Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Filmy sci-fi 2017

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4159 postów

Pozwolę sobie założyć temat z filmami, które mają wyjść w przyszłym roku.

Na tę ekranizację czekam chyba najbardziej. Mam nadzieję, że tego nie zepsują:

+7
Post rekomendują: ekolog, robi, Piotr4d, Andrzej78, DominikRD, Ura, Jacek160,

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4mm, SWA58 9mm, LVW 13mm, SWAN 20mm, Meade 5000 HD-60 25mm, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Tabela Wimmera v3.1Obserwacje miejskie | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

Piotr4d

Piotr4d

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1144 postów

Dwadzieścia razy Scarlet w 131 sekundach, to prawie kino jednego aktora ;)

A tak na serio, to oryginalna manga była genialna, w trailerze niektóre sceny wyglądają jak kalka z tej kultowej produkcji. Z jednej strony mam nadzieje, że w filmie zobaczę wiele elementów pierwowzoru, przede wszystkim klimat, ale z drugiej mam też chrapkę nowe rozdanie na innowację.

Poczekamy zobaczymy. 

0

SW - 100/900ED, 80/600ED, HEQ5 mod. Celestron 15x70, ATiK 314L+, ASI 224MC, QHY5. Walizka akcesoriów. 

Wszystkie kolory są sobie równe, ale niektóre są równiejsze... 

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • 4159 postów

Cóż, pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy dla mnie, jako fana GITS, to to, że oryginalna Motoko używając "niewidzialności" musiała działać w "stroju Ewy" (raczej cyber-Ewy) :D Tymczasem pani Johansson ma obcisły kombinezonik. No ale nie ma się co dziwić. Pewnie nie chciała pokazać wdzięków :) A szkoda ;)

+1
Post rekomendują: ax,

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4mm, SWA58 9mm, LVW 13mm, SWAN 20mm, Meade 5000 HD-60 25mm, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Tabela Wimmera v3.1Obserwacje miejskie | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

Piotr4d

Piotr4d

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • 1144 postów

Mogli ja jakoś bardziej "sympatycznie" wy renderować. 

Zwróciłeś uwagę na muzykę, chodzi mi o kawałek Depeche Mode  "Enjoy the Silence" ciekawe czy będzie tego więcej . 

0

SW - 100/900ED, 80/600ED, HEQ5 mod. Celestron 15x70, ATiK 314L+, ASI 224MC, QHY5. Walizka akcesoriów. 

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Mam nadzieję, że tego nie z...epsują. Mam nadzieję też, że Scarlett da radę. Odkąd czytałem mangę i oglądałem anime, jakoś zawsze widziałem Millę Jovovich w roli Motoko.

A propo Milli - w 2017 zakończy się wreszcie tasiemiec pt. Resident Evil.

Na co jeszcze czekam?

• The Dark Tower na podstawie prozy Stephena Kinga czyli Sigurd Roland przemierza postapokaliptyczny świat w poszukiwaniu tajemniczego kopca tajemniczej mrocznej wieży...Trochę nie pasuje mi w głównej roli Idris Elba. Lubię go i nie jestem rasistą, ale czarnoskóry aktor w roli Rolanda nijak nie pasuje. Kto czytał książkę ten skojarzy dlaczego ;)
  • Z komiksowych adaptacji mamy Guardians of the Galaxy 2 (to będzie po prostu dobre), nowy Spiderman (już w wykonaniu ekipy Disney-Marvel), Thor Ragnarok co do którego mam spore obawy i Wonder Woman czyli uniwersum Warner Bros - DC spróbuje wyjść z kilkukilometrowej warstwy mułu i mroku oraz Justice League, które będzie dla tegoż uniwersum "być albo nie być". Aha, jeszcze Logan. Hugh Jackman żegna się z rolą Wolverine'a. Historia komiksowa ("Old Man Logan"), na której ma być oparty jest świetna ale poprzednie solowe występy Rosomaka na dużym ekranie nie były najlepsze (chociaż był progres).
  • Jestem ciekaw rosyjskiej wizji kina superbohaterskiego w Guardians :)
  • Power Rangers zobaczę z sentymentu i ciekawości jak to zostanie wykonane z możliwościami roku 2017 i nieco większym budżetem.
  • Kolejne Transformers obejrzę, jak będę miał ochotę na 2 godziny wyłączyć mózg i zobaczyć trochę nieźle zrealizowanych wybuchów.
  • Wojna o Planetę Małp - kiedyś pisałem, że raczej nie ruszę czegokolwiek z "planetą małp" w tytule i jakiś czas później nadrobiłem wszystko :)
  • Obcy: Przymierze - to będzie chwila prawdy. Prometeusz tyłka nie urwał (choć zły nie był). Zobaczymy jak to się zepnie.
  • Gwiezdne Wojny numer osiem. Do tej pory nie widziałem Przebudzenia Mocy i jakoś nie mam ciśnienia. Kiedyś się jarałem.
  • Zerknę też co tam Luc Besson ciekawego wymyślił, a raczej jak dał radę z dobrą komiksową historią w Valerian and the City of a Thousand Planets, trailer nie nastraja optymistycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=yIc0NqjOPgc

