Skocz do zawartości

Serial MARS w National Geographic


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

National Geographic zapowiedział na listopad 6-odcinkową serię "MARS" o planowanej załogowej misji na Czerwoną Planetę :)

Przypominam, bo pierwszy odcinek już w najbliższą niedzielę :) Sam zapomniałbym ale czasem reklamy na youtube do czegoś się przydają :) Przy okazji ostatnia, sporych rozmiarów zapowiedź :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=CNkcgUuubIE

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jak oglądam coś w TV i jest scena z rozgwieżdżonym niebem, staram się dostrzec czy jest ono realistyczne pod względem układów gwiazd. W najnowszym odcinku Marsa mamy scenę gdzie młode siostry Seung podziwiają niebo w planetarium, a tam Droga Mleczna przebiega południowymi rejonami Wielkiej Niedźwiedzicy a centrum naszej galaktyki znajduje się w Psach Gończych ;)

 

mars.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale liczyłem na to, że scenariusz będzie bardziej oparty na podstawach naukowych.

W czasie rzeczywistej misji mogłoby stać się million sytuacji, które dodałby całości dramatyzmu.

Ale scenarzyści wybrali jakieś kompletnie "z d#py" - wliczając dowódcę, który zachowuje się jakby miał nieleczoną depresję.

No i mój hit: łazik z 5cio czy 6cio osobową załogą będzie przeciążony o 2 tony - po czym psuje się po 50km jazdy z prędkością 15km/h...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czego na pewno brakuje, to klimatu pionierskiej wyprawy. W ogóle tego nie czuję. Jakby pojechali na wieś - na obóz harcerski. Zero klimatu :(

Dużo lepsze wg mnie są te poboczne odcinki emitowane na stronie. Widzieliście? Trochę Kontakt Sagana przypomina pierwszy z nich.

 


Mówię o serii Before Mars:
http://channel.nationalgeographic.com/mars/videos/before-mars/

Nie wiem, czy jest w PL, a zdecydowanie warto obejrzeć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój hit: łazik z 5cio czy 6cio osobową załogą będzie przeciążony o 2 tony - po czym psuje się po 50km jazdy z prędkością 15km/h...

Też mi te tony nie pasowały, ale tłumaczę sobie to tak, że pewnie sprzęt tych dodatkowych osób tyle ważył. W tej odległości i prędkości jest coś nie cacy?

 

Powiem tak - ja z otwartymi ramionami przygarniam każdy film o tematyce tego typu (wyprawa kosmiczna). To dlatego, że bardzo mnie ten temat "pociąga" w filmie, a z drugiej strony jak na lekarstwo takich filmów. Widziałem chyba wszystkie filmy o wyprawie na Marsa lub gdzieś indziej poza Ziemię (przynajmniej nie mogę nic więcej znaleźć :) ), czy te najlepsze, czy najgorsze. Dobrze, że powstał każdy z tych filmów, choć oczywiście najlepiej by było, gdyby każdy był super i genialny. Ten tu, o którym dyskutujemy oceniam dość dobrze. I dobrze, że promuje on firmę Muska - niech się ludzie dowiedzą, że jest taki ktoś, kto patrzy nie na swój nos, tylko gdzieś dalej w przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację Adam - bardzo fajny jest ten odcinek o historii sióstr.

 

Apropos misji marsjańskiej, to fajny jest "The mars underground"

Zubrin to odjechany Gość, ale łebski i widać wierzy w to co mówi i robi, a Jego "Czas Marsa" przeczytałem chyba z 10 razy :P

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem rozczarowany tym serialem, spodziewałem się dramatu na miare Apollo 13, charyzmatycznego dowódcy na miare Nila Armstronga (

) pionierstwa i klimatu wyprawy jak podczas misji Apollo 11. Rozumiem ,że to ma być serial dla gawiedzi ale moim zdaniem jest zbyt lekki i brakuje w nim naukowego bełkotu , inżyniera indywidualisty i bardziej naukowego wygladu staku i bazy dla mnie to wszystko wyglada jak wnętrze nowego modelu Tesli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam, aby wyrobić sobie raczej opinię, a nie zdobyć wiedzę.

Ale - wielkie ALE.

Spodziewałem się podejścia bardziej naukowego. A tutaj typowa sieka dla średnio wprawnego widza, który nie wie co to Mars, a zaskoczeniem może być, że trzecia planeta od Słońca to Ziemia :-). Próba fabularyzacji i nieustanne powtarzanie co się wydarzyło poprzednio - tak jakby oglądający nie pamiętał co było kilka minut wcześniej.

Takie czasy. Miłego odbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pioruny na Marsie? Burza piaskowa na widoczność 0m? Wiatr taki, że zdmuchuje pojazdy? Burza ustępuje w kilka sekund bez ostrzeżenia podczas, gdy mają pełny monitoring pogody z satelitów? No i wreszcie, jasne, przylecieli i akurat trafiła się burza... Co ile lat one się zdarzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.