Skocz do zawartości

Gdzie najtaniej? - Porównanie cen popularnych teleskopów


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek jak znasz jakichś to podrzuć linka :)

A sprawdziłem sobie ofertę jedynego polskiego producenta jakiego znam, proszę bardzo ;)

http://www.uniwersal.eu/?p=p_104&sName=teleskopy-uniwersal

Prosisz masz.

 

http://beweja.wixsite.com/clip-studio

 

http://www.teleskopytaurus.pl/

 

Jest jeszcze Astrofaktoria Pablito

 

Ktoś niedawno proponował blanki własnej produkcji.

 

Więc nie jest tak źle choć łatwiej o dostęp do dobrego sprzętu pewnie będzie w kategorii średnich i większych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym na przywoływanie cen z witryn internetowych. Wiele sklepów nie aktualizuje cen (bo nie ma jak, ręcznie się nie da, a branża astro nie ma narzędzi integrujących importerów z detalistami), a to oznacza, że możesz widzieć niską cenę, ale jak będziesz chciał kupić, to cena zostanie podana "aktualna". To zjawisko niestety drastycznie wypaczy takie zestawienie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysłać wiadomość do sklepu czy cena widoczna na stronie jest aktualna. W kilku przypadkach ceny ze sklepów FZ i AK odbiegają znacząco od reszty z zestawienia więc mogą być nieaktualne. Z drugiej jednak strony robiłem FZ zakupy i nie miałem problemów z ponoszeniem cen.

 

Poprawny link który dodał Tomek_P wygląda następująco:

http://beweja.wixsite.com/clip-studio

BTW polecam tego producenta teleskopów :P

 

 

Edytowane przez jakub880
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link cos nie dziala.

 

Dwa pozostale jak najbardziej znam i słyszałem same pozytywne opinie, ale obawiam sie ze nie wpasowuja sie ani w kaliber sprzetu w tym porownaniu ani w zalozenie dostepnosci.

 

Już działa, dzięki jakub.

 

Tu właśnie bym się zastanawiał. Jakiś czas temu dałem ogłoszenie o chęci kupna teleskopu, dostałem kilka ofert, na 10 calowy udało mi się zejść z ceną na 1300 z moim transportem. Ostatecznie jednak właśnie Pablito zaoferował mi zestaw do samodzielnego złożenia z lustrem 320mm ( który już sobie bardzo cenię ), całość wyniosła mnie ok 1800. Zdaje sobie sprawę że to była "promocja" ale mimo wszystko pokazuje to że podniesienie cen w tym małym importowym segmencie działa bardzo na korzyść, średniego i dużego sprzętu. Co mi to daje, duże lustro, znacznie lepszej jakości niż seryjne chińczyki, znacznie mniejszy ciężar, mobilność. Gdyby naszym producentom udało sie obniżyć jeszcze trochę ceny, zaryzykuję że znacznie bardziej opłacalne byłyby nasze dziesiątki, dwunastki itd. Choć zdaje sobie sprawę że podstawowym problem na razie pozostanie koszt optyki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym na przywoływanie cen z witryn internetowych. Wiele sklepów nie aktualizuje cen (bo nie ma jak, ręcznie się nie da, a branża astro nie ma narzędzi integrujących importerów z detalistami), a to oznacza, że możesz widzieć niską cenę, ale jak będziesz chciał kupić, to cena zostanie podana "aktualna". To zjawisko niestety drastycznie wypaczy takie zestawienie :(

 

Biorąc sprawę w ten sposób, żadne porównywarki nie mają sensu ;)

Porównanie nie jest wyrocznią, może pomóc, zaoszczędzić komuś czas, a jeśli okazałoby się, że rzeczywiście tak wygląda sytuacja w danym sklepie, zapraszam do podzielenia się opinią - mamy odpowiednie wątki - http://astropolis.pl/forum/159-sklepy-astronomiczne/.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z ciekawości zerknąłem co się zmieniło przez te niecałe 3 miesiące w czasie których przewinęły się różniste świąteczne i noworoczne promocje.

