Skocz do zawartości

Wasza opinia o paru szkiełkach


SpawaczJWE

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam możliwość "zdobycia" okularów można powiedzieć że za darmo.

No może nie do końca ale to taki gratis do sprzętu, i tutaj zwracam się do was o pomoc w ich ocenie bo za wiele na temat tych okularów nie znalazłem, ciekawiło by mnie jak się sprawdzają i ogulnie wasze zdanie o nich.

A więc pierwsze szkiełko to SWA-58-6 WA PLOSSL 6mm Eyepiece ( dokładnie ten http://www.ebay.com/itm/TMB-Planetary-II-1-25inch-Eyepiece-Telescope-SWA-58-6-WA-Plossl-6mm-/122095596422)jak dobrze rozumiem kodowanie 58 oznacza własne pole widzenia okularu ?.

drugim szkiełkiem chyba bardziej interesującym jest BST Explorer ED 25mm 60 ciekawi mnie też jaka jest jego realna wartość bo rozpiętość jaką znalazłem szokuję na allegro 300zł nówka z transportem u nas na forum 400.

na stówkę się to opłaca bo nawet jako laik w optyce widzę że te szkiełka to już coś fajniejszego ale jako iż na temat optyki mam znikomą wiedzę chętnie przeczytam wasze zdanie o nich,

do tego sprzedający dorzuca Filtr Skyglow i trzy sztuki NO pomarańczowy ciemno niebieski i ciemno zielony na starym kodowaniu bo już dwóch ostatnich nie szło po nim znaleźć.

całość znajduje się w zestawie do SW150/750 EQ3-2 do focenia może nie jakiś stabilny mont ale coś można zrobić do 30s z tego co czytałem, a i dorzuca jeszcze złączkę projekcyjną okularową na 1,25".

co do ceny to za całość chcę 1500zł co moim zdaniem jest bardzo opłacalne a waszym, głównie będę z niego korzystał do wizuala ale może i coś się pstryknie ale na astrofoto planuję zbierać pieniążki i powoli kupować co potrzeba zaczynając od NEQ6 ale to odległa przyszłość choć czas jest względny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz. Ten BST nie jest zły.

Czekaj, to refraktor, czy Newton? Czytałem z telefonu w tłoku ;-).

Newton f5 150/750.

Sprzedawany jest cały zestaw ale bardzo opłacalna inwestycja ok 1k w kieszeni

 

Używałem tych okularków bst ed do oglądania planet, co prawda w ciemnym maku f/12, ale jednak były bardzo dobre jakościowo, nie zauważyłem by wprowadzały jakąkolwiek aberrację chromatyczną, no i bardzo ładnie oddawały kolory.

dzięki to za pewne zostanie ze mną na długo ciekawe dlaczego jest tak trudno dostępny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.