Skocz do zawartości

Lajatico observatory center - Włochy


Uniwersał

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Centrum astronomiczne w Lajatico niedaleko Pizy to piękne miejsce z pięknym widokiem na niebo. Mierzyłem ciemność nieba i wyszło ponad 21. W centrum znajduje się kilka rool-off'ów oraz kilka kopuł m in dwie 3.2m moje zrobione dla potrzeb profesjonalistów - pierwszy to astrofotograf a drugi szukacz gwiazd zmiennych . Oba są wyposażone w maksymalnie optymalną elektronikę do sterowania na odległość .

Sprzętu to :

1) optyka Orion 30cm kamera Moravian 1600 montaż Messu

2) optyka RC 20cm kamera Attic montaż Takahashi Em200

 

Wrzucam kilka zdjęć może się komuś spodoba :) :) :) :) :)

 

Cała instalacja i konfiguracja wykonana przez nas - było ciężko ale dalismy radę

 

 

IMAG0663.jpg

IMAG0638.jpg

IMAG0643.jpg

IMAG0645.jpg

IMAG0648.jpg

IMAG0653.jpg

IMAG0654.jpg

IMAG0658.jpg

IMAG0660.jpg

Edytowane przez Uniwersał
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to Mesu? Pisałeś kiedyś że będziecie instalować 300.

To Messu mount 300 - działa cudownie , idealny do zdalnego sterowania , gorszy w plener ze względu na typ silników i brak hamulca. Montaż posiada zrobiony przez nas park position blokadę jak wyłączysz i przestawisz przez przypadek to ustawiasz na blokadę i nie tracisz park position.

 

Najciekawsze co pan od variable stars mówił o newtonie Orionie 12 cali że musiał zmienić samą tubę bo blacha z jakiej jest wykonany tubus to dramat totalny

Edytowane przez Uniwersał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Messu mount 300 - działa cudownie , idealny do zdalnego sterowania , gorszy w plener ze względu na typ silników i brak hamulca. Montaż posiada zrobiony przez nas park position blokadę jak wyłączysz i przestawisz przez przypadek to ustawiasz na blokadę i nie tracisz park position.

 

Mieliście w rękach Mesu 300 i podzieliliście się 2 zdjęciami na którym i tak ledwo co go widać? I na to czekałem tyle czasu? :(

 

Najciekawsze co pan od variable stars mówił o newtonie Orionie 12 cali że musiał zmienić samą tubę bo blacha z jakiej jest wykonany tubus to dramat totalny

 

Przy tej wielkości teleskopu zupełnie mnie to nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam z Radomia kolegów z Żywca:)

Również serdecznie pozdrawiamy i życzymy samych pozytywnych aspektów w pracy w Astrobazie

 

 

Mieliście w rękach Mesu 300 i podzieliliście się 2 zdjęciami na którym i tak ledwo co go widać? I na to czekałem tyle czasu? :(

 

 

Przy tej wielkości teleskopu zupełnie mnie to nie dziwi.

Mam gdzieś więcej zdjęć to wrzucę. pod koniec miesiąca będę w obserwatorium to zrobię filmik jak pracuje

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ciekawi mnie jak takie zestawy obsługuje się zdalnie - na ile są niezawodne. Mesu to chyba jeszcze spoko, ale średniowieczny EM200 to już raczej problem. Jakie są doświadczenia z pracy zdalnej? To zdjęcie Kwintetu Stefana było wykonane zdalnie czy na miejscu?

Z tego co się zorientowałem to nawet montaż typu robotic tj. Paramount ME też nie jest niezawodny na odległość.

 

P.S. Ale te kable to można by poupinać jakimiś paskami czy czymś.. Wygląda to słabo i może się zahaczyć o dosłownie wszystko przy pierwszym meridian flipie :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.