Skocz do zawartości

Jesienne StarParty 2016 - relacje


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem zupełnie, z czego to wynika, ale naprawdę - czułem się jak w 2002-2003 roku, kiedy to wszystko się zaczynało.

Nie znam atmosfery dawnych zlotów (oprócz opowiadań Darka B ), ale domyślam się, że noc "pod nieruchomą Kasjopeją" mogła mieć na to wpływ ;)
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam atmosfery dawnych zlotów (oprócz opowiadań Darka B ), ale domyślam się, że noc "pod nieruchomą Kasjopeją" mogła mieć na to wpływ ;)

 

Nie chodzi mi o rozrywkową część (bo tu pewnie trudno konkurować z pierwszymi zlotami ;)), ale ogólnie - klimat, ludzie, głód wiedzy i pasji unoszący się w powietrzu, otwartość, komunikatywność... wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem w piątek , jednak nawet te 2 dni były niesamowite . Bardzo ciekawa lokalizacja z jedną ważną zaletą, cały sprzęt rozstawiony w jednym miejscu . Pozwala to na większą integrację , wzajemne dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami .

Z ciekawostek Krainy nad Tanwią zauważyłem interesującą biblioteczkę , udało się nawet grupowo poczytać fragmenty jednej z książek. Niektórzy płakali ze śmiechu więc było ciekawie.

Dziękuję wszystkim za towarzystwo.

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem w piątek , jednak nawet te 2 dni były niesamowite . Bardzo ciekawa lokalizacja z jedną ważną zaletą, cały sprzęt rozstawiony w jednym miejscu . Pozwala to na większą integrację , wzajemne dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami .

Z ciekawostek Krainy nad Tanwią zauważyłem interesującą biblioteczkę , udało się nawet grupowo poczytać fragmenty jednej z książek. Niektórzy płakali ze śmiechu więc było ciekawie.

Dziękuję wszystkim za towarzystwo.

 

Tak, rozkład przestrzeni w tej lokalizacji bardzo wspiera wymianę poglądów. W zasadzie nie da się z kimś nie spotkać, bo każdy ciąg komunikacyjny prowadzi przez istotne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do jednego z nocnych "paneli dyskusyjnych" zacytuję tekst z filmu "Chce się żyć".

"cycki i gwiazdy to dwie najpiękniejsze rzeczy jakie stworzył Bóg"

Nie, ten film to nie komedia i skądinąd polecam.

 

A już poważnie. Dzięki Adamo za zlot. Przyszedłem na gotowe. Kiełbaski i piwo czekały przy ognisku. Wykłady, pogadanki, coś na wesoło. A samo się to nie zrobiło.

 

Dziękuję kolegom dzięki którym mogłem oglądać niebo przez wszelkie możliwe sprzęty jakie były dostępne na zlocie. Od dziwnych binokli ("wzmacniaczy wzroku" o których istnieniu nie miałem pojęcia), przez lornetki, lunety 65 mm po bino z refraktorem 150mm i dobsony 10-16 cali. Dziękuję Mirkowi, dzięki któremu mogłem samodzielnie złożyć Taurusa. Jeśli kiedykolwiek kupie dobsona 12 cali to jest duża szansa, że będzie to właśnie Taurus.

 

Na takim zlocie byłem pierwszy raz. Czy będę na kolejnych? Nie wiem. Jestem raczej niedzielnym oglądaczem nieba, a już na pewno astro foto to nie moja bajka, choć w panelu dotyczącym foto z chęcią uczestniczyłem. Jestem ciekawy czy z nasion, które zostały tam rzucone wyrosną drzewa. A trochę temu kibicuje.

 

Do zobaczenia pod kolejną gwieździstą nocą.

I nie ważne czy będziemy w tym samym miejscu czy w różnych. Gwiazdy będą te same :-)

Zdzichu

 

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczułem magię zlotu pierwszy raz w tym roku w Stężnicy i dopóki będę mógł to wybiorę się na każdy zlot organizowany przez Adamo. Będę tak jeździł, bo ludzie, których tam poznałem sprawiają, że chcę się z nimi zobaczyć jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część zlotowiczów z Wa-wy dotarła do domu.

Dzięki wszystkim za zlot - jesteście niesamowici!!!

Dzięki organizatorom - było super!!!

 

Żeby nie było jednak, że zlot to tylko spotkanie towarzyskie, wykłady, integracja :Beer: i wieczorne czytanie Vademecum Miłośnika Astronomii :icon_cool: , zatem poniżej efekt:

IC 1396 - ciężki obiekt, sorki za brak darków i biasów

IC 5070 - bardzo trudno ustawić na niego guiding, ma duże wahania ruchów w RA

Nie chcę ci psuć dobrego samopoczucia , ale w słoniu jest za dużo ziarna , a pelikan jakiś taki blado-czarno-biały.

No i użyj koniecznie HLVG !!!

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za wspaniały zlot. Szczególne podziękowania dla Kazika, który mnie odebrał z Biłgoraja po awarii samochodu (co zaczyna być w moim przypadku zlotową tradycją) i wimmera, który zawiózł mnie następnego dnia do warsztatu. Nie będę się dalej rozczulał jak na rozdaniu Oscarów i powiem krótko: Adamo, dobra robota.

