Skocz do zawartości

Problemy początkującego z HEQ5


Andrzej76

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie mont też był na moim zasilaczu . Najgorsze jest to że działa jak mu się podoba , czasami ok , a czasami nawet zaskoczyć nie chce . W sklepie dostałem info ze w gniazdku za słaby prąd . Ale w to mi się nie chce wierzyć jakoś .I czy to możliwe że z powodu słabego napięcia silniczki np wolniej pracowały ?

Edytowane przez Andrzej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy osoby Ci to już powiedziały... a Ci się nie chce nadal wierzyć - nie wiem jak Cię przekonać :) Możesz mieć zaśniedziałe styki, może zimny lut na płytce w montażu, może są przetarte przewody zasilacza, może pada tania chińska elektronika zasilacza. Co Ci szkodzi, podłącz 12V z innego źródła, tylko żeby miało minimum które powinien dawać taki zasilacz (nie mam swojego pod ręką, nie sprawdzę ile).

 

Nie twierdzę, że to jest 100% przyczyna, ale uważam że warto to sprawdzić.

Edit: nie jestem elektronikiem ale potrafię sobie wyobrazić, że za niski prąd może powodować niewłaściwą pracę urządzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to w momencie znikania napisu SynScan uruchamiają się właśnie silniki, czyli od tego momentu montaż potrzebuje więcej prądu (ok 1A bez szybkiego kręcenia). To nie wygląda jednak na po prostu spadek napięcia na zasilaczu, tylko bardziej na nagłe odcięcie zasilania. Jeśli masz słaby zasilacz, to on może odcinać z powodu przeciążenia (ale musiałby być słabszy, niż 1A). Jaką wydajność ma Twój zasilacz? Ewentualnie jeśli coś jest uwalone w elektronice montażu, to włączenie silników może powodować zwarcie, które powoduje odcięcie prądu przez zasilacz. Ale jeśli czasem Ci działa, to raczej bym tego nie obstawiał, no chyba że coś tam czasem robi zwarcie (mechanicznie).

 

W sklepie dostałem info ze w gniazdku za słaby prąd . Ale w to mi się nie chce wierzyć jakoś .I czy to możliwe że z powodu słabego napięcia silniczki np wolniej pracowały ?

Za słaby prąd w gniazdku, czyli chodzi o za niskie napięcie z sieci? Ja używam sprzętu, gdzie prąd jest tak tragiczny, że nie osiąga nawet 200V, a po włączeniu czajnika żarówki w budynku przygasają o 30%, a teleskop ma to głęboko w nosie :) Chyba że Twój zaislacz ma małą tolerancję na napięcie wejściowe, ale raczej większość działa już od hammerykańskich 100V.

 

Silniki pracują zawsze z dobrą prędkością, spadek napięcia powoduje jedynie ich osłabienie (w skrajnych przypadkach nie mogą się ruszyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki - nowy dom , nowa instalacja w domu , to aż się nie chce wierzyć że ma się słabe napięcie w gniazdkach .Podłączyłem do zapalniczki w aucie i na szczęście działa. Teraz albo znów inwestować w nowy zasilacz ,albo pisać do energetyki :) Albo jak pisze Dominik zmienić wtyczkę .

 

Zasilacz jaki mam model 3A-401DA12 , in:100-240V , 50-60 Hz , 1.0A ou 12V 3,15 A

Edytowane przez Andrzej76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już znalazłem jeden problem - zasilacz ma wtyczkę 5,5/2,5, a powinien mieć 5,5/2,1. Z tego powodu bolec siedzi luźno i może nie kontaktować. Ale niesamowitym zbiegiem okoliczności by było, gdyby to powodowało przerywanie akurat w takich odstępach, jak masz. Ale to na pewno trzeba zmienić!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.