Skocz do zawartości

Wyłączanie świateł ulicznych ... Kiedy co jak i gdzie ...


DexterX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mieszkam pod miastem (Lublin) i wczoraj zauważyłem po 24 spadek "różowego" na zdjęciach. Musiał ktoś wyłączyć latarnie uliczne. Testowałem APO65EQ na Andromedzie. Zdjęcia przed i po 24 nawet trudno porównać. Dzisiaj czekałem na to samo i niestety - różowe jest po 24. Oszczędzamy energię losowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około godziny 23 sporo wsi wokół Lublina wyłącza latarnie. Niestety wciąż dochodzi oświetlenie z nowych ulic i osiedli plus obwodnic. Czyli mimo że na wsi robi się znacznie ciemniej po 23 to i tak łuna od miasta sięga coraz dalej. :/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam czasami we wsi Zalesie koło Lublina , zauważyłem podobne zjawisko , ludzie często wyłączają światła wokół domów , podejrzewam że oszczędzają , a mnie to cieszy :), szkoda że jeszcze nie wyłączają latarni na ulicach , za prlu było lepiej bo wyłączali - pierwszy stopień zasilania ;?)

 

ps. ma nie długo paść Ceramika w Niemcach i być może Leonów szklarnie , wtedy zrobi się duuuuuuuuuuuuuuużo ciemniej , i mam nadzieje bo chciałem tam postawić obserwatorium .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki spacerek po ulicy, wprawne oko i sprawa latarni załatwiona ;-)

attachicon.gifScreenshot_20160809-173029.png

 

Słaby sposób - trochę tego za dużo. Ja musiałbym ich skasować chyba kilkadziesiąt tysięcy (Ty zresztą podobnie), żeby sprawa była "załatwiona" :P.

 

 

 

W niektórych gminach oszczędza się fundusze gasząc latarnie uliczne o godzinie 23:00 albo 00:00 - u mnie też gaszą :)

zostawiają większe drogi powiatowe i oświetlenie miejskie - drogi gminne wygaszają.

 

Na południu Podkarpacia gaśnie prawie wszystko poza kilkoma większymi miejscowościami i kilkoma stosunkowo niewielkimi obiektami (żwirownia, kamieniołom itp.).W niektórych miejscowościach latarnie gasną o 22:30, w innych o 23:00, w jeszcze innych o 23:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na wsi od niecałego roku , mieszkam na granicy dwóch gmin. O 23 latarnie są wygaszane , o 5 rano ponownie zapalane. Jest kilka minut różnicy między wygaszaniem latarni w dwóch gminach. Pierwszy raz zobaczyłem że księżyc rzuca cień , że można chodzić w nocy bez latarki ( przy pełni). Przy nowiu poruszanie się po mieszkaniu bez światła jest niemożliwe , wystawiasz ręce jak ślepiec żeby dojść do ściany. Widać łuny od miast. W innych gminach może być podobnie , ja mieszkam w Świętokrzyskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ulicy światła były na początku sterowane fotokomórką... Na początku czyli kilka dni... Jakiś inteligentny inaczej monter założył fotokomórkę tak że oświetlała ją lampa, więc w nocy była dyskoteka. Teraz są na zegar :( A byłoby tak pięknie, czerwony laser i cała nocka bez lamp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu Podkarpacia gaśnie prawie wszystko poza kilkoma większymi miejscowościami i kilkoma stosunkowo niewielkimi obiektami (żwirownia, kamieniołom itp.).W niektórych miejscowościach latarnie gasną o 22:30, w innych o 23:00, w jeszcze innych o 23:30.

 

Dokładnie tak, u mnie na wiosce pod Krosnem latarnie gasną o 23:00, u mojej kobity pod Sanokiem o 23:00 albo 00:00 w zależności od pory roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak jest z tym wyłączaniem latarni. Co do wyłączania latarni na wsiach, to wiem, że w niektórych miejscowościach robią to czasami nawet przed północą.

 

Pod Lublinem (okolice zalewu) - zauważyłem, że w niedzielę po północy część latarni się wyłączyła. Siedziałem pełen nadziei na to samo w poniedziałek prawie do pierwszej w nocy i niestety nie było spadku jasności tła. W związku z tym zastanawiałem się czy to niedzielne wyłączenie latarni to był przypadek (awaria/konserwacja), czy dzieje się to w różnych godzinach w zależności od dnia tygodnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew jest bodajże oświetlany latarniami kulistymi co jest jednym z najgorszych możliwych wyborów.

Tak samo cały wąwóz pomiędzy osiedlem Rury i Czuby Północne. Tam także na całej długości zastosowano oświetlenie kuliste.

Także łuna jest ogromna od tych rejonów. Co ciekawe jak kiedyś z dachu fociłem miasto nocą to największe zanieczyszczenie niosą te telebimy reklamowe, które nawalają światłem w kosmos bez osłon czy czegokolwiek.

 

Poniżej fota pięknego, czarnego i gwieździstego nieba nad Czubami Północnymi.

LP.jpg

Edytowane przez Dementorin
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.