Skocz do zawartości

Tania Kamerka CCD SX MX-716 mono ,chłodzona.


mebelek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam kamerę astrofoto (DS) Starlight Express SX MX-716 .

Sprawna w wersji USB2.0.

Kupiłem używaną jakies dwa lata temu.Używałem pod win7.

Dodam ,że tą kamerką można jednocześnie focić i guidować. Ma do tego przystosowany fragment matrycy . Nie przerobiłem jednak tej opcji i nie wiem jak sie sprawdza.

Zdjęcia które nią wykonałem można zobaczyć na astronotatnik.blog.pl i na facebook.com/marekkoenig9

Zdjecia kamerki wkrótce, ale w necie można znaleźć co to jest.

Sam trochę się bałem jak ją kupowałem , a teraz nawet żal się rozstać .....poważnie!

 

Opis

Nosek 1.25 cala, odkręcany, na gwincie T2 (można zdjąć nosek i dokręcić na sztywno do wyciągu lub korektora).
Kamerka chłodzona jest aktywnie (peltier).
Ze względu na dużą czułość i wielkość matrycy (752 x 580), idealna do guidingu, lub fotografii wąskich pól.
Komplet zawiera:
- kamera
- nosek
- orginalny zasilacz 220/12 V (można podłączyć do gniazdka, można też do innego zasilacza 12V)
- kable sygnałowe
- sterownik (osobne 'pudełko')
- płyty z driverami i softem
- instrukcję którą otrzymałem od producenta na mail mogę przesłać
Tutaj galeria pokazująca co ta kamera potrafi (strona producenta)
Dane kamery:
The MX716 camera specification:
CCD type: Sony ICX249AL EXview CCD with ultra low dark current and vertical anti-blooming.
CCD pixel data: Pixel size: 8.6 x 8.3uM, image format 752 x 580 pixels
CCD size: Imaging area: 6.47mm (horizontal) x 4.83mm (vertical).
Spectral response: Peak response at 590nM, 30% at 400nM (Violet) and 70% at 670nM (Near infra-red).
Quantum efficiency: Approx. 65% peak at 590nM.
Readout noise: Less than12 electrons RMS - Parallel Port, Less than 8 electrons RMS -
USB Port
Full-well capacity: Greater than 70,000 e-
Anti-blooming: Overload margin greater than 800x
Dark current: Dark frame saturation time greater than 100 hours. Less than 0.1 electrons/ second at +10C ambient.
Data format: 16 bits.
Computer interface: 8 bit unidirectional parallel port with bi-directional status lines (Standard
Centronics interface). 25 pin 'D' style plug for LPT1, 2 or 3, via a 5 metre x 6mm diameter cable, OR USB port design
Image download time: Typically 12 seconds with a 200MHz PC and 'Fast Interface' module.
USB version approximately 3.5 seconds.
Power requirements: 115VAC / 240VAC @ 12VA, or 12VDC @ 750 milliamps max.
Cooling system: Regulated constant-current cooling supply built-in. Single-stage thermoelectric cooler to give a CCD temperature of approximately -30C below ambient.
Size: 50 x 100mm black anodised aluminium barrel with M42 thread at CCD window end and
15 way 'D' style input plug at rear.
Weight: 200g.
DSC_0090_2039.JPG
DSC_0092_2040.JPG
Cena 900 PLN
Dla leniwych wklejam jedną fotkę którą wykonałem pod miejskim niebem . Bicolor Ha i OIII po 6x600s
13895230_1233890089957036_3897124932030371942_n.jpg
Edytowane przez mebelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.