Skocz do zawartości

Serce z canona.


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przy okazji prośbę.

Ma ktoś jakis link do tutka jak korzystać ze star masek? Nie , żebym był leniwy i czekał na gotowce , ale mimo szukania nie znalazłem w necie opisu. Próbowałem wiele razy ze star maski korzystać przy wyciąganiu i do niczego sensownego nie udało mi sie dojść. Używam DSS , Fitsworka i Pix LE

Np w Pix LE.

Wykonaj kopię obrazu. Skopiowany obraz odwróć chyba CTR+I - będzie wyglądał jak negatyw - gwiazdy mają być czarne. A to co na masce czarne nie ulega zmianom. Można pobawić się krzywymi lub poziomami żeby wzmocnić efekt. Ustaw na skopiowanym obrazie identyfikator np: STAR_M1. Do podstawowego obrazu zastosuj powyższą maskę. Wyciągnij to co siedzi w tle. Tyle.

 

Można się bawić maską. Dla maski STAR_M1 robimy kopię obrazu STAR_M2. Zamaskować STAR_M1 maską STAR_M2 i kręcić filtrami - zależy jaką maskę chce się uzyskać. Uzyskaną maskę STAR_M1 implementujemy do głównego obrazu.

 

W PS jest to dużo łatwiejsze i szybsze.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np w Pix LE.

Wykonaj kopię obrazu. Skopiowany obraz odwróć chyba CTR+I - będzie wyglądał jak negatyw - gwiazdy mają być czarne. A to co na masce czarne nie ulega zmianom. Można pobawić się krzywymi lub poziomami żeby wzmocnić efekt. Ustaw na skopiowanym obrazie identyfikator np: STAR_M1. Do podstawowego obrazu zastosuj powyższą maskę. Wyciągnij to co siedzi w tle. Tyle.

 

Można się bawić maską. Dla maski STAR_M1 robimy kopię obrazu STAR_M2. Zamaskować STAR_M1 maską STAR_M2 i kręcić filtrami - zależy jaką maskę chce się uzyskać. Uzyskaną maskę STAR_M1 implementujemy do głównego obrazu.

 

W PS jest to dużo łatwiejsze i szybsze.

Dzięki. Ja próbowałem w ten sposób robić . Próbowałem też wykorzystywać star mask z DSS. Problem w tym ,że wychodzą mi przy mocniejszym wyciągnięciu takie sztucznie wyglądające ciemne obwódki przy gwiazdkach . Cos jeszcze muszę źle robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.