Skocz do zawartości

Wenus 2016/2017


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Świetnie to wygląda! Gdyby ułożyć odpowiednio klatki animacji wzdłuż osi x to byłoby już całkowite wrażenie obecności Słońca w centrum kadru! Gratulacje.

 

P.S

Zrobienie dobrego zdjęcia Wenus to było moje marzenie w dzieciństwie, odkąd interesowałem się astronomią. Do dzisiaj tego nie zrobiłem....

Edytowane przez ryszardo
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop i detektor przez całe 5 lat bez zmian?

 

Teleskop ten sam, detektory niestety różne (konieczne było przeskalowanie niektóych zdjęć - w oparciu o Stellarium)

Jednak większość zdjęć jest z tego samego setupu (SCT 6", TeleXtender 3x, DFK 21AU618).

 

PS. Cieszę się z zainteresowania animacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Potrójny debiucik!

 

Pierwszy raz teleskop w dzień.

Pierwszy raz astrofotografia w dzień.

Pierwszy raz zdjęcia Wenus.

 

Zostawiłem ,w ogrodzie, sprzęt po wczorajszym Saturnie. Może trzoszkę zbyt wcześnie zacząłem nagrywać bo około 11.30 i były jeszcze chmury, ale pakuje się na Rodos.

Później niebo było lepsze ale i tak coś wyszło.

 

Setup 2 + Neximage 5, Icap 2.2, AS2 15% z 2000 klatek, PS5 ( Crop, Rotate, Greyscale, Levels, Curves, Sharpen, Despecle,  Resize 150%)

 

 

 

 

 

Wenus0002 17-06-22 11-11-46_e11100011_ap67_conv_PS5.jpg

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Dzisiejsza. Warunki średnie, ale wydaje się, że w tym miesiącu lepszych nie będzie. Odległość od Słońca jakieś 11 st. i już minimalnie wpadało nieco promieni do lustra. 

SCT 6", około 100kl., DFK 21AU618, Barlow 3x. resize 2x.

 

Wenus_24_11_2017_200proc.png

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dzień Niepodległości rano przed 7 nieco się rozpogodziło.  Patrzyłem na Wenus lunetka 65 mm przy 45x. Wyraźnie widziałem mała okrągłą kulkę białą jak śnieg. Praktycznie już wschodziło slonce ale nadal blask planety był duzy i przeszkadzały promieniscie odchodzace z tarczy flary. Czy mozecie mi powiedzieć czym najlepiej przygasić w wizualu blask Wenus aby te flary wyeliminować? Nie mam doświadczenia z filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.