Skocz do zawartości

Kamery firmy QHYCCD - QHY163M i QHY163C - beta testy


Huncyt

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja z kolei czuję sporą różnicę w kwestii czułości, szumów w stosunku np. do KAFa8300, już wkrótce wrzucę coś z QHY163C bo już jedzie do mnie :icon_wink:

 

 

Ciekawe co z tego wyjdzie :) przydały by się jakieś zdjęcia próbne kolorowej 1600tki, ale chyba wszyscy biorą mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Twoje M 81 z 27 x 300 sek i swoje z 30x 600sek nie zauważyłem abyś miał coś lepszego u mnie było widać lepiej drobnicę w tle i szczegóły galaktyki Ty masz jasność 4,5 ja mam 7 wiec ja muszę dłużej palić.

Antoni to nie wyścigi ;) Plusem takiej kamery jest to, że ma dużą ilość pikseli przy małym rozmiarze matrycy, co za tym idzie można sporo resizować i trochę nadrobić słaby seeing w Polsce. Jednocześnie taka matryca, dzięki jej wymiarom fizycznym jest w miarę przyjazna dla Newtonów, które wymagają dobrej kolimacji (jak widać i tak koma jest, muszę dopracować odległość od MPCC). Po długich walkach o perfekcje stwierdziłem, że astrofoto ma być przyjemne, a nie perfekcyjne.... i to jest to... kompromis jakości i możliwości.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest kilka kolorowych. Przecież nawet w wątku testowym ASI1600MM-C, koledzy wrzucali zdjęcia z kolorowej wersji.

 

Możliwe że jest kilka kolorowych ASI1600MC , tez jest kilka ASI224MC ale nikt oprócz mnie rozległych DS nią nie pokazuje. Czemu ?

 

Na trzy wątki:

http://astropolis.pl/topic/53032-asi-1600-cicha-rewolucja/

http://astropolis.pl/topic/56429-zwo-asi1600-pierwsze-swiatlo-i-wrazenia-ngc1499/

w tym 29 stronicowym http://astropolis.pl/topic/54903-zwo-asi1600mm-cooled-testy/ jest jedno próbne zdjęcie ASI1600MC http://astropolis.pl/topic/54903-zwo-asi1600mm-cooled-testy/page-15?do=findComment&comment=639023

 

Podlikujesz inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Jednocześnie taka matryca, dzięki jej wymiarom fizycznym jest w miarę przyjazna dla Newtonów, które wymagają dobrej kolimacji (jak widać i tak koma jest, muszę dopracować odległość od MPCC). Po długich walkach o perfekcje stwierdziłem, że astrofoto ma być przyjemne, a nie perfekcyjne.... i to jest to... kompromis jakości i możliwości.

O tóż to. Mam mniejszy lub wiékszy podziw dla kogoś kto się chce zajmować foto newtonem i potrafi ( ma cierpliwość) aby to dograć. Wychowałem się na low-budget newtonach i teraz używanie refraktorów wydaje mi sie fotografia prawie na luzie. Nie mniej jednak bardzo szybko doszedłem do takich samych wniosków : "kompromis jakości i możliwości" "astrofoto ma być przyjemne, a nie perfekcyjne":)

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Jale, na stronie 36 wg numeracji QHY jest informacja na temat backfocus.

Na stronie 32 w specyfikacji podali Telescope Interface M42/0.75&...

Na stronie 33 w opisie podali M42 lens mount, natomiast wikipedia podaje że M42 lens mount to M42 o skoku 1 a nie 0,75.

W rzeczywistości u mnie złączki mające gwint M42x0,75 są za luźne, latają na ponad pół mm luzu, a złączka od koła manualnego 9-pozycyjnego na filtry 1,25" wypada.

Mam kamerę planetarną ASI z gwintem T2 (M42x0,75) i ze wszystkimi akcesoriami współpracuje dobrze mechanicznie.

Dyskwalifikuje to QHY w zastosowaniach spektroskopowych, a Star Analysera nie będę trzymał w łapie przed kamerą...bo gwint jest nie wiadomo jaki.

