Skocz do zawartości

Newton 6" f/5


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Sprzedam teleskop Newtona 6" f/5. Kupilem go niedawno na forum obok z myślą o przerobieniu na astrograf, ale po podsumowaniu kosztów przeróbki doszedłem do wniosku, że nie warto :) Stan bdb. W komplecie to co widać na zdjęciu. Cena 650zł + koszt przesyłki.

 

Pozdrawiam

Paweł

IMG_1377.JPG

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A między innymi dlatego, że 'astrograf' to nie jest po prostu jakakolwiek tuba z jakąkolwiek kamerką...:)

Powieś na tym wyciągu moto focuser, kamerę FF z kołem filtrowym i korektorem i zobaczymy czy dalej będzie Ci to 'do astrofoto wstarczało'...:)

A osoba która to sprzedaje zjadła zęby na astrofoto :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wtryniam, ale chyba niedokładnie czytacie.

 

TUR nie sprzedaje astrografu, tylko tubę, którą kupił "z myślą o przerobieniu na astrograf".

Moto focusera nie wiesza się NA wyciągu ale OBOK, więc go tym nie obciążasz.

A jak ktoś planuje focić kamerą FF i patrzy na tego newtona, to chyba łączy komponenty o dość różnej, delikatnie mówiąc, klasie.

 

Ten wyciąg w tej tubie spokojnie uniesie lekką kamerę OSC bez koła filtrowego, u mnie bezproblemowo współpracował z QHY8L. Myślę, że dałby też radę z lekką lustrzanką.

Co do uciekania kolimacji, nie zauważyłem tego problemu podczas focenia, ale przyznaję że moja tuba jest wręgowana, co może mieć wpływ. To info jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki, moja uwaga miała właśnie na celu zaznaczenie że nie jest to astrograf w ogólnym rozumieniu :)

A w szczególnym również nie...:) - fajna tubka na początek, z którą można zacząć ale zrobienie z tego konkretnego astrografu, zasługującego na to określenie, jest średnio opłacalne - co zauważył Tur w swoim ogłoszeniu :) Stwierdzenia kolegi Krzysztofa iz 'do astrofoto wystarcza' jest wogóle kuriozalne wg mnie :) No bo skoro 'wystarcza do astrofoto' tzn do czego nie wystarcza?? Do wizuala ???:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z tym co do czego wystarcza to jest pojecie wzgledne. Znam ludzi ktorzy ta tuba focili bez modyfikacji i wyniki byly przyzwoite.

Sam mam tego newtona po modyfikacjach (wregi, diafragma, wyciag, wyczernienie LW, za chwile grzalka LW) i nie wstydzilbym sie go nazwac astrografem. ASA to to oczywiscie nie jest ale daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z tym co do czego wystarcza to jest pojecie wzgledne. Znam ludzi ktorzy ta tuba focili bez modyfikacji i wyniki byly przyzwoite.

Sam mam tego newtona po modyfikacjach (wregi, diafragma, wyciag, wyczernienie LW, za chwile grzalka LW) i nie wstydzilbym sie go nazwac astrografem. ASA to to oczywiscie nie jest ale daje rade.

Ja mam taki sam i na bank jest lepszy od ASA heretyku :) ( a już na bank tańszy). ten sprzęt to moja ASA na długie lata.

@dziki Możesz podesłać na PW wszystkie modyfikacje tej tuby jakie zrobiłeś ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.