Skocz do zawartości

NGC6888 Crescent


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe... wskaźnik barwy tej wolfa-rayetki (hip 99546) zaledwie -0,01 ale na tle reszty gwiazd wygląda jakby była lekko niebiesko-fioletowa. Dobrze, że taka jasna, jak będzie czyste niebo, spróbuję podpatrzyć jaki ma kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydać kupę kasy na fajny sprzęt i mieć pojechane gwiazdki, to trochę bez sensu.....

No ale to projekt iTelescope... a tam raczej aż tak dużo nie kosztuje wynajem o ile się nie mylę. Poprawcie mnie jeśli się mylę

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTeleskop.org to prywatny projekt kilkunastu astromiłośników. Kliknijcie w link, tam jest nasza stronka i więcej informacji :)

 

 

Wydać kupę kasy na fajny sprzęt i mieć pojechane gwiazdki, to trochę bez sensu.....

 

Trochę nie rozumiem twojej frustracji. Sam wydałeś na sprzęt o wiele więcej niż ja włożyłem w projekt iTeleskop.org, a nie widziałem u ciebie lepszego zdjęcia tego obiektu w takiej skali :)

 

Troszkę zazdrość zżera? :) Dodam, że w ciągu ostatniego tygodnia wykonaliśmy teleskopem 1051 zdjęć o łącznym czasie naświetlania ponad 43 godziny. A jak wygląda u ciebie efektywność wykorzystania sprzętu?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

iTeleskop.org to prywatny projekt kilkunastu astromiłośników. Kliknijcie w link, tam jest nasza stronka i więcej informacji :)

 

Dodam, że w ciągu ostatniego tygodnia wykonaliśmy teleskopem 1051 zdjęć o łącznym czasie naświetlania ponad 43 godziny. A jak wygląda u ciebie efektywność wykorzystania sprzętu?

Czyli mogę rozumieć, że jesteś jednym z właścicieli/założycieli programu?

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTeleskop.org to prywatny projekt kilkunastu astromiłośników. Kliknijcie w link, tam jest nasza stronka i więcej informacji :)

 

 

Świetny projekt!

Gratuluję pomysłu i sukcesu w realizacji.

 

A co do guidingu, używacie guidera, czy montaż jest na tyle dobry, że tego nie wymaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zazdrość zżera? :) Dodam, że w ciągu ostatniego tygodnia wykonaliśmy teleskopem 1051 zdjęć o łącznym czasie naświetlania ponad 43 godziny. A jak wygląda u ciebie efektywność wykorzystania sprzętu?

43h/14osob=3h/os

ja w ciagu 7 dni wykonalem 15x20min=5h jedynie pod astrofoto.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obruszać na Tysona, moim zdaniem ma rację, gdybym sam przyłączył się do tego projektu i otrzymał takie prowadzenie lekko bym się wk..

 

Powiedz jedno Qubanos.

1. Czy zanim dopięliście transakcję wiedzieliście, że decydujecie się na takie prowadzenie?

2. Jeśli tak, to kiedy zachęcaliście tu na forum innych do udziału w projekcie gdzie o tym wspominaliście?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydać kupę kasy na fajny sprzęt i mieć pojechane gwiazdki, to trochę bez sensu.....

Gwiazdy nie są pojechane , ale widać jakiś problem chyba z osiowością - rzeczywiście w lewym górnym rogu widać komę.

 

Gratuluję świetnego obserwatorium i życzę wielu odkryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na zdalnie sterowany teleskop zrodził się podczas naszej wyprawy do CHILE, a zrealizowaliśmy go rok później tj. w styczniu 2016 r. W zasadzie wszyscy uczestnicy wycieczki są teraz użytkownikami iTeleskop.org. Takie przedsięwzięcie przenosi zaangażowanie w astronomię czy astrofoto na wyższy poziom. To zupełnie co innego niż fotografowanie z ogródka, czym zajmuję się od 2006 r. Też jest fajne, ale w Nerpio było od początku tego roku 258 pogodnych nocy :)

 

Co do guidingu: aktualnie nie używamy. Korzystamy z modelu TPoint w TheSkyX i funkcji ProTrack. Paramount ma niestety błąd okresowy i czasem ProTrack nie jest w stanie tego skorygować (zależnie od położenia na niebie). Pracujemy, żeby to poprawić, ale czasem bariera kilku tysięcy km przeszkadza. Niestety potem muszę czytać takie komentarze, jak ten kolegi Taysona - tak jakbym nie miał świadomości niedociągnięć :)

 

 

43h/14osob=3h/os

ja w ciagu 7 dni wykonalem 15x20min=5h jedynie pod astrofoto.

 

Obliczenia na poziomie podstawówki nie mają zastosowania do naszego algorytmu przydzielania czasu :) Jest to dużo bardziej skomplikowane, przede wszystkim czas jest przydzielany proporcjonalnie do wniesionych udziałów i zależnie od długości nocy. Akurat w zeszłym tygodniu "mój" sumaryczny czas wyniósł 8:40 h. "Mój" w cudzysłowie bo i tak każdy użytkownik może korzystać ze zdjęć innych, więc ten czas znacząco rośnie. Robimy nawet wspólne projekty :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obruszać na Tysona, moim zdaniem ma rację, gdybym sam przyłączył się do tego projektu i otrzymał takie prowadzenie lekko bym się wk..

 

Powiedz jedno Qubanos.

