Skocz do zawartości

SH2-129 i OU4


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga! Będę udawał, że się znam :D

Lewe rogi lekko pojechały, mgławica wygląda nieco za bardzo "plastycznie" (trochę jak namalowana).

 

A tak serio, to jestem pełen podziwu dla każdego, kto się za tego kalmara zabiera. W zeszłym roku to był Wessel i chyba .zombi., w tym roku padło na Ciebie :)

Nie zgodzę się, że kalmara słabo widać. Według mnie widać go idealnie. Inaczej dominowałby za bardzo nad tłem ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson biorąc pod uwagę że robiłeś to OSC, to dla mnie bomba! No i szacun za wytrwałość w zbieraniu tak dużej ilości materiału.

 

Ewentualnie zaopiekowałbym się dużymi gwiazdami - są widoczne obwódki w środku. Albo rozblurować lekko środek, albo Anie's Astroaction: remove star bloating.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25x300s kolor

58x1200s HA

23x3600s OIII

Jak dla mnie zdjęcie jest OK. Gratulacje za 1h naświetlania w OIII i to 23 godziny :icon_eek: Na pewno było to spore wyzwanie.

Czy ktoś w PL tak długie klatki już palił? bo jak nie Tayson jesteś pierwszy.

 

I to wszystko kamerką OSC tym większe ukłony.

Edytowane przez Alien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za miłe słowa :)

Policzylem, ze zbieranie materialu zajelo mi 10dni pomiedzy 21:00-04:00.

 

Dla wnikliwych prezentuje 1szt skalibrowanego,po bayeryrze i szybkim ddp tlenu.

 

A propos godzinnych klatek.

Zastanawiam się z jakiego powodu w lewym górnym rogu gwiazdki się rozjeżdżają ? Nie wygląda to na wady optyki, czy błąd kolimacji. Czy to nie wynika z tego, że guidowałeś na gwiazdce zlokalizowanej poniżej prawego dolnego rogu i wyszła rotacja pola spowodowana minimalnym błędem ustawienia montażu na biegun, co objawiło się przy tak długim naświetlaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na pewno obstawial zle dobrana odleglosc flattener-matryca (za daleko) i cos nie tak z wyciagiem. akurat w tym wypadku crop nie byl wskazany i pozostawilem je. mozna to w jakis sposob poprawic w obrobce, ale to proteza a nie lekarstwo.

dla mnie najgorszy jest LD :)

 

bez ditheringu, 2 testowe godzinne klatki byly w punkt po calym kadrze, gdy przelaczalem sie miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdjęcie jest OK. Gratulacje za 1h naświetlania w OIII i to 23 godziny :icon_eek: Na pewno było to spore wyzwanie.

Czy ktoś w PL tak długie klatki już palił? bo jak nie Tayson jesteś pierwszy.

 

I to wszystko kamerką OSC tym większe ukłony.

Robiłem 2h klatki na 3m ogniskowej, ale to był absurd. Po pierwsze, zazwyczaj mimo OAG-a były lekko pojechane. Przy takiej skali to było normalne z winy nieidealnie ustawionego montażu i innych aspektów. Po drugie, 2h to szmat czasu, w naszych warunkach potrafi się w między czasie wydarzyć tyle rzeczy na niebie, że włos się jeży a niepewność czy na koniec nie przyświruje elektronika itd. przy tak wielkim poświęceniu dopełnia reszty.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.