Skocz do zawartości

IC1848 - odgrzewanie kotleta


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie to wyglada, zwlaszcza kontrast niebiesko-pomaranczowy (Bellatrix - przepraszam za uproszczone nazewnictwo kolorow :emotion-5:)

W HST nie ma co odnosic sie do koloru gwiazd, zgodnosci badz nie z typem widmowym. Czy masz jednak wytlumaczenie dlaczego w lewej gornej cwierci fotki, gwiazdy prawie nie maja fioletowego zafarbu a w centrum i pozostalych cwiartkach a i owszem i to mocno? W czym obrabiasz? intuicja podpowiada, ze to PS.

Edytowane przez Vaud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Mi się podoba w 2012 strzelałem Rozetę właśnie w podobnych kolorach:

Wspaniałe.... takie przestrzenne....

Takie fotki cieszą oczy, szczególnie gdy na niebie chmury, pewnie bez szans na poprawę do stycznia.

Jakim setupem to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzędziel napisał:

Wspaniałe.... takie przestrzenne....

Takie fotki cieszą oczy, szczególnie gdy na niebie chmury, pewnie bez szans na poprawę do stycznia.

Jakim setupem to robiłeś?

To maassaakra z tą pogodą od ponad dwóch miesięcy nie mogę skończyć IC405 i tylko tego zdjęcia bo o następnych nawet nie marzę.

Mam dopracowany fajny zestaw i przetestowane w 100% zdalnie działające obserwatorium więc zaczynam się rozglądać za obserwatorium w Hiszpanii - klamka zapadła !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

To maassaakra z tą pogodą od ponad dwóch miesięcy nie mogę skończyć IC405 i tylko tego zdjęcia bo o następnych nawet nie marzę.

Mam dopracowany fajny zestaw i przetestowane w 100% zdalnie działające obserwatorium więc zaczynam się rozglądać za obserwatorium w Hiszpanii - klamka zapadła !!!

W Nerpio w październiku padł rekord miesieczny - 316 godzin obserwacyjnych z otwartym dachem :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kotlet mazurski z zeszłego roku.

Wessel słusznie mi zwrócił uwagę na centra galaktyk a szczególnie na M32.

Wersja wcześniejsza.

M31_1080.jpg.ac553f2c7e14cdb53323494e41af3ca0.jpg

wersja dzisiejsza. Nie szalałem z kolorami bardziej się skupiłem na centrach galaktyk i wielkości gwiazdek.

M31_50.thumb.jpg.263fe681be637e8e6989f1577d8e15dc.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Łukasz podrzucił temat z Siril. Zrobiłem pełną kalibrację na materiale LRGB 130+30+30+30 w klatkach 2min. ASI1600 mmc  TS 65q. Nie boję się pokazać w pełnej skali :) Do poprawy kolor na gwiazdach bo wyszły rozjazdy. Muszę się w tym temacie podszkolić.

 

M31_LRGB_Siril.jpg

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.