Skocz do zawartości

Sprzedam Lornetkę 10x70 Nikon IF HP WP J


Ura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam do sprzedania świetną lornetkę, jak narazie najlepszą jaką miałem, jakość porównywalna spokojnie do Fujinona, lorneta ma rok kupiona jako nowa - mam fakturę z niemieckiego sklepu. Jak narazie jest to najlepsza lornetka jaką miałem, bardzo fajna maszyna wypełniona azotem wodoszczelna do 2 metrów z dobrymi powłokami - ostrość regulowana na każde oko osobno, fajne muszle oczne w komplecie.

W komplecie instrukcje pudełka, faktura paski, skórzany futerał dekielki - dodatkowo w gratisie adapter Berlbach do montażu na statywach foto - fajny drewniany.

 

 

Cena taka za jaką kupiłem 3200zł - w cenie przesyłka ubezpieczona ostrożna.

ewentualnie przy odbiorze osobistym cena 3100 ( odbiór okolice Miechowa - 40 km od Krakowa )

 

Szkła ma zakurzone z zewnątrz, dawno nie obserwowałem tym sprzętem bo teraz cześciej obserwuje planety refraktorem.

 

 

Jest to produkt kolekcjonerski prawie :) bo Japończycy w tamtym roku zaprzestali produkcji tej świetnej ale niestety drogiej serii - ten egzemplarz jest z końcówki produkcji, ostatnie sztuki jakie były w sklepie tym niemieckim.

 

To jest model bez skali więc nie będzie upierdliwych podziałek w środku do określania wielkości obiektów (dla marynarzy)

 

http://www.astroshop.pl/nikon-lornetka-10x70-if-hp-wp/p,13558 <- nówka

http://www.optyczne.pl/805-Nikon_10x70IF_HP_WP-specyfikacja_lornetki.html <- specyfikacja

IMG_1650.JPG

IMG_1651.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa cena na lornetkę 2400 zł - razem z opłaconą wysyłką ubezpieczoną.

przy odbiorze osobistym 2300 zł

 

( sprzęt jest równolegle wystawiony na portalu aukcyjnym, więc jeśli się tam sprzeda to będę zmuszony zwinąć ofertę z astropolis )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie innej klasy sprzęt, wykonanie jest na wysokim poziomie, nie jest składany w Chińskiej Republice Ludowej ani na wyspie Tajwan :) , dzięki temu jst większa jakość montażu, dochodzi jeszcze sprawdzanie każdego gotowego modelu na ławie optycznej. Sprzęt jest w lekkiej magnezowej obudowie, oklejony skórą naturalną, Ten model można porównać do dobrych lornetek Fujinona, albo Zeissa może jeszcze do Svarovskiego, ale za lepszą cenę niż wyżej wymienione bo tamte są bardzo drogie.

Edytowane przez Ura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.