coś zdecydować. Sugeruję wybierać wśród najprostszych rozwiązań, bo próby uchwycenia wszystkich zmiennych zakończą się klapą organizacyjną. Już 4 strony jest wałkowany temat i nic się nie klaruje. Kolejne pomysły tylko pogłębiają odczucie oddalania się od celu. Adam powinien coś narzucić, przynajmniej zawęzić dotychczasowe warianty by tylko na nimi dalej pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem decyzję komu przekazać kamerę powinien podjąć Adam tak jak napisał Wessel uwzględniając kryteria Hamala. Czyli przejrzeć osiągnięcia innych z ostatniego czasu na sprzęcie lowcostowym. Popierałbym też kryterium wieku szczęśliwca czyli osoba młoda z zapałem, która często się udziela na forum.

Edytowane przez plesniak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze PITa z ostatniego roku trzeba przedstawić ?

 

Generalnie to myślałem o kimś, kto jeszcze nie pracuje (studenci, licealiści...) i nie ma bogatych rodziców.... Wystarczy ludzka uczciwość i sumienie. Jak ktoś bardzo chce oszukać to i PITa sfałszuje... Niemniej jednak musi już mieć do czego podłączyć tę kamerę.

Edytowane przez JSC
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obdarować naszą, superfajną gwiazdę Bellatrix, która w stosunkowo krótkim czasie zasłużyła sobie na nasze ( przynajmniej moje) wielkie uznanie. Za wiedzę, zaangażowanie i wkład w życie forum. Za jej wspaniałe i poniekąd odkrywcze, dla zblazowanych astroamatorów, podejście do obserwacji gwiazd i ich wspaniałe opisy.

Oczywiście nic na siłę, sama musiała by określić czy takowa kamera była by wykorzystana w jej astro działalności, choć osobiście nie mam co do tego wątpliwości.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Piotrze... naprawdę nie wiem co powiedzieć... Jest mi niezwykle miło. Bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów. Myślę jednak, że ja nie załuguję na taki prezent. Druga kwestia: ja mam najzwyklejszy teleskop bez prowadzenia i tych wszystkich urządzeń elektronicznych, które umożliwiają nagrywanie i fotografowanie nieba. Myślę, że najpierw musiałabym się solidnie przyjrzeć, jak działa elektronika, którą się podłącza do teleskopu i jak jej prawidłowo używać. Oczywiście, że w nieodległej przyszłości planuję uwieczniać układy binarne na zdjęciach. Ale dobrze, żebym wpierw popatrzyła, jak robią to Koledzy, np. na wrześniowym zlocie będzie taka sposobność.

Przede mną jeszcze mnóstwo nauki. No ale bardzo dziękuję za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

To prawda. Ale zapewne potrzebne byłoby zamontowanie prowadzenia w teleskopie? Z tego co pamiętam, w mojej syntce jest chyba taka możliwość. No, chyba, że można robić pojedyncze zdjęcia układów binarnych, czyli bez długiego czasu naświetlania (przepraszam za moją błędną terminologię- jeszcze nigdy nie robiłam astro-zdjęć). Ale i tak uważam, że nie zasługuję na ten prezent. Słuchajcie kochani, a może Loxley? Jego sprawozdania o detalach powierzchni Ksieżyca są urzekające. Piękne byłyby nagrania różnych zjawisk i światło-cieni, ukazujące uroki Srebrnego Globu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bellatrix te kamerki właśnie mają krótki czas naświetlania, kręcą filmy składające się z wielu klatek o niskim czasie ekspozycji, po tem te klatki oprogramowanie łączy w jedną klatkę sumując dane wedle algorytmu - centruje te klatki wiec nawet jeśli klatka A i B jest przemieszczona to wynikowa C będzie wyrównana - dzięki czemu prowadzenie nie musi być bardzo dobre. : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Rozumiem. Niemniej jednak uważam, że najpierw powinnam się nauczyć od Was jak poprawnie korzystać z teleskopu, który ma zamontowane prowadzenie. Póki co mój newton to wyłącznie optyka, przy której żadnej wprawy, prócz cierpliwości i znajomości nieba nie trzeba posiadać. I o ile się z moją "rurą" nie przewrócę idąc na obserwację, to specjalnie niczego w niej nie popsuję. Z kolei elektronika będzie wymagała wiedzy jak z niej korzystać, co wolno, a czego nie, na co należy bezwzględnie uważać. Do tego dochodzi jeszcze kwestia oprogramowania komputerowego, które pomoże połączyć zebrany materiał w zdjęcia. To też będę musiala nauczyć się obsługiwać.

Oglądam efekty Waszej pracy, które zamieszczacie w postach o obiektach głebokiego nieba czy planetach. Nie mam wątpliwości, że te unikatowe, prześliczne zdjęcia okupione są latami doświadczenia. To, co przedstawiacie na Forum wymaga niemałej wiedzy i wprawy. Marzę o tym, aby kiedyś robić tak urzekające zdjęcia jak Wasze. Ale najpierw musze mieć sposobność, aby porozmawiać na te tematy. Na wrześniowym zlocie z chęcią przyjrze się jak wygląda astrofotografia w praktyce. Z pewnością wypytam Was o szczegóły, od czego i jak zacząć, jak sobie radzić ze sprzętem, co wolno, czego unikać etc. Po takich dłuższych rozmowach i wysłuchaniu Waszych rad byłabym lepiej przygotowana na zmianę sposobu badań i na korzystanie z nowych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wrześniowym zlocie z chęcią przyjrze się jak wygląda astrofotografia w praktyce. Z pewnością wypytam Was o szczegóły, od czego i jak zacząć, jak sobie radzić ze sprzętem, co wolno, czego unikać etc. Po takich dłuższych rozmowach i wysłuchaniu Waszych rad byłabym lepiej przygotowana na zmianę sposobu badań i na korzystanie z nowych możliwości.

Odpowiemy na wszystkie pytania (nawet na te co nie znamy odpowiedzi :-) )

 

A swoją drogą zgadzam się z przedmówcami - przez to co robisz dla tej społeczności to można być pewnym, że taka kamerka bezczynnie w Twoich rękach, długo leżeć nie będzie :-)

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wrześniowym zlocie z chęcią przyjrze się jak wygląda astrofotografia w praktyce. Z pewnością wypytam Was o szczegóły, od czego i jak zacząć, jak sobie radzić ze sprzętem, co wolno, czego unikać etc. Po takich dłuższych rozmowach i wysłuchaniu Waszych rad byłabym lepiej przygotowana na zmianę sposobu badań i na korzystanie z nowych możliwości.

 

Odpowiemy na wszystkie pytania (nawet na te co nie znamy odpowiedzi :-) )

 

A swoją drogą zgadzam się z przedmówcami - przez to co robisz dla tej społeczności to można być pewnym, że taka kamerka bezczynnie w Twoich rękach, długo leżeć nie będzie :-)

 

Paweł

No to ustalone;) Przynajmniej jeśli chodzi, o wprowadzenie Bellatrix w arkana astrofotografii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosuje na siebie, jestem wielki, tłusty i leniwy. Nic mi sie nie chce - nazwet zebrać wystarczająco dużo klatek na jeden obiekt i....nadal sie w to bawie :P to znaczy ze mam wielkie (tłuste) serce do tego hobby :D Marchewka dla bohatera ! :)

 

A tak serio - moim skromnym zdaniem za zasługi w postaci Tabeli Wimmera i jego zacięcia do foto planet, kamerka w równym stopniu co wymienionym tu osobom należy się Olkowi.

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.