+1
Post rekomendują: wimmer,

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

TomPL

TomPL

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 22 postów

Łomatko, same komiksy i fantazy - nie ma w planie jakiegoś porządnego filmu si-fi?

+3
Post rekomendują: Darek_B, sp3uca, Hans,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Oprócz tego, z bardziej znanych tytułów to ma być nowy Blade Runner, jakiś remake Stargate, oraz nowe spojrzenie na słynny Cube z 1997 roku czyli Cubed, o którym dziwnie cicho...

0

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 822 postów

Czarny aktor za Rolanda  ???!!!  To jakaś kpina !!  Kto wpadł na taki kretyński pomysł ??

Ja czekam na ekranizację "Hyperiona"    http://arstechnica.c...n-event-series/

Użytkownik Nowok76 edytował ten post 15 listopad 2016 - 11:00

0

Piotr4d

Piotr4d

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • 1144 postów

Luc Besson znowu w akcji. Pomimo całej jakby "kiczowatości" jego filmów zawsze z niecierpliwością czekam na jego nowe dzieło. 

Hyperiona, to książka nadająca się co najmniej na filmową  trylogię. 

0

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3381 postów

Hyperiona czytałem po ang i jak zabrałem się za wersje PL (chciałem zobaczyć jak tłumaczenie) i zobaczyłem słowo Chyżwar (The Shrike)... to odpuściłem :-)

ale ekranizację obejrzę :-)

0

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Nowok76

Nowok76

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 822 postów

Hyperiona czytałem po ang i jak zabrałem się za wersje PL (chciałem zobaczyć jak tłumaczenie) i zobaczyłem słowo Chyżwar (The Shrike)... to odpuściłem :-)

ale ekranizację obejrzę :-)

W 100% się zgadzam :-)

0

Darek_B

Darek_B

R M198

• Moderator
  • 4988 postów

jakiś remake Stargate,

Ja Ci dam jakiś :sterb003:.

Masz jakieś źródło tej najlepszej dla mnie wiadomości SF w tym roku ? :brawo: :notworthy: 

0

Pozdrawiam Darek Bobak

galerie:

Astrowyprawy - moje galerie w Astropolis

1 zlot :Jodłów 2003 

fotki w google earth 

galeria : kosmos i góry

sprzęt;

FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX , 5D mkII ,astrotrack,

astrokarol

astrokarol

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 670 postów

Ja Ci dam jakiś :sterb003:.

Masz jakieś źródło tej najlepszej dla mnie wiadomości SF w tym roku ? :brawo: :notworthy:

Wydaje mi się (pamięć mam słabą), że remake rzadko jest dobry ...

0

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Żeby podkręcić info dodam, że tym razem ma to być trylogia, pod wodzą Rolanda Emmericha  ;)

http://movieweb.com/...argate-trilogy/

http://movieweb.com/...ot-dean-devlin/

http://www.cinemable...rect-43231.html

+1
Post rekomendują: Darek_B,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów