Skocz do zawartości

Startuje POLSKI APOD


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja na polskim rynku amatorskiej astrofotografii dojrzała do tego, aby stworzyć na wzór APOD NASA i EAPOD analogiczny portal polski pozwalający na promocję najlepszych prac naszych kolegów.

Od dziś można już publikować prace, proszę tylko o zachowanie zasad tej publikacji bo przykro nam będzie odrzucać Wasze świetne zdjęcia wyłącznie ze względów formalnych.

Poznajcie też grono ekspertów, którzy będą wybierali polski APOD - to nasi koledzy, znakomite osobowości ze świata polskiej astronomii i astrofotografii amatorskiej.Nawiązałem już wstępne kontakty z osobami z portali APOD i EPAOD , wyszukujących dla nich obiekty w sieci.

Mam nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywnym przyjęciem środowiska.

Zajrzyjcie od razu - zapraszamy!

www.polishapod.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co wyliczać na czym działa a na czym nie, po prostu tabelka widać że jest zrobiona mocno prowizorycznie, sprzeczne ze sobą szerokości, w dodatku wpisane do html zamiast do css. to na pewno się zmieni.

 

ale jak myślicie, czy nie lepsza by była domena PAPOD?

nie dość że krótsza i nawiązująca do EAPOD to w dodatku można ją czytać jako polski apod, a tak jak jest to już tylko "polisz apod".

 

w każdym razie fajnie że ktoś podjął ten kolejny logiczny krok (po mieszaniu oryginalnego apoda z błotem i szukaniu apodów alternatywnych)

powodzenia!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepsza by była domena PAPOD?

Pamiętaj że jest więcej krajów na P więc to akurat nie było by trafione. Dlaczego mieli byśmy jako kraj uzurpować sobie literę P, a gdyby reszta chciała iść w ślady chłopaków to poblokują sobie inne litery.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formaty się dopasuje do innych przeglądarek. Na razie Safari i Mozilla działa.

Problem w tym że to jest gotowe template i ruszenie czegkolowiek zmienia wszystko.

Szuu... zauważ że jest kilka innych krajów których nazwa zaczyna się na P :)

Hamal mnie uprzedził.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether, przetłumacz lepiej, chętnie poprawię.

 

Jakie to proste.

Pomyślałeś, że później dojdą teksty co tydzień a docelowo codziennie? Opisy obiektów pod zdjęciami? Bo będą, prawda?

Przecież to jest regularna, codzienna praca z przygotowywaniem tekstów i ich tłumaczeniem.

Właśnie o to mi chodzi, super pomysł ale wygląda na przygotowany w pośpiechu i bez zabezpieczenia całości zagadnienia.

 

Pamiętaj że jest więcej krajów na P więc to akurat nie było by trafione.

 

Zakładając domenę .eu wystarczy dogadać się z Portugalią ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jest więcej krajów na P więc to akurat nie było by trafione. Dlaczego mieli byśmy jako kraj uzurpować sobie literę P, a gdyby reszta chciała iść w ślady chłopaków to poblokują sobie inne litery.

 

jak to dlaczego? dlatego, że możemy, bo nazwa jest jeszcze wolna! :D

dlaczego ktoś zrobił europejski apod jako EAPOD a nie europeanapod? bo najczęściej krótsza nazwa jest lepsza, wygodniejsza w użyciu. wiele znanych serwisów internetowych skróciło swoje nazwy po jakimś czasie.

lepiej od razu wybrać krótką nazwę niż potem robić niepotrzebne zamieszanie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether, nie martw się o cotygodniowe na razie tlumaczenia. Chcesz pomoc czy wymądrzać się? Jak chcesz pomoc to popraw te teksty angielskie które Ci się uda.

Na IE już dziala dobrze, może ktoś sprawdzić na Operze?

Szuu, nazwy domeny nie zmienię.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, stawiałeś kiedyś stronę na WordPress albo Drupalu? Z technologiami internetowymi za dużo nie robiłem, ale z tego, co na szybko wygooglałem, to może te CMSy będą wygodniejsze do strony typu APOD?

