Skocz do zawartości

NGC 281 Pacman w palecie HST


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek, ja do dziś pamiętam Twoją IC 443 w HST na AstroExpo tak naprawdę wtedy kupiłem pierwsze filtry narrowbandowe :)

 

Wow :) Nie wiedziałem, że moje zdjęcia mogą mieć aż taki wpływ :D Ale to w sumie cieszy, dobrze wiedzieć, dzięki!

 

Swoją drogą odkopałem to; na forum też było puszczone: http://astropolis.pl/topic/30835-ic-443/(to już 6 lat temu...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie o to chodzi. Kazde uzycie krzywej powoduje zniekształcenia krzywej tonalnej ( skali szarości). Im bardziej udziwniona i połamana tym gorzej.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde uzycie krzywej powoduje zniekształcenia krzywej tonalnej ( skali szarości). Im bardziej udziwniona i połamana tym gorzej.

 

A zamiana odwzorowania liniowego na logarytmiczne? Czyli zwyczajowe "wyciaganie cieni"

A mikrokontrast - Clarity z LR

A to że wąski filtr pasmowy może dać inna sprawność w centrum, a inną w rogu matrycy...

 

Ostatnio upowszechniła sie nazwa "astrofotografia estetyczna" i chyba nawet dobrze oddaje to zjawisko - ma być "estetycznie". A wszystkie zmiany przeprowadzane na całym obrazie tj. globalne (jasność, kontrast, liniowość, punkt bieli, czerni itp) są wg mnie dozwolone.

 

Dopiero używając pędzli i zmian lokalnych zbliżamy się niebezpiecznie do terminu "grafika".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na to ja już nic nie poradzę. Ja rozróżniam krzywe " curves" pozwalające w soosób dowolny zmienić poziomy szarości i przekształcenia nieliniowe lub o ustalonych krzywych takie jak histogram lub ddp. Pisząc " krzywe" mam na myśli te pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nie należy używać krzywych, bo zniekształcamy naturalne przenoszenie kolorów. Wyłącznie poziomy!

 

....Kazde uzycie krzywej powoduje zniekształcenia krzywej tonalnej ( skali szarości). Im bardziej udziwniona i połamana tym gorzej.

 

...Ja rozróżniam krzywe " curves" pozwalające w soosób dowolny zmienić poziomy szarości i przekształcenia nieliniowe lub o ustalonych krzywych takie jak histogram lub ddp. Pisząc " krzywe" mam na myśli te pierwsze.

 

Czyli, ze np podczas poczatkowego rozciagania materialu lepiej uzywac poziomow lub ddp niz krzywych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Weź selective color>magenta i zdejmij nadmiar na gwiazdkach,a potem powtórz tą operację z tym że zdejmij cyjan w zielonym :) na całości obrazka.

Dziś pokombinuje wieczorem.

 

Nawet nie zwróciłem uwagi, że to moje zdjęcie mało ostre jest.

 

Pocieszam się faktem, że jest lepiej niż na początku jak zabieralem się za ten Twój materiał.

Jeszcze z rok i będzie nie najgorzej hehe;)

Po południu postaram się kolejna próbę tutaj pokazać - mam nadzieję, że bardziej udana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna próba:)

pac1png_axhpsrw.png

 

i jeszcze jedna wersja minimalnie zmieniona

 

pacpng_axhpaxx.png

 

i jeszcze jedna:)

 

pac3png_axhhpww.png

 

Szczerze to ja już raczej nic lepszego nie potrafię wyciągnąć z tego materiału:(

 

Sporo brakuje do zdjęcia Wessela....

 

Dalej trzeba do lektury przysiąść:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.