Skocz do zawartości

Atik 383L+ OSC


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku poczynionych zakupów nowej kamerki mono, koła filtrowego, filtrów itd oraz po długich przemyśleniach, wahaniach i zmianach nastroju - na giełdzie ląduje Atik 383L+ OSC. Każdy chyba słyszał lub widział co potrafi matryca KAF8300 a parametry łatwo znaleźć w necie (np.http://www.atik-cameras.com/product/atik-383l-plus/).

Jest to wersja kolorowa, zakupiona tu na giełdzie nieco ponad 2 lata temu.

Zestaw zawiera kamerę, zasilacz 13,8 V (specjalnie wykonany przez specjalistę z tego forum), kabel USB, przejściówkę do łatwego otwierania dessicanta, instrukcję i płytkę z oryginalnym softem. Ponieważ nie posiadała oryginalnego opakowania dokupiłem wytrzymałą torbę foto gdzie mieści się kamera, zasilacz i kabelek + zostaje kieszonka na inne drobne elementy.

Kamera była dla mnie naprawdę dużym skokiem po przesiadce z Canona 500D i dała dużo frajdy. Ale muszę przyznać, że kilka rzeczy trochę mnie (wciąż niedoświadczonego fotoamatora) w niej męczy: opanowanie koloru na fotkach na warszawskim zaświetlonym niebie jest dość trudne (i dlatego dość szybko przerzuciłem się na mono z filtrami), druga trochę dla mnie poważniejsza rzecz to wymagania zasilania. Dołączony zasilacz spełnia swoje zadanie bardzo dobrze na balkonie ale w warunkach terenowych chłodzona kamera dość szybko zjada mój akumulator (30 Ah) czego nie mogę powiedzieć o Atiku314E, którego tez posiadam. Ostatnia rzecz to głośny wentylator :) - ok pewnie przesadzam ale w porównaniu do 314E, nie mówiąc już o ASI178MM to samolot :). Kamera ma (od zakupu) walniętą jedną kolumnę co widać na załączonym stacku M13 (bez flatów i darków), ale kalibracja radzi sobie z tym bez problemu.

Mimo tego mojego narzekania to wciąż znakomity sprzęt i jeśli ktoś ma ochotę to sprzedam ją za 4050 PLN z przesyłką kurierem.

 

Rozważę również każdą sensowną propozycję :)

 

Atik383L+OSC_.jpg

 

M13.jpg

.

Edytowane przez Mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak, już ktoś inny mnie o to pytał. Mam problem bo zaraz po tym jak zakupiłem ją tu na giełdzie bardzo szybko zdobyłem kamerę mono i zacząłem używać praktycznie tylko jej. Grzebię po dyskach ale nie mogę odnaleźć pełnych klatek z oferowanej kamery - znalazłem tylko kilka kropów z pierwszych prób ale mało reprezentatywnych, mogę też podać link do fotek poprzedniego właściciela ale pewnie nie o to chodzi. Na razie więc od kilku tygodni czekam na poprawę pogody żeby złapać trochę materiału do pokazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując kalibracja, dithering i stackowanie Sigma Clip i po padniętej kolumnie nie ma śladu. Duser, jeśli się nie mylę, ma w swoim Atiku 383 padniętą kolumnę, niech ktoś mi pokaże na jego zdjęciach która to kolumna. Choć niezaprzeczalnie utraconych fotonów nie da się odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że chcę pomóc opchnąć towar koledze, oświadczam że nie znam sprzedającego.

Powiem tak: Sam jestem zainteresowany tą kamerką, jednak akcja Jesiona wygrała :-) . Za tą cenę brałbym z padniętą kolumną. A może jeszcze coś utargujesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując kalibracja, dithering i stackowanie Sigma Clip i po padniętej kolumnie nie ma śladu. Duser, jeśli się nie mylę, ma w swoim Atiku 383 padniętą kolumnę, niech ktoś mi pokaże na jego zdjęciach która to kolumna. Choć niezaprzeczalnie utraconych fotonów nie da się odtworzyć.

 

Polać mu :Beer:

Żeby nie było że chcę pomóc opchnąć towar koledze, oświadczam że nie znam sprzedającego.

Powiem tak: Sam jestem zainteresowany tą kamerką, jednak akcja Jesiona wygrała :-) . Za tą cenę brałbym z padniętą kolumną. A może jeszcze coś utargujesz :-)

 

Temu też :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując kalibracja, dithering i stackowanie Sigma Clip i po padniętej kolumnie nie ma śladu.

Ale pomiń dihtering i jest problem. Wiele osób go nie stosuje i jeśli nie pojawia się samoistnie w wyniku niezbyt dokładanego guidingu będzie problem. Warto chyba aby potencjalny nabywca posiadał taka świadomość i nie nabywał sprzętu w przekonaniu, że cytuję:

Kalibracja załatwi problem kolumny :)

bo sama w sobie nie załatwi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.