Skocz do zawartości

Bolid 22.11.2016 o 21:55


M.K.

Rekomendowane odpowiedzi

Około 9 lat temu w Dąbrowie Tarnowskiej widziałem bolid który zostawił pręgę na niebie grubości palca, rozświetlił całe niebo. Po błysku zaraz nastąpił wybuch tak głośny, że wszystkie zwierzęta w okolicy zaczęły wydawać przeraźliwe dźwięki :). Oglądałem to zjawisko z 4 kolegami i nikt nie wiedział co się dzieje. Być może kiedyś wyruszę na poszukiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Potwierdzam, widziałem tą wyjątkową petardę - z Radzymina (dość ciemne niebo). Akurat spieszyłem na... obserwacje astronomiczne. Leciał prawie pionowo w dół, przez konstelację Ryb, przez ponad sekundę i niestety - schował się za dachem, więc dopiero na tym pięknym filmiku M.K. widzę finał! Dzięki za to!

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę swoją relację z forum obok - również widzieliśmy go z chłopakami na obserwacjach w okolicach Miechowa. Miałem ten niefart, że akurat stałem tyłem i zamiast się obrócić to zacząłem padać na ziemię :( koledzy się tak wydarli, a okolica tak rozświetliła, że pierwsze co mi przyszło do głowy to jakiś Dzień Sądu xD jak już spojrzałem za siebie, to widziałem samą końcówkę i świetlisty ślad, ale mimo to mocne przeżycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny, szkoda ze 5min wczesniej poszedlem na kolacje....wwrryyyy!

Mi sie zawsze marzy, ze widzac taki bolid slysze huk, biegne i znajduje krater :-)

Myślę, że bolidem z 31 października 2015 roku wyczerpałem wszystkie szanse zobaczenia czegoś podobnego po raz kolejny :) Jeśli tutaj mówi się o -8 mag, to co dopiero wtedy, gdy ubiegłoroczny osiągnął -15 mag :D
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ! Zupełnie przez przypadek, akurat szedłem schować auto do garażu, byłem na zewnątrz dosłownie 3 minuty, ale akurat to były te 3 minuty. Był piękny, leciał z północnych części Byka wzdłuż prawego boku Oriona na południe-południowy wschód. Jasność oceniłem może trochę mniej niż -8 mag, ale z zaświetlonego miasta może wydawał się ciemniejszy. Najpiękniejsze były jednak KOLORY ! Czerwony, pomarańczowy i w pewnym momencie rozbłysł również na zielono. Wspaniały widok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bolidem z 31 października 2015 roku wyczerpałem wszystkie szanse zobaczenia czegoś podobnego po raz kolejny :) Jeśli tutaj mówi się o -8 mag, to co dopiero wtedy, gdy ubiegłoroczny osiągnął -15 mag :D

Tez go widzialem, ale po nim jeszcze wiele- choc zaden taaaki i w dodatku na najciemniejszym niebie bez zakluceñ. A slad po nim rownie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.