1. Czy zanim dopięliście transakcję wiedzieliście, że decydujecie się na takie prowadzenie?

2. Jeśli tak, to kiedy zachęcaliście tu na forum innych do udziału w projekcie gdzie o tym wspominaliście?

1. Nie.

 

No to Hamal całe szczęście, że się nie zdecydowałeś. Bo teraz byłby wielki problem z gościem, który nie dość, że narzeka, to jeszcze nie potrafi pomóc tego naprawić :)

Może i nie ma (jeszcze) spektakularnych efektów i czasem dostajemy pojechane gwiazdy, ale zrealizowaliśmy projekt, o którym krytykanci tacy jak ty mogą pomarzyć. Co więcej, pracujemy z nim od stycznia tego roku. Jestem ciekaw ile osób osiągnęło poziom zen w astrofoto po takim czasie z nowym sprzętem :)

 

Tak się zastanawiam z czego wynikają te negatywne komentarze - czy z zazdrości czy z może z zazdrości :) A może to po prostu frustracja z powodu braku pogody? Jakie to polskie :)

Edytowane przez qbanos
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obruszać na Tysona, moim zdaniem ma rację, gdybym sam przyłączył się do tego projektu i otrzymał takie prowadzenie lekko bym się wk..

 

Powiedz jedno Qubanos.

1. Czy zanim dopięliście transakcję wiedzieliście, że decydujecie się na takie prowadzenie?

2. Jeśli tak, to kiedy zachęcaliście tu na forum innych do udziału w projekcie gdzie o tym wspominaliście?

1. Nie.

Nie mieliście pojęcia, że zestaw ma problemy z prowadzeniem a zachęcaliście innych do udziału w projekcie, który nie wiem czy sobie każdy zdaje sprawę, już na wejściu kosztował niemałe pieniądze, o dalszych periodycznych wydatkach nie wspomnę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieliśmy, że zdecydujemy się na prowadzenie bez korzystania z guidingu. Teleskop po zakupie funkcjonował poprawnie z OAGiem.

Po zmianie kamery wyłączyliśmy guiding z uwagi na szybszą realizację zadań i będziemy pracować nad doprowadzeniem trackingu do odpowiedniego poziomu. Jeśli masz pojęcie o funkcjach TPointa (w co wątpię) to możemy kontynuować dyskusję, w innym przypadku nie ma ona sensu :)

 

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że ja wiem, że sam nie jesteś pocieszony z takiego stanu rzeczy, ale to nie jest zaraz powód, aby na kogoś wsiadać kiedy tylko o tym wspomni.

 

Dasz jedną klatkę 1 do 1 aby zobaczyć jaka jest skala niedokładności ?

 

Nie. Nie widzę w twojej postawie chęci pomocy, tylko krytykanctwo pt. "wtopiliście tyle kasy i macie słabe efekty". Skończyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz.

 

Jeśli masz pojęcie o funkcjach TPointa (w co wątpię) to możemy kontynuować dyskusję, w innym przypadku nie ma ona sensu :)

Kiedy się na czymś nie znam, bo się tym nie zajmuję i w tym nie siedzę więc to naturalne, mówię zawsze tak, posadź mnie przy tym na dwa miesiące i wróć po nich a gwarantuje Ci, że będę w tym od Ciebie lepszy. Brzmi butnie? Sprawdziło się w życiu tyle razy, że pewnie i teraz by tak było, ale czy to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowanie większości postów w takiej dyskusji zatraca ich wiarygodność, nigdy nie wiadomo do jakiej treści odnosił się oponent a jaka widnieje teraz, lepiej napisać kolejny post jeśli robi się uzupełnienie, no chyba, że faktycznie koryguje się wydźwięk wiadomości :) To tak na marginesie.

 

A z ciekawości odnośnie zdjęć na których u Ciebie podoba mi się kolorystyka. Dał byś (mogą być zmniejszone) i', r', g' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy nie przyłączyć się do projektu, ale doszedłem do wniosku, że skoro nie wyszedłem jeszcze z astrofotograficznego przedszkola - nie mógłbym powiedzieć, że jestem autorem zdjęcia. Czułbym się jak technik, który przeprowadził obróbkę powierzonego materiału. Trzymam kciuki za naprawę prowadzenia setup-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam z czego wynikają te negatywne komentarze - czy z zazdrości czy z może z zazdrości :) A może to po prostu frustracja z powodu braku pogody? Jakie to polskie :)

Moim zdaniem te komentarze wynikają z głębokiego zdziwienia, że tak drogi sprzęt ma takie niedociągnięcie. Źle to odbierasz. Nikt tu nie chce źle, a już na pewno nie Hamal.

 

Nie wiedzieliśmy, że zdecydujemy się na prowadzenie bez korzystania z guidingu. Teleskop po zakupie funkcjonował poprawnie z OAGiem.

Po zmianie kamery wyłączyliśmy guiding z uwagi na szybszą realizację zadań i będziemy pracować nad doprowadzeniem trackingu do odpowiedniego poziomu. Jeśli masz pojęcie o funkcjach TPointa (w co wątpię) to możemy kontynuować dyskusję, w innym przypadku nie ma ona sensu :)

No a co za problem "włączać" guiding na czas, gdy jest potrzebny (długie, estetyczne ekspozycje), a wyłączać go do krótkoczasowej fotometrii, czy przeglądów. Skoro TPoint nie daje rady, to trzeba mu pomóc, a nie traktować jak bóstwa, którego nie da się okiełznać, ale jego zastąpienie czymś innym grozi śmiercią.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.