Skocz do zawartości

[S] WO 1,25" 90 st. // Sky Surfer III // GSO 25 mm & 32 mm


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka akcesoriów szuka nowego domu.

1. Nasadka dielektryczna WO 1,25" 90 st. - 350 zł
Zakupiona jako używana w stanie bardzo dobrym i w takiej formie utrzymana również przeze mnie. Lusterko dokładnie przedmuchane "gruszką", więc nie ma mowy o pyłkach utrudniających obserwacje. Obrazy zdecydowanie jaśniejsze i zdecydowanie lepiej "zarysowane", niż przy użyciu kitowych kątówek. Gdyby nie kosztowne przejście na standard 2", nie sprzedawałbym jej.

 

IMG_0024.JPG

2. Szukacz Baader Sky Surfer III + kilka stopek - 70 zł
Ten sprzęt pozwala na wyjątkowo łatwe namierzenie odpowiedniego "rejonu" obserwacji. Dzięki regulowanej plamce laserowej, bez problemu wybierzemy natężenie odpowiednie dla siebie i dla konkretnego obiektu. W zestawie kilka stopek, więc szukacz może pracować w każdym standardzie i każdym teleskopie.

 

IMG_0014.JPG

3. GSO Plossl 25 mm FMC - 70 zł
"Kawał dobrego Plossla" - jak kiedyś usłyszałem od kolegi. Faktycznie, szkiełko daje miłe dla oka obrazy w Maczkach i teleskopach SCT, czyli - ogółem - w małych światłosiłach. Warstwy FMC dodatkowo podnoszą rangę okularu. Warto mieć takie maleństwo w swojej torbie lub walizce. :) Zakupiłem go jako nowy. Optycznie i wizualnie bez najmniejszych śladów użytkowania.

 

IMG_0029.JPG

4. GSO Plossl 32 mm FMC - 100 zł
Nieco większy brat okularu przedstawionego powyżej, ale mimo to, nadal w standardzie 1,25". Przyda się do przeglądu nieba w Makach lub SCT... ale z pewnością nie tylko tam! :) To szkiełko również zakupiłem jako nowe. Stan sklepowy.

 

IMG_0027.JPG

Wszystkie akcesoria posiadają oryginalne pudełka. Koszty przesyłki są już wliczone w podane wyżej ceny.
To kolegom zostawiam wybór, czy zakupy ma dostarczyć Poczta Polska, czy może raczej inPost za pomocą paczkomatu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ -> https://drive.google.com/open?id=0BwwzYQ9m2cVFdGJKQ3llT1ZQb0k

Astropozdrówko,
Snejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.