Skocz do zawartości

Wenus 2016/2017


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze taki półprodukt - kompozycja kilku ujęć pokazujących zmianę fazy i rozmiarów Wenus.

 

Wszystko wykonane w tej samej skali: Newton 400/1800 + barlow 2,5x

 

attachicon.gifvenus evolution copy copy.jpg

 

 

Genialne zestawienie ale do jednego muszę się przyczepić :D z prawej strony i o góry dodał bym z 5mm tła więcej, wtedy będzie idealnie wyważone, tak jest tam ciasno i zaburza komfort podziwiania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z prawej strony i o góry dodał bym z 5mm tła więcej, wtedy będzie idealnie wyważone, tak jest tam ciasno i zaburza komfort podziwiania :P

 

To Wenus tak szybko "rośnie", że rozsadza kadr. Za miesiąc ten 60-sekundowy olbrzym już się nie zmieści w tej skali. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Genialne zestawienie ale do jednego muszę się przyczepić :D z prawej strony i o góry dodał bym z 5mm tła więcej, wtedy będzie idealnie wyważone, tak jest tam ciasno i zaburza komfort podziwiania :P

 

Trochę poprawiłem :) Lepiej?

 

Super mozaika ! Jak już napisałem na FB ja bym postał to na APOD :)

 

Dzięki - poczekam jeszcze trochę żeby skompletować całość aż do fazy rzędu 1-2%

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The nightside of the planet is visible due to the thermal radiation coming from the surface.The fratures are real and shows terrains with different altitude,then different temperatures.The comparison with the altimetric data taken by Magellan spacecraft show the perfect correspondence."

http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/kk17/v170219c1.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza robiona w warunkach, w których normalnie się nie foci (widok zasłaniały co chwilę gęste chmury, bardzo silny wiatr),

SCT 8", GSO #47, GSO #47, GSO IR Cut, ASI 224 MC, 10% z 12 tys klatek:

 

wenus 2_AS_p10_e11111111_ap8.png

 

W lornetce 10x50 sierp też już nieźle widać.

 

Edit: Porównanie faz, na razie mam sensowne tylko 3.

 

Fazy Wenus.png

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pomiędzy chmurami (ciężkie warunki, podobnie jak u kolegi wyżej) udało mi się przetestować mój nowy mobilny nabytek MAK90. Niektórzy określają go jako "zabawkę", ale myślę, że fajnie wyszła planeta Wenus. MAK 90 zamontowany był na Newtonie 150/750 - "na barana"

 

planeta_wenus_kwieciak_astrofotka_pl_24_02_2017.png

planeta_wenus_kwieciak_astrofotka_pl_24_02_2017_2.png

Program: ShapCap, AutoStakkert, Corel PaintShop Pro

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus o 18 wieczorem. Stoczyłem nierówną walkę z chmurami i zrobiłem tylko 6000 klatek.

10% z 6000 klatek, Altair Astro IMX224 z transmisją IR/UV, filtr GSO czerwony, barlow 2x. Ciekawe jakby wyglądała bez filtra...

WENUSparp.jpg

Edytowane przez ANowak
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Wenus z dnia dzisiejszego:

Newton Minimo 300/1500 z Barlowem Baader Planetarium typu Q Barlow 2.25, wynikowa ogniskowa 3500mm. ZWO ASI 120 MC. Korektor dyspersji atmoferycznej ASH.

 

d7e61eb50161843bc6740d7d30ff0722.1824x0_

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.