Pojawiło się kilka zmian:

  • Sky-Watcher Synta R-120/1000 EQ-3-2 po podwyżce w teleskopach.pl (do 2399zł) w tym momencie najtańszy jest w Astrokraku (2329zł).
  • Sky-Watcher (Synta) Dobson 6" w Astrokraku podrożał z 999zł do 1079zł co nadal plasuje go na 3 miejscu (w Delcie - 1199zł).
  • Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" w Astrokraku wzrost ceny z 1359 do 1439zł. Ciekawą opcją jest tutaj zakup teleskopu z okularem TMB za 1499zł w teleskopach.pl (dla porównania w Delcie goła Synta 8 za 1599zł).
  • Sky-Watcher (Synta) Dobson 10" stał się dostępny w teleskopach.pl, a w Astrokraku obniżka ceny do 1999zł. W tym momencie podium: Fotozakupy - 1950, Teleskopy.pl - 1979, Astrokrak - 1999zł).
  • Sky-Watcher (Synta) Dobson 12" również zmieniła status (na "dostępny od ręki") w teleskopach.pl. W Astrokraku taniej niż w grudniu. Podium: Fotozakupy - 3089, Teleskopy.pl - 3199, Astrokrak - 3299...przepaść...Delta 3999zł.
  • GSO Dobson 10" DeLuxe w teleskopach.pl ma status "niedostępny", więc najtaniej w tym momencie w Astrokraku (2070zł) oraz Delcie (2079zł).
  • Sky-Watcher (Synta) BKP15075 EQ3-2 pojawił się w teleskopach.pl z ceną 1599zł co daje 3 miejsce (za Fotozakupami i Astrokrakiem).
  • Sky-Watcher (Synta) BKMAK 150 OTAW PRO jest dostępny w teleskopach.pl (3099zł) spychając z podium Deltę (3199zł).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Biorąc sprawę w ten sposób, żadne porównywarki nie mają sensu ;)

 

 

Mówiłem tylko o branży astro :P To nie jest typowy rynek :D

 

Co do Sky-Watchera, zauważ, że wszyscy, którzy sprzedają sprzęt SW w PL sprzedają de-facto sprzęt DO, bo to jedyne źródło, a reszta jest tylko resellerem. DO w 99% przypadków ma aktualne ceny - inni nie. Wynika to z tego, że nie ma tu systemu informatycznego, który by rozsyłał i przez API aktualizował zmiany cen do sklepów, tak ja to ma miejsce w "normalnych" branżach. Czyli jeżeli dzisiaj DO zmieni cenę np. produktu X z 3 na 4 tysiące, to gwarantuję Ci, że taka zmiana w wielu innych sklepach pojawi się dopiero za jakiś czas (znam przykłady starej ceny nie zmienionej nawet przez rok). Oczywiście to nie oznacza, że jeżeli ktoś nie ma go na stanie u siebie (w większości przypadków nie mają), to kupisz go za taką cenę... po prostu przy zamówieniu dostaniesz aktualizację ceny :P

 

Apeluję o weryfikację ceny przed zakupem teleskopu - gdziekolwiek w PL.

 

Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam ciekawostkę : komplet filtrów Baadera LRGB kupiłem w pewnym sklepie internetowym za granicą 70 Euro taniej niż od producenta. Dlaczego? Bo zobaczyłem dobrą cenę, zamówiłem i zapłaciłem. Następnego dnia ( ba, już po kilku godzinach!) cena była zaktualizowana, ale mnie wysłali bez dopłaty. Uczciwie, bo sami się zagapili.

 

Takie zestawienie jak powyżej ma tyko mocno orientacyjną wartość. Z naciskiem na mocno.

Każdy sklep daje rabaty, w każdym sklepie można negocjować cenę. Oczywiście nie mówimy o filtrze za 30 Euro. Rabaty dostawałem od TSa, od Astromarketu ( tego .org) ale i też od tego .pl . O Delcie i teleskopach zapomniałem - też dają rabaty.

Wracając to tematu - można w takim zestawieniu mówić jedynie o pewnej tendencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jak jest skonstruowana strona (sklep internetowy). Jeżeli konsument jest przekonany, że dokonuje zakupu (a więc zawiera umowę), to wtedy sklep musi mu sprzedać za taką cenę, jaka widnieje w zamówieniu. Istotna jest nawet forma przycisku (kup teraz). Generalnie wg mnie konsumenci są tu zawsze na wygranej pozycji, bo to, że sklepy wrzucają sobie na stronę, że to "nie jest oferta w rozumieniu kodeksowym", to akurat typowo abuzywny zapis (regulamin).

 

Jak się w naszym środowisku trafi złośliwy prawnik, to puści sklepy internetowe w skarpetkach ;)

 

A co do zestawień, to wg mnie mimo wszystko to super sprawa i na pewno jest przydatna. Trzeba tylko umieć je interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, sprawdziłem na stronie DO. Widzieliście na dole napisik?

 

"Oferta zawarta na stronie nie jest ofertą w rozumieniu K.C."

 

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznawał już podobne postanowienia za niedozwolone (np.: „Złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z jego przyjęciem. Sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia, także bez podania przyczyny„. Sygn.akt XVII AmC 29159/13).

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.