Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Filmy sci-fi 2017

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6187 postów

Darek, złe wieści :( Wygląda na to, że producent boi się powstania takiego gniota jak nowy Dzień Niepodległości...

http://collider.com/...boot-cancelled/

http://www.gateworld...s-fallen-apart/

http://www.blastr.co...ing-dean-devlin

0

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

Darek_B

Darek_B

R M198

• Moderator
  • 4988 postów

Tak czytałem, w sumie dobrze bo chcieli zresetować czyli wywalić w kosmos całkiem niezłą serię SG1, Atlantis i Universe.

0

Pozdrawiam Darek Bobak

galerie:

Astrowyprawy - moje galerie w Astropolis

1 zlot :Jodłów 2003 

fotki w google earth 

galeria : kosmos i góry

sprzęt;

FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX , 5D mkII ,astrotrack,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

W Ameryce rozgrywany jest Super Bowl więc jak co roku trochę trailerów przy tej okazji się pojawiło  :)

0

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6187 postów

Nówka sztuka zapowiedź Ghost in the Shell, mnóstwo nowych scen:

Chyba pierwszy raz w życiu miałem sytuację, że włączam filmik na youtube, ale wcześniej jest reklama, która jest tym samym filmikiem :D

gits.jpg

+1
Post rekomendują: wimmer,

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • 4159 postów

Mam duże obawy, patrząc na "dorobek" artystyczny reżysera. Mam duże obawy, że spartolą "Ghost In the Shell" i z tytułu zniknie "Duch" i zostanie tylko "Pancerz" :(
Jeśli spartolą ikonę, kult wręcz, to nigdy więcej nie uwierzę już w Hollywood. Dlaczego takiego ważnego filmu nie reżyseruje któryś z doświadczonych reżyserów, ze swoją charakterystyczną wizją świata, np. Scott, Nolan, czy Fincher? (Cameron, wiadomo, zajęty Avatarami).
Jeśli producentów nie było stać na któregoś z drogich reżyserów, to mam solidną obawę, że film będzie oszczędny w formie...

*edit* Muzyka z pewnością nie będzie spartolona, bo tworzy ją mistrz: Clint Mansell

Użytkownik wimmer edytował ten post 14 luty 2017 - 08:34

0

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4mm, SWA58 9mm, LVW 13mm, SWAN 20mm, Meade 5000 HD-60 25mm, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Tabela Wimmera v3.1Obserwacje miejskie | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

wimmer

wimmer

Gość od tabeli

• Społeczność Astropolis
  • 4159 postów

No i jestem po seansie kinowym Ghost In the Shell.
Uczucia mam mieszane, ale z przewagą na plus. Nie zawiodłem się, ale i dupy mi też nie urwało. Tak jak przypuszczałem, dorobek reżysera prawdopodobnie nie pozwolił mu zaprezentować swojej własnej wizji, a w zamian reżyser, zdaje się, że starał się tego po prostu nie zepsuć. Zatem dostajemy prawie całkowite odwzorowanie kultowego anime w hollywoodzkim filmie. Wiele scen jest wręcz przepisanych 1:1. Również wiele charakterystycznych ujęć z góry, z dołu, z wysokiej perspektywy. Wiele rzeczy jest identycznych. I to się dobrze ogląda, z takim uczuciem "łał, to wygląda tak, jak w oryginale", ale z drugiej strony można odczuć "to już było, to jest wręcz przepisane".

Film mnie nie zachwycił, takie odnoszę wrażenie, dlatego, że dobrze znam wersję animowaną i oglądałem to z uczuciem, że ja to już dobrze znam, że to po prostu adaptacja na "taśmę" filmową i niewiele więcej. Odnoszę wrażenie, że ktoś kto nie lubi anime i nigdy nie obejrzał, może teraz obejrzeć filmową adaptację i poczuć klimat, i w zasadzie dużo nie straci.

Napisałem, że niemal prawie całkowite odwzorowanie, ponieważ film miesza trochę pierwszą część GITSa z drugą ("Innocence").
Obraz świata na duży plus. Ładnie to było zrobione. Przepych reklam i jaskrawych kolorów z brudem i chaosem w uliczkach. Świetne ulepszenia cybernetyczne i bardzo ciekawe kreacje cyborgów.

Scarlett Johansson podobała mi się w roli Major. Przypominała ją. Bardzo fajnie wczuła się w tę rolę - istoty, która jest zbiorem przeciwieństw i ma duży problem z określeniem zarówno swojej prawdziwej tożsamości jak i tożsamości płciowej. Ta kreacja była moim zdaniem bardzo ciekawa. Piękna kobieta z zewnątrz, która ową kobietą nijak się nie czuje. Ładne ciało, które porusza w bardzo nieładny i niekobiecy sposób: szeroki chód, długie machanie rękami, zgarbienie - jakby to co w środku było niekompatybilne z tym co nosi na zewnątrz.

Natomiast Batou wydawał mi się trochę groteskowy. Owszem on był specyficzny w oryginale, ale moim zdaniem aktor w filmie był źle dobrany. Tak jakby wygląd aktora dopasowali do roli (głównie specyficzną fryzurę i kolor włosów), zamiast dopasować aktora do istniejącej już postaci (na etapie castingu).

Z chęcią obejrzę jeszcze raz. Daję 7/10 

Użytkownik wimmer edytował ten post 02 kwiecień 2017 - 20:25

+1
Post rekomendują: Ura,

SCT 5'' SLT GoTo, Sp-Wa 7.4mm, SWA58 9mm, LVW 13mm, SWAN 20mm, Meade 5000 HD-60 25mm, Ultima 35 (rare;), barlow 2x, Baader Moon&SkyGlow, UHC-S i kolorowe
Tabela Wimmera v3.1Obserwacje miejskie | Szkice astronomiczne | Szkicowy katalog Messiera |
www.astro-art.com.pl

Leris85

Leris85

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 11 postów

Przyjemnie popatrzeć na Scarlett :-)

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników