Skocz do zawartości

Prosto z mostu


hadzi3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Mam pewien pomysł który chciałbym aby był naszym wspólnym projektem.


Z uwagi iż żona wraz z dziećmi pojechały do babci na 3 tygodnie to mam trochę czasu i wiele chęci aby rozpocząć naszą wspólną zabawę i remont mojego mieszkania.



Plan jest następujący: tworzymy wizerunek Astropolis naszą pracą.



Chciałbym podjąć współprace z każdym kto zechce chciałbym abyśmy robili animacje z udziałem naszych prac jako ekipa z Astropolis


i spróbowali sił jak studio Astropolis dla Astropolis



Teraz trochę o mnie. Nie wiem jak mnie tu widzicie, ale wiem, że niektórzy z was kojarzą moje zamiłowanie do obrazu.


Na co dzień pracuje jako maszynista offsetowy w drukarni która ma wiele możliwości druku.


Jak do tej pory druk na szkle uważam za jedyny sensowny materiał do druku obrazów, a szczególnie space artu.


gdyby ktoś zechciał służę swoją pomocą i nadzorem od razu zaznaczając, że nic z tego nie mam po prostu kocham obraz, a powiem szczerze, że jako drukarz brakuje mi czegoś niepowtarzalnego co nie jest produktem masowym.


Zainteresowanych kieruje na skrzynkę prywatną.


i


Pamiętajcie to dla nas Wszystkich!


  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest następujący: tworzymy wizerunek Astropolis naszą pracą.

Chciałbym podjąć współprace z każdym kto zechce chciałbym abyśmy robili animacje z udziałem naszych prac jako ekipa z Astropolis

i spróbowali sił jak studio Astropolis dla Astropolis

 

Nie bardzo rozumiem o co konkretnie chodzi :g:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co konkretnie chodzi ?


Głównie o to aby jak najwięcej osób tworzyło coś z pasją wspólnie.


Za cel proponowałbym obrać to forum dlatego, że czuję się tu jak w domu i jest to jedyne astro forum na jakim się udzielam. Jest jeszcze solar voyager, ale tam to zupełnie inna historia.


Jest tu masa astro fotografów grafików itp.


Chciałbym abyśmy wspólnymi siłami pozbierali nasze prace do kupy i stworzyli ciekawą ich prezentację pod szyldem Astropolis


Ze strony technicznej:


Szukam osoby która zna się na montowaniu filmu i która podjęła by się takiego zadania gdyby materiał był gotowy.


Grafików od tekstur którzy współpracowali by z grafikami od animacji


Ogólnie rzecz biorąc tworzyć space art na wysokim reprezentatywnym poziomie jako zespół ASTROPOLIS


Nie przypisuje sobie roli lidera i nie mam zamiaru.


Każdy może w tym uczestniczyć


Ja również będę dzielił się swoją pracą.


A wszystko małymi kroczkami jak w remoncie domu "od ogółu do szczegółu"



Bo jak powiedział taki jeden co pokazał język.



"Lo­gika zap­ro­wadzi cię z pun­ku A do pun­ktu B. Wyob­raźnia zap­ro­wadzi cię wszędzie."



A Ekologowi przypisuje czy tego chce czy nie :D rolę obserwatora i komentatora no i oczywiście space artowca :D


Edytowane przez hadzi3
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy proponujesz wspólną pracę forumowiczów astropolis nad filmami space-artowymi przy założeniu, że publikowane byłby na Astropolis (jakiś nowy dział?) i ...

bez zgody całego zespołu pracującego nad filmem oraz admina lub właściciela ap nie publikowane (też wysyłanie na konkursy) gdzie indziej (szczegóły do dopracowania w ramach mikro-regulaminu)?

Chyba by jeszcze trzeba ustalić kto decyduje w razie różnicy zdań (jakaś nieparzysta grupka opiekunów tego "studia" żeby głosownie nie dawało pata) i zasady przyjmowania i wycofywania tych opiekunów.

Pewnie ostatnie zdanie (w ostatniej kwestii) i tak trzeba by zostawić adminowi i/lub właścicielowi AP.

Pozdrawiam

p.s.

Fakt, że tak enigmatycznie zacząłeś ten wątek trochę mnie niepokoi (sztuka i artyzm ma swoje "luźne" prawa ale tu trzeba też precyzji IMHO)

...

Ja to w te klocki beznadziejny jestem - jakby co - ale Szuu i inni to ho ho

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy proponujesz wspólną pracę forumowiczów astropolis nad filmami space-artowymi przy założeniu, że publikowane byłby na Astropolis (jakiś nowy dział?) i ...

bez zgody całego zespołu pracującego nad filmem oraz admina lub właściciela ap nie publikowane (też wysyłanie na konkursy) gdzie indziej (szczegóły do dopracowania w ramach mikro-regulaminu)?

Chyba by jeszcze trzeba ustalić kto decyduje w razie różnicy zdań (jakaś nieparzysta grupka opiekunów tego "studia" żeby głosownie nie dawało pata) i zasady przyjmowania i wycofywania tych opiekunów.

Pewnie ostatnie zdanie (w ostatniej kwestii) i tak trzeba by zostawić adminowi i/lub właścicielowi AP.

Pozdrawiam

p.s.

Fakt, że tak enigmatycznie zacząłeś ten wątek trochę mnie niepokoi (sztuka i artyzm ma swoje "luźne" prawa ale tu trzeba też precyzji IMHO)

...

Ja to w te klocki beznadziejny jestem - jakby co - ale Szuu i inni to ho ho

Liczyłem na ciebie i się nie zawiodłem

Konkursy? Nawet o tym nie pomyślałem, ale pomysł ekstra.

Ok prosto z mostu.

Zróbmy dobry film o kosmosie z materiału, który wielu z was ma (zdjęcia) i dodajmy do nich głębi prostymi zabiegami graficznymi.

Zróbmy nasze własne portfolio dla Astropolis.

Portfolio w którym każdy kto zechce zaprezentuje siebie i swoje umiejętności.

Nie oczekuję od astro fotografa aby uczył się programów do animacji.

Zrobi to ktoś inny kto poczuje "zajawke" i tak marzy mi się praca nad tym projektem aby ludzie pomagali ludziom.

To jak ?

Lecimy?

Edytowane przez hadzi3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wydaję mi się, ze autor o tym pomyślał. Bo przy tak dużym projekcie bez zgody autorów się nie obejdzie, a nie wspomniał o tym, bo to oczywiste ;)

Imię i nazwisko autora będzie widoczne na zdjęciu. Więc zdjęcie pozostaje jego, a projekt jest niekomercyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to tak nie działa chyba, bo nadal ktoś może nie wyrazić zgody na użycie jego zdjecia, nawet jeśli są jego dane podane.

Zgadzam się w 100%. Podpisanie zdjęcia nie rozwiązuje problemu praw autorskich, a wykorzystanie fotografii bez wiedzy i zgody autora, może być uznane za kradzież własności intelektualnej.

 

Sporadyczny brak polskich znaków - piszę z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do jednego z użytkowników u którego widziałem zainteresowanie animacją 3D czy zechciałby się podjąć pewnego zadania, ale napisze też oficjalnie tutaj. Mam taki pomysł. Na początek myślę, że to nic trudnego. Jeśli jest tu ktoś jeszcze, kto bawi się modelowaniem w 3D np. wnętrz.?

Potrzebna pomoc w zaprojektowaniu sceny z widokiem na okno wewnątrz stacji na orbicie planety. Poniżej tylko przykłady.

 

http://wallpoper.com/images/00/31/13/91/spaceship-window_00311391.png

http://www.torfrick.com/Art/WIP/window.jpg

https://0.s3.envato.com/files/182729278/Window%20Kit%20preview%20Image.jpg

https://urbanfragment.files.wordpress.com/2012/10/grandma-by-chase-stone-chase-sc2.jpg

http://1920x1080hdwallpapers.com/download/spaceship-bedroom-window-planet-art/

 

Dlaczego 3D ?

Cienie i światło to wszystko co miało by być animowane i to byłoby zadanie dla grafika 3D. Ja zająłbym się widokiem za oknem na myśl przychodzi mi mój ulubieniec saturn i jego pierścienie więc tu zaanimowałbym w 2D ujęcie planety, a do tego potrzebowałbym na tło zdjęcia drogi mlecznej i w tym miejscu drzwi otwarte dla każdego. Czas animacji ok 30 sek. myślę, że ok.

 

Poniżej zamieszczam to co zrobiłem kiedyś sam w 2D (okno to przerobione zdjecie starego telewizora).

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hadzi3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępniam pierścienie saturna które od podstaw sam zrobiłem. Bez tekstury i kolorów. Kto chce niech się tym bawi ;) dzielę się tym.

 

Plik PNG. rozdzielczość 15000px na 15000px 225Mpx

https://www.dropbox.com/s/sihno1eiwofunit/pierscienie.png?dl=0

 

UWAGA! Słabsze komputery mogą się przestraszyć ;)

 

r_org.jpgr_zoom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na Twoim oprogramowaniu do animacji ale myślę że w wersji wektorowej te pierścienie miałyby najwyżej kilkadziesiąt Kb a nie kilkaset Mb. Może to da się to zrobić prościej ?

 

ps. Czemu justujesz tekst na środek , to źle się czyta. Jak odezwę na plakacie do narodu. :icon_eek:

 

ps2.Jeśli znajdziesz jakieś pasujące do Twojej koncepcji moje astofotki na forum lub FB to masz moją zgodę na korzystanie w swojej produkcji. :) w razie czego wyślę większą rozdzielczość.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.