Skocz do zawartości

Wenus 2016/2017


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj próbowałem ale przy wysokości 10 stopni nad horyzontem ...

 

post-8800-0-91760000-1480357253.jpg

Swoją drogą, gdy patrzę na takie fotki Wenus, doznaje głębszych kosmicznyh emocji niż widząc fotki Jowisza. Jest w tym niby niczym coś kosmicznego i majestatycznego.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda ale mam wrażenie że jest nieco przepalona po prawej stronie.

 

Wenus łatwo przepalić już kręcąc avi , lepiej żeby miała ciut mniej niż więcej jasności.

 

Potem jeszcze to sie potęguje przy stakowaniu i wyostrzaniu , zmarnowałem tak wiele avi.

 

Czekam na kolejne foty :)

 

ps. w UV musisz nakręcić co najmniej 5 000 klatek , ja kręcę 10 000.

 

Potem trzeba dość mocno ale umiejętnie wyostrzać a detal się ukaże.

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nagrywałem Wenus ASI224 i chyba sterownik mi się wysypał, bo robi mi kwadraty. Mam 6 takich filmików i nie wiem co z tym zrobić.

Wcześniej używałem ASI jako gudiera i chyba PHD2 coś mi zepsuł. Da się coś zrobić, ustawić bez instalowania od nowa wszystkiego?

Poniżej stack (AviStack2) i też są kwadraty:

 

Wenus 2.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus coraz wyżej :) Dwa stopnie robią różnicę.

Dzisiaj nagrywało mi się o wiele lepiej niż tydzień temu.

 

 

Ale zestaw - armata. Rozumiem, że skala oryginalnego zdjęcia to około 0.11 sekundy na pixel? To już nie tylko seiing rozmazywał Ci efekt ale i dyfrakcja. Ambitny strzał!

 

18 sekund Wenus na niebie to daje na matrycy 18/0.11 164 pixeli ... mniej wiecej się zgadza z tymi małymi (trochę większe Ci wyszły).

 

Czy ten ciemny pasek na górze uznajesz za reczywisty detal czy jednak jakieś efekty od ziemskiej atmosfery dajmy na to?

 

Czy możesz podać link do publikacji tego zdjęcia na forach anglojęzycznych bo czuję, że może gdzieś dałeś i przypuszczam, że zbierasz tam pochwały.

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus coraz wyżej :) Dwa stopnie robią różnicę.

Dzisiaj nagrywało mi się o wiele lepiej niż tydzień temu.

 

Materiał zarejestrowany między 14:40 a 15:50 przy maksymalnej wysokości planety 17 stopni.

Czasy nagrywania około 8ms, gain 40-55, gamma 40

Reszta danych na zdjęciu :)

 

attachicon.gifVenus 12_12_2016.jpg

 

Nie gniewaj się za krytykę , ale moim zdaniem zbyt mocno wyostrzyłeś , powstały ci artefakty i po złożeniu powstało wrażenie chmur .

 

Ile klatek kręcisz na kanał ?

 

Aha i jeszcze jedno przy niskim położeniu jest dużo gorszy seeing to też później wychodzi na fotach .

 

Mam nadzieję że taki detal w końcu złapiesz.

 

v120910a1.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie gniewaj się za krytykę , ale moim zdaniem zbyt mocno wyostrzyłeś , powstały ci artefakty i po złożeniu powstało wrażenie chmur .

 

Ile klatek kręcisz na kanał ?

 

Aha i jeszcze jedno przy niskim położeniu jest dużo gorszy seeing to też później wychodzi na fotach .

 

Mam nadzieję że taki detal w końcu złapiesz.

 

 

Nie gniewam się :)

Wiesz sam tak uważałem - z ostrzeniem jechałem dość ostro - to fakt (ale bez przesady) i trochę artefaktów powstało. Ale problem jest tego typu, że te "artefakty" (ciemniejsze fragmenty na zdjęciu w UV przy lewej krawędzi) na każdym aviku się powtarzają. Zarówno po składaniu w AS jaki i w Registax.

Na każdym stacku są nieco inne ale generalnie o podobnym kształcie.

 

Nie będę się upierał ale mam mieszane uczucia ;)

 

EDIT: 30000 klatek na kanał

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale zestaw - armata. Rozumiem, że skala oryginalnego zdjęcia to około 0.11 sekundy na pixel? To już nie tylko seiing rozmazywał Ci efekt ale i dyfrakcja. Ambitny strzał!

 

18 sekund Wenus na niebie to daje na matrycy 18/0.11 164 pixeli ... mniej wiecej się zgadza z tymi małymi (trochę większe Ci wyszły).

 

Czy ten ciemny pasek na górze uznajesz za reczywisty detal czy jednak jakieś efekty od ziemskiej atmosfery dajmy na to?

 

Czy możesz podać link do publikacji tego zdjęcia na forach anglojęzycznych bo czuję, że może gdzieś dałeś i przypuszczam, że zbierasz tam pochwały.

 

Pozdrawiam

 

 

Trochę za dużo matematyki jak dla mnie ;) Na innych forach nie publikowałem.

Co do detalu trudno powiedzieć, częściowo mogą to być artefakty ale na pewno ślady chmur tez się złapały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukształtowania gruntu bez silnego radaru (cycuś takiego) raczej nie złapiesz ale ... jak ta matryca łapie UV to nie masz co być pesymistą ... duże ciemniejsze struktury chmur są osiągalne na takich falach :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja lekko wyostrzam kanały LRGB , a UV mocniej , i wówczas składam różne kombinacje , ale trzeba eksperymentować jakimi suwakami żeby nie powstały artefakty.

 

Miałem taki materiał avi z którego nic właściwie nie było widać ale po mocniejszych ostrzeniach i staku 2 zdjęć zderotowanych w WinJupos wyszła mi taka fotka , jak na razie najlepsza moja Wenus .

 

Nie wiem wprawdzie dlaczego pojawił sie taki słupek ale sam też się dopiero uczę :)

 

Tym niemniej detal jest świetny , ale ja kciłem po 10 000 klatek w UV i przy różnych ostrościach , dopiero za którymś razem złapałem dobrą ostrość i chyba seeing , bo w efekcie końcowym chmórki nieźle widać .

 

Napisz po ile kręciłeś klatek na kanał ? Do LRGB to wystarczy nawet po 1000 , ale przy UV musi być minimum 5000.

 

 

 

Bardzo ładna fota ! Mam nadzieje trafić kiedyś takie warunki.

 

Ja kręcę obecnie tylko w IR i UV

Wczoraj robiłem aviki około 5 minutowe co daje jakieś 25000-30000 klatek na kanał. Zeby było z czego wybierać ;)

Czasem klatki to była totalna masakra ale niektóre były całkiem niezle

 

Za tydzień Wenus będzie już ponad 20 stopni nad horyzontem to wtedy wyciągnę na nią 16'' i zobaczymy co uda się uchwycić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.