Na Firefox strona działa poprawnie. Trzymam kciuki za powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether, nie martw się o cotygodniowe na razie tlumaczenia. Chcesz pomoc czy wymądrzać się?

 

Skoro mam się nie martwić, to już się nie martwię i nie "wymądrzam" ;)

Powodzenia!

 

P.S. Na Operze bez zmian. Sprawdziłem jeszcze Chrome na telefonie i efekt podobny jak w Operze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając niewyjaśnione: opisy będą w języku polskim i będą kładły główny nacisk na technikalia. . W wersji angielskiej będzie tylko tytuł i autor.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie to jednorazowa sprawa, którą trzeba ogarnąć najlepiej jak tylko można.

Tam prawie wszystko jest do poprawy. Myślę, że możemy spodziewać się wysokiej jakości zawartości, więc i otoczka powinna być dopieszczona.
Mój angielski nie jest idealny, powiedziałbym, że po kilku latach mieszkania na Wyspach mam trochę "potocznych" naleciałości.

Pokażę Ci przykład, pierwsze zdanie ze strony głównej:

Portal, who, being Polish counterpart NASA Astronomy Picture of the Day and European Astronomy Picture of the Day, promotes the work of Polish astrophotographers amateurs.


Słowo "who" odnosi się tylko do ludzi więc nie może dotyczyć portalu. Tutaj bardziej pasuje "which". Nie widziałem nigdy sformułowania "astrophotographers amateurs", poprawnie jest amateur astrophotographers jak np tutaj.

Gdybym miał to zdanie napisać po swojemu, wyglądałoby to tak:

Polish service based on idea of NASA Astronomy Picture of the Day and European Astronomy Picture of the Day, promoting native amateur astrophotography.

Kolejne zdanie:

They are always works made in Poland, our weather conditions, under our skies.


Napisałbym bez kombinowania:

Works only made in Poland, in polish weather weather condition, under our sky.

Skies się używa bardziej jako "przestworza" i języku literackim. Nawet po polsku raczej nie używa się liczby mnogiej (powiedzenie "jasne nieba" ;) ).

Myślę jednak, że moja wersja też nie jest optymalna (mam świadomość swojej potocznej znajomości języka) i potrzeba kogoś, kto zapewni jeszcze wyższy poziom. Prywatnie bardzo podoba mi się angielski na stronie jolo - http://astrojolo.com
Jeśli będzie potrzeba, mogę pomóc w poprawie takich podstawowych błędów, ale myślę, że to półśrodek i potrzeba czegoś "profesjonalnego".

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie odebrać mojej wypowiedzi jako krytyką o podpowiedź.
Może warto byłoby przemyśleć jeszcze raz szablon strony ? APOD jest prostą stroną to fakt, ale np coś takiego ? (chodzi mi tylko o ukłąd i mniej
wiecej wygląd, nie zgłębiam się w kod itp bo się nie znam). Po środku mamy zdjęcie dnia, pod nim opis a na dole możemy np wybrać dany miesiąc
i przeglądać zdjęcia na nowej stronie czy coś w ten deseń.

https://freehtml5templates.com/template/redx/html5/preview/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważcie postawienie tego na Wordpressie, o którym wspomniał Illu. Wtedy wrzucenie "papoda" byłoby mniej więcej tak łatwe jak napisanie posta na forum. I przy okazji WP zaproponowałby kilkaset schludnych, atrakcyjnych układów strony, które nie rozjeżdżałyby się na żadnej przeglądarce, ani na telefonie, czy tablecie.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to tak jak potrafię. Krytyka jest mile widziana. Ktoś zna ciekawą templatę joomla 3.x to poproszę , zobaczymy czy będzie ciekawa.

Format jest do dopracowania, choć kompatybilność ze wszystkimi przeglądarkami może być trudna do osiągnięcia.

Wordpressowi się przyglądam, wyglada ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.