Skocz do zawartości

Okolice Cefeusza


TomekDw

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem okolice cefeusza. Chciałem powyciągać jakieś mgławice, ale okropnie ciężko mi idzie ten materiał, w zasadzie co podejście to gorzej. Mgławice jakieś takie pomarańczowe wychodzą. Nawet próbowałem z excalibratorem i nie wyszło. Szerokie kadry najbardziej lubię, ale obrabiać je jest ciężko. I w sieci ciężko znaleźć materiał do obróbki szerokich kadrów(w sumie nie znalazłem). Na razie pokazuję co mam, może to poprawię.

 

~ 4H w klatkach po 2min. Canon 450d mod 50mm F3.5.

cefeusz no calibratconv.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

można stack z DSS? z wyłączonymi wszelkimi manipulacjami kanałami RGB. Sigma clipping, ADH interpolation, set black point to 0 wyłączone. i koniecznie w 32bit FITS. męcze czasem podobny materiał, i chyba mozna te gwiazdki ulepszyć, i chyba wiem jak. Jak wyjdzie to opisze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem maskę w Pixinsight LE: extract luminance -->minmax filter[dilation, 3pix, circular kernel]-->invert. I to jako maska w 2-3 krokach za każdym razem nowa maska. Potem Fitswork wyrównanie gradientu manualne i automatyczne dla mgławic + odszumienie wavelet. potem jeszcze troche Pixa i w photoshopie troche spróbowałem pociągnąć mgławice i ciemne mgławice. Fajnie to wyszło tam gdzie są mega ostre gwiazdki, tam gdzie nie są to nie wiem jak sobie poradzic. Zmniejszania zadnego nie stosowałem. Ponoć można regulować położenie płaszczyzny sensora, może to by cos pomogło z tym jednym rogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem maskę w Pixinsight LE: extract luminance -->minmax filter[dilation, 3pix, circular kernel]-->invert. I to jako maska w 2-3 krokach za każdym razem nowa maska. Potem Fitswork wyrównanie gradientu manualne i automatyczne dla mgławic + odszumienie wavelet. potem jeszcze troche Pixa i w photoshopie troche spróbowałem pociągnąć mgławice i ciemne mgławice. Fajnie to wyszło tam gdzie są mega ostre gwiazdki, tam gdzie nie są to nie wiem jak sobie poradzic. Zmniejszania zadnego nie stosowałem. Ponoć można regulować położenie płaszczyzny sensora, może to by cos pomogło z tym jednym rogiem.

 

 

Róg może zależeć też od obiektywu przecież nie przymknąłem go za bardzo. Mówisz, że nie zmniejszałeś no to fajnie ci wyszło, ja nie potrafię zrobić tak dobrej maski na gwiazdy. A pixa nie używam hmm , może powinienem zacząć, ale jakoś nie przekonuje mnie ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.