PS. Adam przegapił jedną sprawę. Wodę spływającą z teleskopów mógł butelkować i sprzedawać kontenerami. Następny zlot byłby za darmo. :)

Edytowane przez sawes1
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kochani, ja też dziękuję Wam gdyż bez Was te zloty by nie istniały.

Bałem się trochę tego zlotu ze względu na nowe miejsce ale pogoda mi pomogła :)

Ośrodek okazał się dosyć ciekawym rozwiązaniem i wydaje mi się, że zdał egzamin.

Chciałem Wam podziękować za tak liczne przybycie na Jesienne Star Party po dwuletniej przerwie, trochę się bałem, że zgłosi się mało uczestników.

Wielkie podziękowania dla prelegentów, którzy wykazali się wielkim profesjonalizmem. Mieliśmy dwoje debiutantów i zdali egzamin na ocenę celują!

Bardzo mnie cieszy że młodzi ludzie sie tak fantastycznie wkręcają w miłośnicza Astronomię.

Chcę też podziękować Urszuli za pomysł i zorganizowanie meczu rugby i astronomicznego koła fortuny. Super!!!

Zawsze mnie te zloty wyczerpują ale jak żegnam ostatnią osobę to łezka w oku się kręci.

Na koniec proszę Was jak zwykle o cenne uwagi na PW, które pozwolę mi robić co raz lepsze zloty.

Prawdopodobnie zimowy zlot odbędzie się w dniach 2-5 luty. Postaram się to sprecyzować w najbliższym czasie.

Pozdrawiam Was i do zobaczenia na zlocie.

 

 

Jeszcze raz dzięki Adam, że przejąłeś StartParty. Astropolis musi mieć chociaż 1 oficjalny zlot rocznie! Miejsce wg mnie ma potencjał, a niebo okazało się być lepsze niż gdziekolwiek wcześniej (pewnie to zasługa dosyć dziwnej pogody bardziej niż samej lokalizacji).

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem ciekawą rzecz na tym zlocie : kobiety :) były ... inne, kosmiczne, nieskończone ...

 

Ale nie chodzi o to o co zawsze nam facetom chodzi:) chodzi o pasję.

Otóż to pierwszy zlot z tak zakręconymi paniami zarówno w dziedzinie wykładów ale także nocą w trakcie obserwacji.

To nie były osoby które wpadły na zlot jako dziewczyny , żony, kochanki :) ale pełnoprawne członkinie naszej tajnej organizacji (tu myślę że zlotowe hasło równości dla RGB nabiera sensu).

Adela pięknie nam odpowiadała o gwiazdach podwójnych i ich kolorach a w nocy razem z Olą , Magdą i kilkoma innymi dziewczynami wysysały z nas wszelką wiedzę i doświadczenie chodząc od stanowiska do stanowiska.

 

Pięknie było to widzieć i dziękuję Wam za przybycie.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Jak to się mówi, "zaćpałam" atmosferę i lecę na jej skrzydłach. Nie tylko świetnie się ze wszystkimi bawiło, rozmawiało i obserwowało, ale jeszcze rewelacyjnie..zasypiało. Przez otwarte na oścież okno (ze względu na temperaturę i wykładzinę pamiętającą dinozaury) słychać było wszystkie rozmowy na dworze/polu/wokół basenu więc zupę z wybuchów śmiechów, ekscytacji, czułych rozmów przy okularze. No nie zapłacisz za to kartą masterkard.

 

Fajnie dla Was organizować zabawy, bo zawsze znajdują się chętni. Astrokoło fortuny fajnie wyszło, zwłaszcza dla uczestników. Łukasz, świetnie wyglądałeś zagryzając na śmierć kubek po piwie. Już wiem, jak udoskonalić patent, pewien Pan zwany Mirkiem nawet coś wspomniał o napisaniu programu do astrokoła żeby było piękniej. Hasła wyglądały następująco: Zlot miłośników astronomii u Adamo, wielki zderzacz hadronów, mały obłok magellana, absolutna wielkość gwiazdowa, valles marineris, zasada nieoznaczoności heisenberga, canis minor, mikrofalowe promieniowanie tła, standardowy model cząstek elementarnych, gwiazdy mało masywne, centrum lotów kosmicznych w houston, kometa muskająca słońce, pulsar mgławicy krab, granica chandrasekhara, marzenie o aurora borealis, lądowanie philae na powierzchni komety, teoria kwantowa nie gryzie, całkowite zaćmienie księżyca, zderzenie drogi mlecznej i andromedy i wreszcie strzała w mgławicy serce.

 

Kosmos z Wami i Duchem Waszym :*

 

Edytowane przez Ursula
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zżarliśmy (Jesion i Szymek dokładnie), ale nadal był liczony :-) Jak zmieniliśmy zasady (po jednej literce na głowę) to się odkuliśmy... i tak jak mówię, zabrakło jednego Grześka :-D

Ale na kolejnym zlocie koniecznie trzeba powtórzyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.