Skocz do zawartości

IX Zimowy Zlot Miłośników Astronomii


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Fajnie by było, gdybyście wpisywali co macie do zaoferowania, lub co chętnie kupilibyście.

 

 

Jak to mówią ; lepiej późno niż później :

 

Trochę tych klamotów się nazbierało :)

 

obiektyw Canon 20/2.8 – 950 zł

Vixen Polarie – 1200 zł

lunetka biegunowa Vixen Polarie – 500 zł

TeleVue – flatener 0,8x 800-1000mm – 800 zł

obejmy WO 115 mm – 2 szt – 500 zł

devetail WO dł 200mm ( praktycznie nowy ) – 250 zł

głowica Triopo B-2N – 220 zł

głowica video manfrotto MVH500 AH – 390 zł

filtr B+W polaryzacyjny 55 MRC – 180 zł

filtr B+W polaryzacyjny 55 MRC slim – 180 zł

filtr B+W polaryzacyjny 122mm MRC Kaesemann – 800 zł

filtr Heliopan polaryzacyjny ES 55 slim – 100 zł

filtr Lumicon H-alpha Solar Prominence filter + 77mm energy rejection prefilter – 1400 zł

Lumicon szuflada filtrowa 2" ( 4 gniazda )

Lumicon Universal Dovetail Finderscope Bracket 80mm – 240 zł

szukacz Soligor 8x50 – 90 zł

Manfrotto 293 Telephoto Lens Support – 150 zł

wyciąg 2" GSO do Newtona z przekładnią 1:10

wyciąg 2" WO do Newtona

platforma paralaktyczna do Taurusa 16"

Nikon D3100 + Nikkor 18-105 f3.5-5.6 VR + filtr plaryzacyjny Marumi + etui CaseLogic – jak nowy - 1100 zł

Minolta Dynax 9

lampa pierścieniowa macro Minolta

 

ktoś coś ?

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zimowe są przereklamowane. Moja cztery lata temu, w czasie tej śnieżnej zimy pojechała na letniakach do Zieleńca na narty. Po powrocie musiałem znosić jej focha, bo narzekała, że się ślizgała i nie mogła podjechać pod górę, na co ja - przecież pojechałaś i wróciłaś, więc o co ci chodzi? W sumie to do dziś nie wiem... :D

 

@roberciu

Pytania są tendencyjne

 

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zastanawiam, czy ten żółty śnieg do zrobienia bałwanka obiecanego przez Roberciu to już jest, czy dopiero go będzie przybywać w trakcie zlotu. Bawcie się dobrze. Ja siedzę i ryję do egzaminu. Na starość się zachciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram ze sobą na giełdę :
- kamerka Meade DSI Pro 1
- korektor komy Baader RCC
- szukacz 6x30 z montażem
- telekonwerter Carl Zeiss x2 do obiektywów z gwintem M42
- jakieś pierdółki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zlotu pozostały praktycznie tylko dwa dni, chociaż ja z Bodim już jutro wyjeżdżam na miejsce, aby wszystko przygotować na Wasze przybycie.

 

PS. Jeszcze nie widzieliście, ale tak będzie wyglądać koszulka w tym roku. I tutaj bardzo, bardzo mocno, chcę podziękować Panasmarasowi, za rysunek astronauty. Dzięeee ku je :)

Nie wiem jak Wy, ale ja się będę w niej dumnie nosił na zlocie:)

 

tshirt_ix_zzma.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt, że śniegu powinno być pod dostatkiem . Mam plan aby przy ośrodku zrobić trasę do zjeżdżania na dętkach i dupolotach . Które ze sobą zabieram , jak i sprzęt do zrobienia owej trasy :D Wiec jak też macie zajawkę na śnieżne szaleństwo B) to weźcie ze sobą coś do zjeżdżania , może to być nawet duży gruby worek foliowy - w rynnie z sypkiego śniegu powinien dać radę. Do zobaczenia !

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt, że śniegu powinno być pod dostatkiem . Mam plan aby przy ośrodku zrobić trasę do zjeżdżania na dętkach i dupolotach . Które ze sobą zabieram , jak i sprzęt do zrobienia owej trasy :D Wiec jak też macie zajawkę na śnieżne szaleństwo B) to weźcie ze sobą coś do zjeżdżania , może to być nawet duży gruby worek foliowy - w rynnie z sypkiego śniegu powinien dać radę. Do zobaczenia !

 

Rewelka!! Ja się piszę.

 

PS. Kto jeszcze z Was przyjeżdża we środę? Z tego co wiem, to Marcin również do nas dołącza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Hej,

 

Miałem nie pojawić się na zlocie, bo po rozpoczęciu nowej pracy na urlop nie ma szans. Niestety, nie będzie rozpoczęcia nowej pracy, bo potencjalny pracodawca rozmyślił się. Chciałbym pojawić się na zlocie w piątek po południu (bez noclegu, będę spał u rodziny), chętnie zaglądnę też w sobotę.

Czy znajdzie się jeszcze miejsce siedzące na prelekcyjnej widowni i kawałek przestrzeni wieczorem na zewnątrz, by rozstawić się z lornetą?

A gdyby znalazła się jakaś bezdomna koszulka w rozmiarze L, chętnie ją przygarnę (za stosowną opłatą rzecz jasna).

 

Gospodarze, dajcie znać co o tym myślicie.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.