Skocz do zawartości

Ile wydałeś na astrohobby?


Paether

Ile wydałeś na astrohobby?  

350 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile wydałeś na astrohobby?

    • Do 1000z?
      15
    • 1000-3000z?
      42
    • 3000-6000z?
      60
    • 6000-10000z?
      61
    • 10000-20000z?
      68
    • 20000-30000z?
      48
    • 30000-50000z?
      18
    • 50000-100000z?
      15
    • Powyżej 100000z?
      8

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Podliczyłem ile mniej więcej razem wydaliśmy na astro i wychodzi około 3 628 000 zł :)

(Jak był zakres 1000 do 3000 to brałem 2000, przy 1000 brałem max czyli 1000 a powyżej 100tys. wziąłem 120tys. do kalkulacji)

 

Gdybyśmy wszystko kupowali w jednym sklepie, wydając na zakupy około 10 000zł miesięcznie, to taki sklepik by się utrzymał przez ok. 363 miesiące, czyli mniej więcej 30 lat.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy wszystko kupowali w jednym sklepie, wydając na zakupy około 10 000zł miesięcznie, to taki sklepik by się utrzymał przez ok. 363 miesiące, czyli mniej więcej 30 lat.

 

A ja myślę że po miesiącu by zbankrutowali. :rofl:

 

Nawet przyjmując "astronomiczną" marżę na sprzęcie wynoszącą np. 30 % to zarobek takiego sklepu wynosiłby 3000 zł, odliczając jeszcze Vat ,dochodowy i koszty pracownika nie starczyłoby na czynsz nawet w blaszanym garażu za miastem :)

 

....a nawet na pracownika.

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

30% wydaje mi się jakoś mało ...

 

To kosmicznie dużo. W tej chwili nie ma takiej marży na żadnej marce. Wyciśnięcie 15% na marży średniej to dobry wynik.

Porównując z innymi branżami, to i tak nieźle. Zresztą - internet tak uwalił marżę, że ostatnio mówi się, że albo ktoś będzie potrafił utrzymać się za 3%, albo zginie (takie marże ciśnie amerykański walmart, czy amazon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2016 o 16:29, berkut123 napisał:

 

FOTO9593.JPG


Ale masz kapitalne widoki... Uwielbiam to miejsce - Św. Krzyż. Dlatego nie mogłem się powstrzymać by odpowiedzieć... Ciekawa perspektywa.... Aż potrzebowałem chwili, żeby je poznać.. Niewielkiej, ale jednak...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem nie tyle "ile wydałem" co "ile mam obecnie w sprzęcie" i są to zakupy z ostatnich dwóch lat, czyli od mojego powrotu do hobby po prawie 10 latach przerwy, tamtych dawnych wydatków nie liczę bo to nie do policzenia, poza tym cały tamten sprzęt sprzedałem więc od wydatków musiałbym odjąć kwotę z odsprzedaży. Ciekawe jednak że wówczas bazowałem na sprzęcie made in Japan a dziś głównie China/Tajwan, a jednak wydatki te sprzed 10 lat były szacunkowo o ok 40% mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, dobrychemik said:

Temat wygląda na prowokację. Na wypadek gdyby zajrzały tu Wasze Kierowniczki umówcie się, by odpowiednio przeskalowywać kwoty :)

 

To może magnitudo wydatków? Wydałeś 2.5raza wiecej, to tylko 1 jednostka wiecej ;-)

Trzeba się tylko umówić ile PLN to magnitudo 0 ;P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dobrychemik napisał:

Temat wygląda na prowokację. Na wypadek gdyby zajrzały tu Wasze Kierowniczki umówcie się, by odpowiednio przeskalowywać kwoty :)

 

Przeniesiemy do "Pseudonauki" i wątek będzie widoczny tylko dla zarejestrowanych :flirt::happy:.

 

...a jeśli nawet niepożądana osoba się zarejestruje, zawsze można tłumaczyć, że to przecież pseudonauka i wszelkie informacje w wątku są mocno naciągane, a najczęściej po prostu nieprawdziwe ;)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dobrychemik napisał:

Na wypadek gdyby zajrzały tu Wasze Kierowniczki umówcie się, by odpowiednio przeskalowywać kwoty

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami (czyli prawdopodobnie na którymś ze zlotów w Jodłowie) stworzyliśmy tzw. "współczynnik żony".

0.1 po prostu oznaczało akceptację max. 10 % prawdziwej kwoty wydanej na sprzęt.

 

ps. moja ma 1.0 czyli ideał,

ale po prostu rozlicza mi faktury :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.