Skocz do zawartości

Binocular 100mm / 45 st + dodatki


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony w grudniu 2015, gwarancja 2 lata. Cena podówczas ( nie tanieje do dziś icon_smile.gif ) 1160.- euro w Teleskope Serwice, sprowadzony przez Teleskopy pl. Dowód zakupu ( więc i ważna gwarancja) - jest !
Standartowe wyposażenie : parka okularów dających power 20x, precjoza dla "higieny" lornety, Al kuferek. Wszystko sprawia wrażenie niedawnego opuszczenia sklepu, optyka czysta, kolimacja bez zarzutu.
Binoculary tej serii, łamane 45 czy 90 st. miały różne ogniskowe, ten ma 545 mm. Ponieważ setowa parka ma napisane na korpusie 20x ( więc nie mylić z 20mm ) wnioskuję, że ogniskowa okularów to 27mm. Pole oceniam na cca 60 st, obraz w nich bez zarzutu, są lekkie więc wygodne w obsłudze. Wg mnie w bino sprawdzają się najlepiej tego typu okularki, pole umiarkowane, dwuoczne patrzenie nie stwarza komfortowej okazji dla UVA, także fizjologia oka.

Dodatkowe wyposażenie to druga parka okularów SW 20 mm - zupełnie nowiutkie, z Teleskopy pl , oraz
filtr na Sloneczko , własnoręcznie wykonany, udany ATM !

Sprzedaję, bowiem zkusiłem się na nasadkę bino MaxBright, używaną, w dobrej cenie. Wraz ze stosownym "oprzyrządowaniem"
ostrzy mi jak w Newtonie 10", tak w refraktorku ED 80/600.

CENA 3700.- zł + opłata przesyłki

Skłonny jestem, dla minimalizacji kosztu przesyłki, wysłać to z Polski, mieszkam bowiem w Ostravie. Tak zresztą praktykowałem w kilku przypadkach. Dobre zapakowanie oczywistością ! Jesli jednak ktoś chciałby odebrać osobiście gdzieś blisko granicy z Czechami , np. Cieszyn, Wodzisław, Rybnik - no problem !

UWAGA ! Gdyby ktoś chciał, mogę za dodatkową opłatą 100.-zł wykonać adaptację stopy lornety do umocowania na huśtawce widełek Sky Watchera. Mam w tym względzie doświadczenie i kawałek stosownego dowetaila ( ok.10 cm )
Lornetę musi się "podnieść" na stopce, by można ją obsługiwać. Jest więc potrzebny warsztat z obrabiarką i obsługą tejże. Zainteresowany musiałby sobie jednak dokupić gniazdo/siodełko na wsadzenie i zablokowanie dowetaila.

Mam stosowne fotki obrazujące problem, mogę posłać na maila.

Teraz foteczki:

zx11.jpg
zx22.jpg
zx33.jpg
zx44.jpg
zx55.jpg
zx66.jpg
zx77.jpg
ZBY%C5%A1ek%20okul%C3%A1ry11.jpg
Dal%202.JPG
Dal%203.JPG
Z03.jpg

icon_smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CENA 3500.- zł plus przesyłka, również zmiana w koszcie adaptacji celem uchwycenia we widełkach SW
- tylko 50 zł , czyli łącznie obniżka o 150.- zł ! Przypominam: stan nowego, w Teleskope Serwice kosztował 1160 euro!

 

Również istotne przypomnienie : druga parka okularów, prosto ze sklepu ! Jak by nie było - dalsze obniżenie ceny kompletu ze sklepowym wyposażeniem

 

I jeszcze jedno przypomnienie : filtr na Słońce, baaardzo udany ATM !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

CENA 3500.- zł plus przesyłka, również zmiana w koszcie adaptacji celem uchwycenia we widełkach SW

- tylko 50 zł , czyli łącznie obniżka o 150.- zł ! Przypominam: stan nowego, w Teleskope Serwice kosztował 1160 euro!

 

Również istotne przypomnienie : druga parka okularów, prosto ze sklepu ! Jak by nie było - dalsze obniżenie ceny kompletu ze sklepowym wyposażeniem

 

I jeszcze jedno przypomnienie : filtr na Słońce, baaardzo udany ATM !

 

 

 

dzień dobry,

 

tak pro-forma zapytam - aktualne?

 

pzdr pp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.