Skocz do zawartości

Miejscówka astrofotograficzna na południe od Warszawy w Woli Władysławowskiej


piotrem

Rekomendowane odpowiedzi

widzę, że parę osób szuka miejscówki na południe od Warszawy

 

nie wiem gdzie przypiąć ten wątek więc proszę administratora o umieszczenie go w odpowiednim miejscu

 

w tym roku kilka razy odwiedziłem gospodarstwo agroturystyczne Pani Joli w Woli Władysławowskiej i śmiało mogę polecić pasjonatom astrofotografii, tu jest łącze z opisem:

 

Agrodom Wilga

 

co prawda nie miałem czasu obrobić materiału tam zebranego ale wierzę, że do końca roku nadrobię zaległości :)

 

nie jest to może niebo do ciemnych mgławic ale w porównaniu z niebem warszawskim - zupełnie inna jakość a ode mnie z Wawra około 40 minut drogi jeśli nie ma korków - dojazd drogą 801 przez Cyganówkę i Uśniaki

 

plusy:

 

bezpiecznie, można nastawić sprzęt i pójść spać, dobra widoczność nieba, w tym na południe, życzliwa właścicielka, dostęp do kuchni, sanitariatu, wygodne łóżko i bardzo sympatyczny Puszek pilnujący terenu i sprzętu :)

dom jest ogrzewany tradycyjnymi piecami kaflowymi (!)

 

strona www

 

parę fotek z miejscówki:

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

 

4.jpg 5.jpg 6.jpg

 

7.jpg 8.jpg

 

Edytowane przez piotrem
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że parę osób szuka miejscówki na południe od Warszawy

 

nie wiem gdzie przypiąć ten wątek więc proszę administratora o umieszczenie go w odpowiednim miejscu

 

Chyba w forum "Mazowieckim" będzie najlepiej :) Przy okazji dorzuciłem do mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z podobnego gospodarstwa jeśli potrzebuje nieba południowego. Jest nieco bliżej, na wysokości Kołbieli.

http://meteor-turystyka.pl/ranczo-siennica,starogrod.html

Za stodołą jest górka, tak że stodoła nie ogranicza widoku na południe jakoś drastycznie - w tym roku planety było widać bez problemu.

Gospodarz podaje przedłużacz, nigdy nie korzystałem z noclegu bo siedzę w samochodzie. Płacę 30 pln za noc. Lamp w okolicy brak.

Jedyny mankament to mgły które już dwa razy na cztery wyjazdy przeszkadzały nad ranem.

Opis sesji można poczytać tutaj. i tutaj

 

Zdjęcia które tam robiłem : tutaj i tutaj

 

Jeśli wyprodukowałem offtopa to przenieście to gdzieś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr

Mam jeszcze takie pytania:

Czy można na to "pole obserwacyjne" dociągnąć prąd 230V (widzę na zdjęciach jakieś kable, ale wolę się upewnić)?

Ta stodoła zasłania którą cześć nieba?

pk

 

prąd jest w domu, radzę mieć jakieś 25m przedłużacza dla komfortu pracy, gospodyni mieszka tam na stałe więc może napalić w piecu przed przyjazdem

 

działka jest spora tak, że bez problemu można wybrać miejsce z odpowiednią widocznością w zależności od obiektu, stodoła jest od południowego zachodu

 

wrzucam foto satelitarne

 

crop.jpg

Edytowane przez piotrem
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.