Złączka dołożona do zestawu ma dobry gwint M42x0,75 bo pasuje do ASI i wkręca się też do koła filtrowego i luz przy wkręcaniu jest prawidłowy.

Ilości zwojów na gwincie też pożałowali.

Edytowane przez bajastro
Edit: Cwaniaki z QHY już nie dają walizek tylko niepraktyczne kartony, coś w stylu pudełek od okularów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bajastro napisał:

Jale, na stronie 36 wg numeracji QHY jest informacja na temat backfocus.

Na stronie 32 w specyfikacji podali Telescope Interface M42/0.75&...

Na stronie 33 w opisie podali M42 lens mount, natomiast wikipedia podaje że M42 lens mount to M42 o skoku 1 a nie 0,75.

W rzeczywistości u mnie złączki mające gwint M42x0,75 są za luźne, latają na ponad pół mm luzu, a złączka od koła manualnego 9-pozycyjnego na filtry 1,25" wypada.

Mam kamerę planetarną ASI z gwintem T2 (M42x0,75) i ze wszystkimi akcesoriami współpracuje dobrze mechanicznie.

Dyskwalifikuje to QHY w zastosowaniach spektroskopowych, a Star Analysera nie będę trzymał w łapie przed kamerą...bo gwint jest nie wiadomo jaki.

Złączka dołożona do zestawu ma dobry gwint M42x0,75 bo pasuje do ASI i wkręca się też do koła filtrowego i luz przy wkręcaniu jest prawidłowy.

Ilości zwojów na gwincie też pożałowali.

U mnie na 36 jest rysunek :)   Ok, usunę post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jale, Nie ma problemu.

 Jeśli dali złączkę z gwintem T2, a z drugiej strony normalny gwint filtrowy (go jeszcze nie sprawdziłem, a sprawdzę bo jeszcze się okaże że filtry 2" wypadają z tego gwintu) to po co w nosie kamery jest M42x1 - jeśli to ten gwint. Bo może to jeszcze co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bajastro napisał:

Jale, Nie ma problemu.

 Jeśli dali złączkę z gwintem T2, a z drugiej strony normalny gwint filtrowy (go jeszcze nie sprawdziłem, a sprawdzę bo jeszcze się okaże że filtry 2" wypadają z tego gwintu) to po co w nosie kamery jest M42x1 - jeśli to ten gwint. Bo może to jeszcze co innego.

Ja podałem Ci 36 str przeglądarki, a nie ich dokumentu. W okienku po lewej u góry wpisujesz, myślałem, że tak będzie najłatwiej :)  

Żeby zlikwidować luzy wkręć złączkę do końca, by oparła się kołnierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, JaLe napisał:

Ja podałem Ci 36 str przeglądarki, a nie ich dokumentu. W okienku po lewej u góry wpisujesz, myślałem, że tak będzie najłatwiej :)  

Żeby zlikwidować luzy wkręć złączkę do końca, by oparła się kołnierzem.

A co ze złączką która wypada a jest od koła filtrowego? Różnica na średnicy w gwincie pomiędzy ASI a QHY to 0,36 mm.

Nie wkręcę koła z filtrami, tak to tylko mogę sobie kamerę włożyć w 2" wyciąg i focić sobie Księżyc, a i to nie bardzo bo za szerokie spektrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bajastro napisał:

 

A co ze złączką która wypada a jest od koła filtrowego? Różnica na średnicy w gwincie pomiędzy ASI a QHY to 0,36 mm.

Nie wkręcę koła z filtrami, tak to tylko mogę sobie kamerę włożyć w 2" wyciąg i focić sobie Księżyc, a i to nie bardzo bo za szerokie spektrum.

Podejrzewając problemy z innymi kołami nabyłem  oryginalne QHY, który  przykręca się na jaskółczy ogon.   Pewnie toczenie jakiś złączek ratuje. Z tego co  ludzie piszą na forach to toczenie złączek jest praktyką w nawet najdroższych systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.